19 May 2024

FC Bayern – VfB Stuttgart 4-0

Bayern Munchen a dat de pământ cu VfB Stuttgart, scor 4-0, în etapa cu numărul 26 din Bundesliga.

Bavarezii au înscris patru goluri în prima repriză a meciului cu VfB Stuttgart, trei fiind marcate de Robert Lewandowski, asta deși Alphonso Davies a fost eliminat în minutul 12!

Bayern a început meciul cu Stuttgart în zece oameni, după ce fundașul Davies a fost eliminat în minutul 12. Omul în minus nu i-a încurcat pe elevii lui hansi Flick, care au dat de pământ cu Stuttgart până la pauză.

Lewandowski a dat de pământ cu Stuttgart în prima repriză

Robert Lewandowski a deschis scorul în minutul 18, Gnabry a înscris pentru 2-0 în minutul 22, iar Lewandowski a semnat dubla în minutul 23. Același Robert Lewandowski și-a completat tripla în minutul 39, când a dus scorul la 4-0.

Cu un om în plus pe Allianz Arena, Stuttgart a șutat de două ori pe spațiul porții în primele 45 de minute. De partea cealaltă, Bayern Munchen a expediat patru șuturi și toate au fost transformate în gol.

Lewandowski a ajuns la 42 de goluri înscrise în 36 de meciuri în acest sezon! În Bundesliga, polonezul are acum 35 de reușite în 26 de etape.

sursa: digisport.ro