28 November 2021

FC Bayern 5-0 Dinamo Kiev

FC Bayern München – Dinamo Kiev 5-0. Bavarezii l-au îngenuncheat pe Mircea Lucescu.

Bayern a învins la scor, 5-0, formația antrenată de Mircea Lucescu, Dinamo Kiev, în grupele Champions League.

Bavarezii au deschis scorul în minutul 12. Robert Lewandowski a transformat o lovitură de la unsprezece metri obținută după un henț comis de Sydorchuk.

În minutul 27, scorul a devenit 2-0, după ce Lewandowski a reușit dubla. Atacantul lui Bayern a înscris după ce a preluat balonul în interiorul careului după o pasă în adâncime trimisă de Müller și lansat un șut superb.

În cea de-a doua repriză, asaltul bavarezilor a continuat cu golul înscris de Gnabry în minutul 68. Acesta a marcat după un contraatac superb.

Câteva minute mai târziu, Sane și-a trecut numele pe lista marcatorilor cu un șut spectaculos din unghi, trimis de pe flancul stâng.

În ultimele minute ale partidei, Choupo Moting a înscris cu capul după ce a profitat de centrarea lui Pavard.

sursa: digisport.ro