sau… NE ASTEAPTA UN SEZON DE SENZATIE!

FC Bayern a obtinut o victorie mare la debutul in noul sezon din UEFA Champions League. Pe El Madrigal din Villarreal, bavarezii au facut ce-au vrut cu spaniolii, care n-au miscat in fata celei mai sigure aparari a debutului de sezon din Germania si probabil din toata Europa. (Un singur gol primit in 9 meciuri jucate pana acum – 5 in Bundesliga, 1 in Cupa Germaniei, 2 in play-off-ul Ligii si 1 in grupele Ligii)

Meciul a inceput perfect pentru FC Bayern. Ribery, aflat in mare forma, i-a pasat decisiv lui Toni Kroos, care a deschis balul pentru bavarezi in Liga. Intrat in minutul 23, in locul accidentatului Van Buyten, brazilianul Rafinha a completat show-ul cu un gol de zile mari dupa o faza personala.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Faze de atac au mai fost, insa ce merita laudat e in primul rand modul in care Bayern se apara in acest start de sezon. E drept ca n-am jucat inca nici cu mari forte ale Europei. Vin insa meciurile cu Schalke, Leverkusen sau Manchester City.  Acolo cum credeti ca ne vom descurca?

0 0 vote
Article Rating
15 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
fcdm3
fcdm3
19 September 2011 8:55

Nu stiu daca ati observat dar Bayern nu face transferari in pauza de iarna. Anul trecut aducerea lui Gustavo a fost o exceptie. Si oricum sefii lui Bayern au declarat ca echipa are deja 3 atacanti (ce-i drept acum Gomez si Olic sunt accidentati dar revin curand) si nu vor mai lua altii. Asadar, alte transferuri vom vedea in vara lui 2012!

B3nJY
B3nJY
18 September 2011 23:18

Nu cred ca-si mai are rostu venirea unui nou atacant.Ii avem deja pe Gomez si Petersen,trebuie sa revina si Olic + ca la nevoie poate juca si Muller ca atacant

Petraru Vlad
Petraru Vlad
18 September 2011 14:04

Si eu l-as vrea pe Podolski. Ar putea evolua si in CL.

Schweinsteiger_31
Schweinsteiger_31
17 September 2011 20:54

MEGA BAYERN…cred ca spune tot pentru jocul superb prestat de intreaga echipa(calmul + lejeritatea paselor = daruire + devotament = FOREVER NUMBER 1 FCB 1900),si cred ca in pauza de iarna sa aduca pe un posibil atacant…eu sincer as recomanda pe Podolski,cunoaste FCB mai mult decat bine,si este si inca tanar si de perspectiva.In rest astept :X o noua victorie cu S04, si dupa cum le spune si numele sa fie (schalke) 0-4 (FCB) 😀 .(http://en.wikipedia.org/wiki/Lukas_Podolski)

Petraru Vlad
Petraru Vlad
16 September 2011 14:34

Si Toni Kroos joaca mult mai bine de cand a sosit Heynkes.

gery76
16 September 2011 13:45

Cel mai bun lucru care se intampla acum la Bayern in mandatul lui Heynkes, este dupa parerea mea recapacitarea lui Ribery precum si intarirea considerabila a defensivei,care de ani de zile ne manca sufletul si risipeam cu apararea tot ce se construia cu truda si talent pe faza ofensiva,iar aici este evident meritul lui Jupp Heynkes!

fcdm3
fcdm3
15 September 2011 18:04

Ba mie mi s-a parut la un moment dat ca vor sa se menajeze si sa nu-i umileasca pe spanioli…

West
15 September 2011 17:30

Un meci foarte bun Bravo Bayern si totusi parerea mea ca ratam foate mult la pauza putea fi 0-3

dan
dan
15 September 2011 16:23

se urmeaza pattern-ul de acum 10 ani, finala pierduta 99, revenire in finala 2 ani mai tarziu si castigare trofeu:)), lasand gluma la o parte echipa joaca bine in momentul de fata si poate ca am fi avut sperante chiar la finala cu 2-3 intararii pentru ca avem un prim 11 destul de fragil…

ionut1900
ionut1900
15 September 2011 15:26

bun joc facut de bayern …totusi cred ca tymoschuk nu e de primul 11 …..gustavo e f bun ….si cred ca nici boateng nu are ce cauta ca fundas drepta el da randament in centru

Peter
Peter
15 September 2011 14:50

Cu toate ca totul pare sa mearga ca uns pana acum, sa nu uitam ca mai e mult pana departe. Ma bucura performanta recenta a echipei, dar nu vreau sa-mi fac sperante prea mari, caci am cazut in capcana asta de multe ori si caderea este foarte dureroasa. Am incredere in echipa, am zis si dupa tragere ca nu mi-e frica de aceasta grupa, caci Bayern este Bayern si trebuie sa se califice mai departe. Cred ca acest meci a fost cel mai greu de pana acum si l-am castigat, sper la o continuare si mai buna, dar vreau sa raman cu picioarele pe pamant deocamdata.

gabrielghintuiala
gabrielghintuiala
15 September 2011 9:53

Cu city nu am avea de ce sa avem mari probeleme in urmatorul meci deoarece ei nu reusesc mare lucru in deplasare in cupele europene (vezi sezoanele anterioare), cat despre meciurile viitoare din campionat. Mor cand imi aduc aminte meciul de anu trecut de pe Auf Schalke cand am luat 2 goluri din doau ocazii, am ratat cat s-a putut si Neuer a inchis poarta (a dat si pasa de gol)+eliminarea din cupa. Sper sa ii nenorocim anu asta si sa ii scoate neuer din sarite daca o sa ajunga des la poarta noastra:D. Mama ce m-am aprins!

Revenind la meciul cu villareal nu pot decat sa-le multumesc baietilor pentru rezultatul oferit si jocul prestat. Sa speram ca anul acesta reusim sa jucam finala acasa.

fcdm3
fcdm3
15 September 2011 9:21

Bayern a arata ca o mare ehipa pe El Madrigal! O siguranta in aparare si o fluiditate in joc cum nu am mai cazut demult. Au fost momente cand ai nostrii s-au jucat cu spaniolii de-a soarecele si pisica iar fundasii au facut din Nilmar & Rosii (47 de goluri impreuna sezonul trecut) niste anonimi! Scorul putea fi mult mai mare. Bayern e la al 7-lea succes consecutiv castigat la 0. Neuer are 668 minute consecutive fara gol primit (7 meciuri si cateva minute din al 8-lea). Cum zicea si Florin, de cand a venit “don Jupp” unii jucatori joaca mult mai bine ca anul trecut (Badstuber, Gomez, Kroos si Ribery) iar noii veniti Neuer, Boateng, Rafinha isi arata valoarea la fiecare meci. De consacratii Lahm, Robben sau Schweini nu mai vorbesc. Cateva date statistice ale meciului: Suturi (pe poarta): 4-12(2-7) Cornere:2-4 Faulturi:16-24 Posesie:43%-57% Notele date de cei de la BILD: Neuer 2, Lahm 3, Badstuber 2, van Buyten 4 (Rafinha 3), Boateng 3, Schweinsteiger 3, Tymoschtschuk 3, Ribery 2, Muller 3, Kroos 2, Gomez 3 (Petersen 3). O veste… Citeste mai mult

Florin
Florin
15 September 2011 8:11

Nu-mi fac griji in privinta meciurilor cu Manchester City sau cu oricare alta echipa. Imi dau foarte multa incredere fluiditatea cu care Bayern plimba balonul, aici ma refer la foarte multe pase din prima si pase precise, si stabilitatea in aparare pe care am inceput sa o avem. Asta s-a vazut si in meciul acesta cu exceptia acelei faze in care mingea a cazut in spatele lui Boateng dupa o lovitura libera. Si mai este un lucru, avem foarte multi jucatori care traverseaza perioade de varf acum exceptandu-i pe, Robben, Lahm si Schweinsteiger care sunt mereu in forma, ex: Ribery, Kroos, Rafinha, Boateng, Neuer si se poate spune si despre Badstuber ca si-a imbunatatit jocul. In schimb se pare ca Muller nu este tocmai in apele lui.

lordi211
lordi211
14 September 2011 23:03

Am vazut meciul pe http://www.lshunter.tv/free-live-video-stream-villareal-bayern-munich-football-the-uefa-champions-league-62083.html ,cei drept s-a mai intrerupt de cateva ori dar a mers,meci frumoscat despre Schalke, Leverkusen nu cred ca va vi o prea mare problema ,o sa fie mai greu cu Manchester…..

Subscribe via Email

Introdu adresa de e-mail pentru a primi notificare pentru orice postare noua adaugata pe site

Urmareste-ne pe Facebook
Parteneri
Help us run this site…
15
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x