Adidas a prezentat astazi noul tricou a lui Bayern pentru meciurile de acasa.

tricou

Conducerea clubului a decis să renunţe la stilul retro, ce amintea de anii ’70 , în favoarea unei combinaţii între roşu şi auriu. Tricourile şi şorturile vor fi roşii, iar celelalte elemente (dungile de pe braţe, emblema producătorului, Adidas, cele 4 stele de pe piept) vor fi aurii.

Auriul a mai fost prezent în cromatica echipamentului de deplasare al multiplei campioane a Germaniei, în perioada 2004-2006. Atunci, munchenezii au evoluat în tricouri complet aurii şi şorturi negre.

tricou

0 0 vote
Article Rating
9 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
lordi211
lordi211
20 April 2011 23:02

@bavarezu13:
aici iti dau dreptate din 15 faze de gol se marcheaza(in general,ultima vreme)5,apararea e slaba rau si nu vad de ce l-au adus pe Neuer,bai bine aduceau un fundas…

bavarezu13
bavarezu13
19 April 2011 22:25

@Revolution: ne bate barca la fundul gol cu defensiva asta:))..de la mijloc in sus suntem parfum:X..kiar daca gomez e slabutz…insa la ce mijloc avem din 15ocazii da si el 1 gol:))

bavarezuta
bavarezuta
19 April 2011 21:43

Frumos echipament

Revolution
Revolution
19 April 2011 20:08

@bavarezu13:
Ne putem bate cu oricine si acuma,dar daca avea acei jucatori am deveni si favoriti la castigarea ligii.

bavarezu13
bavarezu13
19 April 2011 19:59

@fcdm3: 10milioane pt vdw e chiar afacere…daca intradevar e asa sa-i spunem bun venit!:D…cu neuer ca si venit mai asteptam 2fundasi centrali si un atacant si cam aia e ne putem bate cu oricine:X

Peter
Peter
19 April 2011 19:41

@fcdmL Daca vine vdWiel, atunci e bine, Lahm trece pe partea stanga si flancurile sunt asigurate.
De Breno vreau si eu sa scapam, dar trebuie adus un fundas central neaparat, Hummels ar fi ideal, dupa parerea mea.
Iar in legatura cu cine nu-ti place tie, iti aduc cateva exemple,argumentate, ca il si regreta cativa:
http://www.goal.com/de/news/827/bundesliga/2011/03/10/2387971/Url
http://www.gmx.net/themen/sport/fussball/1liga/027eel6-bayern-verliert-grossen-trainer

Cu astea fiind spuse, eu las trecutul in urma, n-are nici un rost sa ma lamentez, decizia a fost luata, vine Heynckes si ii doresc mult succes. Vreau doar ca noi, fanii lui Bayern sa nu uitam ceea ce a adus nou van Gaal la Bayern si sa speram ca Don Jupp il va depasi la performante.
Voi incheia cu vorbele lui Lahm:
Man dürfe die erste, erfolgreiche Saison unter Louis van Gaal nicht vergessen.(Sa nu uitam primul sezon cu Louis van Gaal, care a fost unul cu succes.)

fcdm3
fcdm3
19 April 2011 18:58

– Ultima stire in tz-online.de: Van der Wiel la Bayern pt. 10 mil.!!! Suma mi se pare mult prea mica, avand in vedere ca in vara Ajax cerea 18 mil (Bayern oferea 15). De urmarit!
– Un interviu cu Robben in tz-online.de in care acesta spune ca tinerii jucatori ai lui Bayern jucau cu frica! Pai cand un fotbalist joaca de/cu frica, s-a dus dracu totul! Si, printre altele, spune ca nu a ramas prieten cu Van Gaal. Pai daca nici el, co-nationalul lui, atunci cine? Nimeni!
– De Breno se intereseaza Roma si Santos. Poate scapam de el!

lordi211
lordi211
19 April 2011 16:16

Dragute,tricouri de acord Serban.

Serban
Serban
19 April 2011 14:43

Arata chiar super.

Subscribe via Email

Introdu adresa de e-mail pentru a primi notificare pentru orice postare noua adaugata pe site

Urmareste-ne pe Facebook
Parteneri
Help us run this site…
9
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x