FC Bayern a castigat primul meci din 2011! A batut-o cu 4-0 pe Al Wakrah din Qatar intr-un amical jucat la Doha. Arjen Robben a revenit in prima echipa a campioanei Germaniei – olandezul a jucat titular la Bayern pentru prima data dupa mai bine de 6 luni.

gustavo

Van Gaal a inceput meciul cu urmatorii jucatori:

Kraft- Ottl, Breno, Badstuber, Luiz Gustavo  – Tymoshchuk, Van Bommel – Robben , Müller, Ribéry – Klose

Au mai intrat pe parcurs: 46′ Butt,  28′ Van Buyten (in locul lui Breno), 46′  Braafheid (in locul lui Badstuber),  46′  Contento (in locul lui Gustavo), 46′  Schweinsteiger (in locul lui Van Bommel), 46′  Altintop (in locul lui Robben)

Bayern a inscris toate cele 4 goluri in repriza a doua. Thomas Muller a fost primul marcator al bavarezilor in 2011. L-au urmat Bastian Schweinsteiger, dupa o deviere cu calcaiul a lui Van Buyten. DvB a inscris si el din pasa lui Muller, iar turcul Hamit Altintop a stabilit scorul final, 4-0.