0 0 vote
Article Rating
14 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
gery76
26 September 2011 20:37

@fcdm3:
Robbery este acum in 2011, asa cum era la inceputul anilor ’80 Breitnigge-aluzie la complementaritatea deosebita intre Paul Breitner si Karl -Heinz Rummenigge ,un cuplu ce facea legea si la Bayern Munchen si la nationala Germaniei.
Sper din tot sufletul ca Robben si Ribery sa aiba perfoprmante cel putin egale cu ilustrii lor predecesori!

Schweinsteiger_31
Schweinsteiger_31
26 September 2011 16:04

http://www.youtube.com/watch?v=3SM60foYlcI&feature=player_embedded …inca ceva ce merita urmarit…robben si ribery!!!!

fcdm3
fcdm3
26 September 2011 14:53

Duo-ul ROBBERY, daca este valid 100%, va face prapad! Deja Ribery a aratat ca trece prin cele mai frumoase momente ale vietii sale si are tot ce-si doreste! Si isi arata valoarea la fiecare meci! Il asteptam si pe Robben sa fie valid si atunci…spectacolul incepe!
Cei doi sunt motoarele echipei pe stanga si pe dreapta, sunt vedetele care trag echipa dupa ei, sunt petele de culoare ale echipei si reprezinta stiinta fotbalului dus la rang de arta!

Alex31
Alex31
26 September 2011 14:25

Echipa a jucat bine si fara Robben , acum sunt curios sa vad cum vom juca si cu el . Daca Robben ar fi cel putin in forma in care este si Ribery ne putem masura cu Barcelona , dar sa nu ii uitam si pe ceilalti . In meciul cu Leverkusen Thomas Muller a dat senzatia ca isi revine .

Schweinsteiger_31
Schweinsteiger_31
25 September 2011 22:56

RIBERY & ROBBEN …asemenea unei sabii cu 2 taisuri…unui diamant slefuit pe ambele parti..ce completeaza ingeniozitatea intregului grup….un duo exceptional in adevaratul sens al cuvantului…un dar de care se poate bucura orice fan,in care supriza cea mare are 2 cuvinte “calitate-daruire”…un duo ce isi divineaza fanii cu goluri antologice……sper ca in acest sezon sa prinda cat mai multe meciuri si mai ales pe cele decisive acest duo formidabil…si mai astept deasemenea revenirea lui Olic :X,cel ce deseneaza goluri nemaiasteptate..si renaste din propria dorinta(fanii stiu MAN.UTD-FC…;)) )…….FOREVER NUMBER ONE – FC BAYERN!!!!

lordi211
lordi211
25 September 2011 17:42

@Petraru Vlad:
aici sunt perfect de acord cu tine,daca robben ar fi mai altruiest ar fi invincibil,dar sa recunoastem ca mai este nevoie cateadata si de un om care sa ia actiunea pe cont propriu si sa finalizeze asa cum o face el!

Florin
Florin
25 September 2011 17:40

Ribery imi place foarte mult, se zbate pentru echipa, are o viziune de joc perfecta ca sa nu mai vorbim de tehnica si viteza sale desavarsite. In schimb nu pot sa nu recunosc ca Robben este un pic mai tehnic decat francezul, are un sut mai bun si viteza mai mare. In schimb nu este un pasator la fel de bun precum Ribery. In concluzie cred ca cei doi se completeaza reciproc. Ribery mai bun pe jocul de pase iar Robben pe jocul individual.

lordi211
lordi211
25 September 2011 17:40

Inca,nu pot uita acel aol superb pe care l-a dat robben din vole,a salvat echipa atunci,de la 3-0,am pierdut cu 3-2 dar ne-am calificat,asta inseamna sa nu renunti niciodata.LIEBE BAYERN UBER ALLES!!

Andrei89
Andrei89
25 September 2011 15:28

cand intra*

Andrei89
Andrei89
25 September 2011 15:27

Amandoi sunt foarte buni.Ribery e bataios,are viteza,parca e un uragan cand intrea in careul advers.Robben e tehnic, suteaza foarte bine,dar pacat ca se accidenteaza destul de des.

Petraru Vlad
Petraru Vlad
25 September 2011 14:22

Ribery joaca pentru echipa 100% in acest moment, daca si Robben ar fi putin mai altruist am fi invincibili. Sper ca Heynckes il va face pe Robben un jucator formidabil de echipa asa cum l-a facut pe Ribery.

lesas
lesas
25 September 2011 13:59