Codasa FC Koln a trecut, sâmbătă, scor 3-2, de campioana Bayern Munchen, după ce la pauză era condusă cu 2-0, și a reusit cea mai mare surpriză a etapei a 21-a din Bundesliga.

tymo

Gomez (23) și Altintop (43) au adus Bayernul în avantaj pe RheinEnergie-Stadion si totul se îndrepta spre o victorie categorică a băietilor lui Van Gaal, care abia îsi reveniseră după un tur de cosmar. În partea secundă, bavarezii au trecut printr-o adevărată catastrofă.

În decurs de numai sapte minute, Tapii, au reusit să egaleze prin Clemens (55) si Novakovic (62), pentru ca în minutul 73, acelasi Novakovic să declanseze isteria printre cele câteva zeci de mii de fani, aducând o victorie miraculoasă pentru Koln.

0 0 vote
Article Rating
20 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
bogdan
bogdan
7 February 2011 7:23

ma intreb cat o sa se mai minta conducerea lui bayern pana o sa aduca un ADEVARAT aparator central si un ADEVARAT fundas stanga. Suntem carpiti si rezultatele sunt pe masura.

bavarezu13
bavarezu13
6 February 2011 18:11

breno-badstuber centrali,lahm pe dreapta,contento pe stanga si inchizatori schweini si luis gustavo..asta e clar cea mai buna formul cu petardele astea de jucatori:(

Revolution
Revolution
6 February 2011 13:11

Tin sa va contrazic.Nu trebuie rebagat Van Buyten,trebuie rebagat Breno.Pranjic sa fie LB iar mijlocasi centrali Schweini si Tymoschiuck sau Schweini si Gustavo.

lordi211
lordi211
6 February 2011 13:11

Foarte dezamagit de acest meci,nu-mi vine sa cred.Mai bine era daca intram cu 1-0 la pauza sau cu 3-0 daca nu rata Gomez atunci,ramana valabila afirmatia 2-0 este cel mai periculos scor cu care sa intri in pauza,desi nu s-ar zice asta la o ochipa asa de mare ca Bayern…

bavarezu13
bavarezu13
6 February 2011 11:15

@DevilMayCry: in legatura cu lahm nu se pune problema sa nu se descurce…insa in comparatie cu ce era asteptat de la el a lasat mult de dorit sezonul asta…iar badstuber..nu sunt sigur ca ai dreptate…de cand e la echipa nu am vazut un singur meci in care sa faca cv special…poate doar k si-a facut treaba bine..si asta nu mereu

gery76
6 February 2011 2:07


Bayern nu a fost dependenta de Ribery niciodata drept dovada performantele destul de slabe europene din perioada ante Robben.Olandezul s-a vazut si in seara aceasta in lipsa sa, este jucatorul cheie ce mentine in permanenta doi-trei oameni in jurul sau indiferent de scor si numele echipei adverse.Cat despre Gustavo cand am spus ca suma este imensa in raport cu valoarea jucatorului tot am sperat sa ma insel dar jocul sau este ………jale!

Omul
Omul
5 February 2011 23:37

Clar trebuie reintrodus Van Buyten. Tymoshchuk si Pranjic mi se par foarte slabi. Nu prea i-am suportat de cand sunt la Bayern. Pacat, era o sansa sa ne apropiem.

Peter
Peter
5 February 2011 23:16

Chiar nu inteleg nimic. Un prieten de-al meu a zis ca daca era Robben pe teren, nu pierdeam. L-am contrazis, ca un 2-0 la pauza nu se pierde din cauza atacului, se pierde din cauza apararii, care nu prea a existat astazi. Nu stiu ce se intampla, parca este un blestem, este a x-a oara cand dupa pauza vedem un alt Bayern pe teren. Eu l-as baga pe van Buyten inapoi, l-as impinge pe Tymo pe pozitia lui van Bommel si l-as retrage pe Schweinsteiger la pozitia de anul trecut, si pe Muller l-as utiliza in spatele lui Gomez. Asa ar da toti randament, si nu s-ar mai intampla zapaceli din astea. Am fost foarte furios dupa meci, imi venea sa sparg ceva de nervi, nu mi-a venit sa cred ca se intampla asa ceva, pentru a nu stiu cata oara in acest sezon. O echipa slaba a Kolnului a intors rezultatul. Asa nu prea avem ce cauta pe teren. Parca vad ce bataie isi ia Kolnul etapa viitoare, deoarece nu mi se par deloc buni, doar Bayern a fost… Citeste mai mult

Serban
Serban
5 February 2011 22:16

Deci este incredibil ce se intampla la pauza. Parca cineva ii ameninta sa nu mai joace. Au dat 15 mil pe gustavo. Ziceati de braafheid ca e tzeapa, dar asta ce e? Cu 15 mil aduceam un jucator de calitate in aparare. Mai bine joaca Pranjic LB in centru Badstuber si Van Buyten iar Lahm RB. Il admiram foarte mult pe Van Gaal dar dupa seria aceasta deja imi vine sa cred ca nu mai e la fel de interesat. Nici nu vreau sa ma gandesc ce o sa patim un UCL cu apararea asta. Cred ca DVB mai merita o sansa

Catalin
5 February 2011 21:27

sunt dezamagit dupa un inceput frumos si un final foarte trist. (( si inka am decazut de pe 3 pe 5 mai rau nici nu se poate…cu sigurantsa revenim in lupta locului UCL dar apararea este foarte rea…sincer nu vad nici un folos din Gustavo asta…au dati atitea bani si de geaba 🙁 pff…

vladt
vladt
5 February 2011 21:12

@vladtvariante * scuze

vladt
vladt
5 February 2011 21:11

@DevilMayCry: da, ne trebuie cel putin un fundas sunt doua carinte bune.

vladt
vladt
5 February 2011 19:24

@DevilMayCry: Gustavo a fost fenomenal azi…toate pasele lui au fost inapoi si a facut multe greseli…daca ati vazut la faza golului 2 al lor Gustavo era cu mainile la spate iar dupa ce am luat gol s-a gandit si el sa alerge.

bavarezu13
bavarezu13
5 February 2011 19:11

nu suntem dependenti de robben…suntem dependenti de 4fundasi…pana nu schimbam toata linia de fund nu o sa facem nicio performanta!

Rava
Rava
5 February 2011 19:04

NU AVEM UN LIDER IN TEREN,dupa plecarea lui van Bommel……Ne-am facut de tot rasul(in repriza a II-a)…fundasii nostri extrem de slabi…in loc sa castigam 2 pct in campionat in fata lui Dortmund,ne’am mai dus la unul in spatele lor…Incep sa cred ca totusi suntem dependenti de Robben….cum eram acum 2 ani dependeti de Ribery.

vladt
vladt
5 February 2011 18:59

este incredibil…in repriza a doua parca nici nu am fost pe teren. Nu stiu ce sa mai zic dupa un asemenea meci…si nici nu am profitat de egalul Borrusiei. La pauza credeam ca o sa ii umilim dar ne-au umilit ei pe noi.

robben
robben
5 February 2011 18:53

era mai bine daca nu pleca Van Bommel poate ca azi nu loam bataie daca era si el la echipa

Subscribe via Email

Introdu adresa de e-mail pentru a primi notificare pentru orice postare noua adaugata pe site

Urmareste-ne pe Facebook
Parteneri
20
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x