Borussia Dortmund le pregateste o lovitura rivalilor de la Bayern. La doua zile dupa ce i-au batut in campionat, liderii Germaniei au anuntat ca vor sa il ia pe Klose. Pentru ca ar veni liber de contrat, Klose ar castiga la fel ca la Bayern – 7 milioane de euro pe an. Acum cel mai bine platit jucator de la Dortmund are 3 milioane.



 

 

 

 

 

 

 

Victoria lui Dortmund cu Bayern i-a linistit pe sefii Borussiei, care nici nu concep sa mai rateze titlul. Sunt la 10 puncte de locul 2. Cu gandul la grupele Ligii de la toamna, Dortmund cauta acum jucatori cu experienta. Klose e unul dintre ei – pana acum a mai jucat in Liga cu Werder si Bayern. Pentru ca Van Gaal il tine mai mult pe tusa, Klose vrea sa plece de la Bayern – ca sa poata prinde cu nationala Germaniei Euro 2012, care se joaca in tara in care s-a nascut, Polonia. Trei sferturi dintre fanii lui Dortmund au votat deja ca transferul lui Klose ar fi genial. Pe Klose l-a vrut in iarna si Mourinho, dar pana la urma la Real a ajuns Adebayor.

V-ar conveni sa il vedeti pe Klose ca in poza de mai jos?



0 0 vote
Article Rating
17 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
bavarezu13
bavarezu13
6 March 2011 9:50

io i-as fi dat drumul din iarna pe 2telefoane mobile…oricum nu valoreaza mai mult:))

lordi211
lordi211
3 March 2011 14:26

@Catalin:
la ce bun ca oricum ghal l-ar folosi doar me super mario care acum nu mai e asa de super:(
si ia uita cum discutia nu mai e in centrul lui klose,ghal trebuie sa-l titulariazeze si sa-i lase cateva meciuri pt a-si arata valoarea,
da daca pleaca mai bine merge afara decat in ger

Peter
Peter
3 March 2011 0:07

Si eu l-as fi scos pe Gomez, dar eu nu sunt antrenorul echipei. El lucreaza zi de zi cu ei, nu noi. Nu-i buna atitudinea asta. Iar Tymoschuk este la fel de inimos cum este si Muller. Si omul cel mai slab a fost Schweinsteiger, urmat de Gomez. Dar asta este. Nu se poate sa avem mereu sezoane foarte bune. Prefer un sezon tip Liverpool 2005, cand in campionat si cupe n-au facut nimic, in schimb au castigat Liga Campionilor, infinit mai importanta. Daca nici Louis van Gaal nu este antrenor de rasa, atunci nu stiu cine ar fi.

Emilian
Emilian
2 March 2011 23:40

pentru ca tampitu aka van gaal il schimba pe muller, care mananca fotbal la micul dejun, pune suflet, munceste si marcheaza din cele mai imposibile situatii, in minutul 75 .. de aia!!! pentru ca incepe cu timosciuc (imi e lene sa caut cum se scrie) si nu cu gustavo in aparare si kroos la mijloc!!! de aia!

Peter
Peter
2 March 2011 23:33

Orice ar face van Gaal, tot nu trebuie sa plece. Impresia de moment inseala, anul trecut Bayern a facut un sezon fantastic. Asta e, am iesit din cupa, dar nu este totul pierdut. Se putea egala si acum, dar Neuer este mare. Nu stiu de ce se cere intotdeauna cand echipa merge mai prost capul antrenorului. Sa luam exemplu de la fanii lui Werder, care sunt intotdeauna in spatele echipei si a lui Schaaf.

Emilian
Emilian
2 March 2011 23:05

cum sa il scoti pe muller cand gomez nu face nimic? muller cand bayern pasa in aparare a venit si a luat mingea … van gaal tre sa plece!

Emilian
Emilian
2 March 2011 20:04

nu transmite nimeni meciul din cupa? (in afara de dolce)

Schweinsteiger_31
Schweinsteiger_31
2 March 2011 19:58

Mai bine pleaca in afara decat la potentiale rivale la titlu sau in Germania la echipe de jumatatea clasamentului.Un super caracter Klose,vor veni si momente cand va avea un cuvant decisiv de spus la FCB.nu trebui cedat un asemenea “domn al atacului”.

FanBayern
2 March 2011 19:35

))Foarte bine…pentru ca si asa aveti destule))

BvB 09
2 March 2011 18:57

Nu-l vrea nici un Dortmund ..nu vrem lesinaturi !

FanBayern
2 March 2011 7:26

Klopp deja a negat ferm interesul pentru Klose!

Catalin
1 March 2011 22:59

Ar fi un transfer bun pentru B.D. dar si Bayern ar trebui sa achizitioneze un alt atacant in locul lui.
+ la anul B.D. in UCL va participa..cu siguranta Klose isi va arata maiestria.

vladt
vladt
1 March 2011 21:05

NU mi-ar placea sa-l vad pe Klose, unul dintre jucatori mei preferati, jucand la o rivala din campionat dar poate este mai bine pentru el deoarece la noi nu joaca din ‘anumite motive’. Dar parerea mea este ca ar trebui sa isi incheie cariera la Bayern.

gery76
1 March 2011 18:46

L-am admirat pe Klose inca de cand juca la Kaiserslautern si era antrenat de Andy Brehme,de acolo fiind si selectionat la worldcup2002 si unde a debutat atat de vijelios in meciul cu Arabia Saudita.Se asemana atunci ca stil de joc foarte mult cu Riedlle mai ales la jocul de cap ambii avand o detenta senzationala nefiind niste atacanti foarte inalti.Cu timpul si-a depasit predecesorul Riedlle net[la capitolul echipa nationala] devenind unul din cei mai prolifici atacanti din toate timpurile la turneele finale cu 14 goluri egalandu-l pe legendarul Gerd Muller.Parerea mea este totusi ca ar face o mare greseala daca s-ar transfera la Dortmund deoarece nu cred ca jocul sau s-ar plia pe tactica lui Klopp.Pe de alta parte cred ca un transfer ar fi totusi necesar daca planurile lui van Gaal nu se schimba, in primul rand pentru faptul ca eu l-as vedea in continuare titular indiscutabil la nationala Germaniei mai ales ca Gomez este corp strain in cadrul masinariei conceputa de Low si la varsta lui nu-si permite sa stea pe banca cea mai buna alegere pentru Klose… Citeste mai mult

lordi211
lordi211
1 March 2011 18:08

sincer nu,dar cat timp aici nu joaca mai deloc asa ar aveam mai multe sanse deci da,

Claudia
Claudia
1 March 2011 18:04

Da, mi-ar fi placut foarte mult sa-l vad pe jucatorul meu preferat purtand tricoul fostei echipei mele preferate. Din pacate, acum cinci ore, Juergen Klopp a negat ca Borussia Dortmund si-ar fi manifestat interesul fata de atacant. Imi doresc, mai mult ca niciodata, ca Miro sa plece de la Bayern si, neaparat, tot la o echipa germana.

Peter
Peter
1 March 2011 17:08

Respectul meu pentru Klose este enorm, iar daca asta este singurul mod de a fi convocat, atunci ii doresc mult succes. A fost intotdeauna un jucator care a incercat sa-si faca treaba, atat la cluburile la care a evoluat cat si la nationala. La Bayern nu primeste sanse sa joace, iar daca Dortmund il vrea, de ce nu? O fi o mare rivalitate intre cele doua echipe, dar Klose este si varful de lance al echipei nationale, si pentru binele acesteia, este o solutie. Chiar daca as dori sa-l vad titular la Bayern, nu m-as supara pe el daca ar pleca la Dortmund. Este un erou in Germania si sunt sigur ca va fi respectat si acolo.

Subscribe via Email

Introdu adresa de e-mail pentru a primi notificare pentru orice postare noua adaugata pe site

Urmareste-ne pe Facebook
Parteneri
Help us run this site…
17
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x