Portarul Thomas Kraft va fi titular la FC Bayern München în debutul returului din 1.Bundesliga, în locul lui Hans-Jörg Butt, a anunţat, miercuri, antrenorul campioanei Germaniei, Louis van Gaal, pe site-ul oficial al grupării bavareze.

kraft

“Kraft este acum portarul nostru numărul unu, dar e posbil oricând ca Butt să redevină titular. Ambii ştiu asta. Am mare încredere în Kraft, va reuşi să suporte presiune la care va fi supus”, a menţionat tehnicianul olandez.

Thomas Kraft, 22 de ani, nu a apărat până acum deloc în campionat, însă a fost titular în două jocuri din Liga Campionilor. El va debuta în 1.Bundesliga, sâmbătă, în prima etapă a returului, când campioana (locul 5) va juca pe ternul formaţiei VfL Wolfsburg (locul 13).

Hans-Jörg Butt are 36 de ani, iar contractul său cu Bayern expiră la finalul actualei ediţii de campionat.

0 0 vote
Article Rating
10 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
raresU
raresU
13 January 2011 9:55

dati-i o sansa pustiului sa arate ce poate… pentru ca are talent… si sunt sigur ca o sa ajunga sus de tot

Claudia
Claudia
13 January 2011 9:08

Subscriu la opinia lui Gery76. Neuer trebuie sa apere poarta lui Munchen. Ar fi un nou Kahn.

gery76
13 January 2011 3:58

Eu pana la proba contrarie raman sceptic in privinta lui Kraft ramnanand la ideea ca pentru a-ti asigura poarta pentru un deceniu cum a fost cazul cu marele nostru Kahn ne trebuie un portar care este deja o certitudine si anume Neuer.

Jurik
Jurik
13 January 2011 1:45

Asa am sperat si cu Rensing. Chiar credeam ca e cel mai bun produs din pepiniera.

Si acum oftez dupa Piotr Trochowski. Ce parere aveti de el? Super jucator. L-am vazut prima oara la echipa a2a lu’ Bayern si apoi a fost dus in prima echipa fara sa i se dea o sansa serioasa. A fost folosit 2-3 meciuri si over. 🙁

Jurik
Jurik
13 January 2011 1:44

Asa am sperat si cu Rensing. Chiar credeam ca e cel mai bun produs din pepiniera.

Cel mai rau imi pare de Piotr Trochowski. Ce parere aveti de el? Super jucator. L-am vazut prima oara la echipa a2a lu’ Bayern si apoi a fost dus in prima echipa fara sa i se dea o sansa serioasa. A fost folosit 2-3 meciuri si over. 🙁

bavarezuta
bavarezuta
13 January 2011 0:13

Va face treaba.

Catalin
13 January 2011 0:11

Speram sa ne aduca aminte de Kahn 😛

FanBayern
FanBayern
13 January 2011 0:05

Succes Kraft…totul ti se va primi!

FanBayern
FanBayern
13 January 2011 0:04

Se mai indoeste cineva?

Subscribe via Email

Introdu adresa de e-mail pentru a primi notificare pentru orice postare noua adaugata pe site

Urmareste-ne pe Facebook
Parteneri
Help us run this site…
10
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x