Mijlocașul în vârstă de 28 de ani a declarat că aceasta este cea mai bună echipă a bavarezilor de când se află la club.

Bayern München a arătat că nu are adversar în Bundesliga în acest debut de stagiune, adunând 18 puncte după primele sapte etape si având un golaveraj incredibil, 21-1. Printre echipele care au făcut cunostinta cu forta de joc a liderului se numără Schalke, Bayer Leverkusen sau Hamburg. Marti, elevii lui Jupp Heynckes vor da piept pe Allianz Arena cu noua fortă a Europei, Manchester City, în primul test adevărat al sezonului si optimismul este cuvântul de ordine în cadrul lotului lui Bayern.

Franck Ribery este surprins plăcut de transformarea pe care a suferit-o Bayern, o echipă care anul trecut a prins pe final un loc de Liga Campionilor, iar în prezent este printre cele mai în formă trupe de pe continent: “De când am ajuns aici, nu am făcut parte dintr-o echipă mai bună a lui Bayern. Niciodată nu am jucat mai bine. Dacă vom continua să evoluăm asa, avem sanse să ne luptăm pentru titlu”, a declarat Ribery, care a fost completat si de Bastian Schweinsteiger, care stie totusi că meciul cu City va fi cel mai greu din această toamnă: “Va fi greu pentru ei să câstige, dacă vom evolua în același fel. Marti vom avea cea mai grea partidă din acest debut de sezon”.

Badstuber, incert

Unul dintre cei care au pus umărul serios la betonarea apărării lui Bayern, Holger Badstuber, ar putea lipsi din primul unsprezece al lui Heynckes, după ce în ultimele zile s-a luptat cu o gripă: “O decizie în cazul lui se va lua cu putin timp înainte de începerea partidei”, a admis tehnicianul în vârstă de 66 de ani, care ar putea începe cu Daniel van Buyten.

sursa: tv.eurosport.ro

0 0 vote
Article Rating
12 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
fcdm3
fcdm3
27 September 2011 20:25

Meciul se poate vedea in format HD aici
http://www.rojadirecta.me/goto/www.megavip.tv/ch4.html

Schweinsteiger_31
Schweinsteiger_31
27 September 2011 19:28

http://livefootball.ws/4864-bavariya-manchester-siti.html …link-ul va fi activat la inceperea meciului.

robben
robben
27 September 2011 18:21

daca nu joaca nici robben e groaznic:((

Gorjanu
Gorjanu
27 September 2011 18:07

multumim pt link-urile pt meci ! o sa le p[ostez si eu mai departe pt a ajuta altzii suporteri ai ekipei .
PRonostic 2-1 !!!!

West
27 September 2011 17:04

Live Bayern Munchen – Manchester City http://www.atdhe.com

Petraru Vlad
Petraru Vlad
27 September 2011 14:34

Toti vorbiti de van Buyten dar Boateng? E accidentat sau ce?

gery76
27 September 2011 14:14

Ca sa nu avem emotii cel mai bine ar fi ca Badstuber sa fie pus pe picioare,van Buyten este un baiat admirabil,este un fundas extrem de puternic ,l-am admirat sincer inca de pe vremea lui worldcup2002 cand impreuna cu Wilmots au facut o figura deosebita cu Belgia,dar in acelasi timp cu greu pot uita finala cu Inter in care Millito l-a intors ca pe clatita,de aceea cred ca in Bundesliga datorita seriozitatii mai poate face fata insa in Liga adversarii sunt mult mai experimentati si rapizi!

fcdm3
fcdm3
27 September 2011 11:25

: multumesc!

Alte informatii despre super-meciul de diseara:
– BILD titreaza: in sfarsit un adversar (de talie) pentru Bayern!
– Neuer nu a mai primit gol de 9 meciuri (838 minute) in toate competitiile!
– City va juca in atac cu Aguero (45 mil – acum) si Dzeko (38 mil – anul trecut) iar Tevez va sta pe banca.
– Robben va intra in repriza a 2-a, nefiind refacut 100%.
– arbitreaza ungurul Viktor Kassai, ultima oara arbitrand-o pe Bayern in victoria cu 1-0 pe San Siro contra Interului.
– la casele de pariuri Bayern e favorita 1,91:1 fata de City care are o cota de 3,7:1.

Bayern trebuie sa isi arate valoarea si sa castige!

DarkMac
27 September 2011 11:18

Eu zic ca invingem fara probleme daca DvB e ajutat de coechipierii sai. Nu prea il vad ca pe un fundas care sa reziste vitezei lui Tevez sau Aguero.

:
Normal ar trebui sa gasesti fara probleme un stream aici:
http://www.rojadirecta.me/

fcdm3
fcdm3
27 September 2011 11:06

Van Buyten a aratat o mare crestere de forma sub comanda lui Heynckes, fata de anii trecuti cand gafa destul de des. Ramane de vazut cat de bine se va descurca in fata lui Tevez, Aguero sau Dzeko. Important e sa fie ajutat si de ceilalti coechipieri, asa cum bavarezii au aratat in acest inceput de sezon.
Legat de meciul din C.L., ma vad nevoit sa intreb din nou: stie cineva unde am putea vedea online meciul cu City? Daca gasesc un link am sa-l posez si eu.

MIA SAN MIA!

robben
robben
27 September 2011 9:56

van*

robben
robben