VfB Stuttgart – FC Bayern 0-3

Bayern Munchen nu a avut milă nici de Stuttgart. Campioana Germaniei a câștigat cu 3-0 pe terenul “șvabilor”! Goretzka, Lewandowski și Muller și-au trecut fiecare în cont câte un gol și o pasă decisivă.

Bavarezii au dominat de la un capăt la altul partida din deplasare cu Stuttgart.

Goretzka a deschis scorul cu 8 minute înainte de pauză. Bara lui Alaba din lovitură liberă a anunțat al doilea gol al oaspeților. Golgeterul Lewandowski a șutat perfect și a ajuns la şase reușite în toate competițiile.

Recitalul lui Bayern a continuat cu o fază spectacol. Lewandowski a pasat cu călcâiul pentru golul lui Thomas Muller din minutul 76.

După 3-0 la Stuttgart, campioana Germaniei are punctaj maxim, dar o așteaptă partide dificile cu Leverkusen și Schalke.

ECHIPELE

Stuttgart: Zieler – Maffeo, Pavard, Baumgartl, Insúa – Gentner (Didavi 64), Castro (Akolo 78), Ascacibar, Aogo – Gomez, Donis (Thommy 57).

Bayern: Neuer – Kimmich, Boateng, Hummels, Alaba – Thiago – Robben (James Rodriguez 77), Goretzka, Müller (Tolisso 80), Ribéry (Gnabry 77) – Lewandowski.

sursa: digisport.ro

Poti lasa un comentariu, sau urmari comentariile.