Bayern Munchen a castigat meciul din etapa a 9 a contra celor de la Hertha Berlin. Golurile au fost inscrise de Mario Gomez in minutele 5 si 69, Ribery in minutul 7 si Schweinsteiger in minutul 13. Acesta este ce-l de-al 12-lea meci consecutiv in care Bayern nu primeste gol.

8 Comments
lordi211
lordi211
18 October 2011 14:36

Da ce ai spus sunt statistici cunoscute si faorte impresionante si daca o tinem tot asa sigur vom dobara propriile recorduri!!

fcdm3
fcdm3
17 October 2011 11:04

Presa: “Wer soll diese Bayern stoppen?” – “Cine poate opri acest Bayern?” Heynckes: “Ein Bayern von einem anderen Stern!” – “Un Bayern de pe alta planeta!” Bayern a facut spectacol si cu Hertha castigand cu 4-0, un meci in care l-a dominat de o maniera categorica! In repriza a doua Ribery (jucatorul meciului) a dat senzatia ca vrea sa intre cu mingea in poarta dribland tot ce intalnea in careu! In min. 13 era deja 3-0, cel mai rapid biltstart de 28 de ani! Kraft n-a putut face fata atacurilor bavarezilor, avand doar 2 parade. Neuer are 748 minute fara gol primit in Budesliga. Bayern a aratat, mai mult ca niciodata, ca este tare ca o stanca! Notele date de cotidianul local TZ: Neuer 2, Boateng 1.5, Van Buyten 2, Badstuber 2, Lahm 2, Tymo 2, Schweini 1.5, Muller 2, Ribery 1, Kroos 2, Gómez 1. Au mai jucat Alaba, Olic si Contento. Ocazii:18-2 Posesie:66%-34% Dueluri castigate:56.7%-43.3% Cornere:3-2 Faulturi:8-13 Deja Bayern vaneaza propriile recorduri: – cea mai devreme campioana: in 1973 (19 puncte in fata lui Koln) si 2003 (13… Citeste mai mult

15 October 2011 21:04

Ribery ,exceptional in prima repriza,Boateng marea surpriza placuta a acestui inceput de sezon desi se poate spune ca toata echipa a facut un meci excelent mai ales in prima repriza,iar in cea de-a doua Bayern si-a conservat rezultatul marcand o singura data ,insa jucand un fotbal la fel de placut bazat pe posesie si combinatii repetate!

15 October 2011 19:53

Da,intradevar un meci bun,daca o tinem tot asa cred ca in retur deja ne avem asigurat titlul.Urmeaza meciul cu Napoli,are cineva idee daca se va trensmite sau nu,ca si celelete meciuri din grupa?

bMw
bMw
15 October 2011 19:45

Un meci bun facut de Bayern, un meci usor. Titlul e al nostru anul asta daca echipa va continua asa.
Tin sa-l laud pe Boateng pentru faza facuta de la golul lui Ribery, braov Boateng.