CTg4pxvWwAEbxV-

Astazi capitanul echipei noastre implineste varsta de 32 de ani. Lahm si-a facut junioratul la Bayern, singura echipa la care a mai jucat fiind Stuttgart cand a fost imprumutat de catre bavarezi(2003-2005). Lahm este unul dintre cei mai importanti jucatori ai nostri, probabil cel mai bun fundas dreapta din lume si speram ca isi va continua evolutiile excelente pana la sfarsitul carieri, in tricoul lui Bayern Munchen. fcbayern.ro ii ureaza “La multi ani !” si sa repete de cat mai multe ori performantele din sezonul 2012/2013 alaturi de mult iubita noastra echipa.

La mulți ani, Philipp Lahm !

Mia san mia !

0 0 vote
Article Rating
13 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
Max
Max
13 November 2015 10:25

@fcdm3: bine a facut, prin asta faza e si mai frumoasa 😀 contrastul, cum s-ar zice, dintre isteria disperata a sa si intrarea aproape ca din spate (!), in careu (!!) dar exact in minge (!!!) a capitanului :d

AmazingMarioGotze
AmazingMarioGotze
12 November 2015 22:47

ce parere aveti de Sane? mi se pare bunicel pentru varsta lui 🙂

fcdm3
Moderator
12 November 2015 21:31

Kingsley Coman (19) a fost nominalizat pentru prima data de Didier Deschamps in echipa mare a Frantei. Vineri, de la ora 22, e posibil sa-l vedem pe teren in meciul amical Franta – Germania!
Iata formatiile probabile de la KICKER:
Franta: Lloris – Sagna, Koscielny, Varane, Evra – Pogba, Diarra, Matuidi – Griezmann, Giroud, Martial
Germania: Neuer – Ginter, J. Boateng, Hummels, Hector – Khedira, B. Schweinsteiger – L. Sané, Gündogan, Podolski – T. Müller

fcdm3
Moderator
12 November 2015 21:27

@Max: si totusi Marcelo a cersit penalty la aceasta faza! Incredibil…

Max
Max
12 November 2015 9:52

Daca tot veni vorba de cartonase si faulturi, eu nu pot sa nu-mi aduc aminte de aceasta faza, demna de DVD-uri instructionale 🙂

https://www.youtube.com/watch?v=I9RZ3zrLg_4

fcdm3
Moderator
11 November 2015 17:27

@Marius09: este unul dintre motivele pentru care iubesc aceasta echipa: FAIR-PLAY-ul.
Sa nu uitam ca Lahm nu facuse fault de 1 an si 2 luni iar Alaba nu mai luase cartonas galben din 2011… Si vorbim aici de fundasi/mijlocasi.
Intr-adevar: RESPECT!

fcdm3
Moderator
11 November 2015 16:00

Dupa meciul cu Stuttgart, toti jucatorii bavarezi erau bucurosi, mai putin unul: Lewandowski. Cu toate ca daduse un gol, era suparat pe Robben. Acesta, egoist cum il stim, nu i-a pasat in min. 52 si 71, desi polonezul se afla intr-o pozitie mult mai buna, Robben ratand ambele situatii de gol. Lewa este intr-o lupta acerba cu Aubameyang pentru titlul de golgheter. In momentul de fata, atat Lewandowski cat si Aubameyang au 14 goluri, cu mentiunea ca jucatorul lui Dortmund are 3 din penalty.
„Uneori se intampla asa, alteori invers. Trebuie sa fii critic cu celalalt. Ambitia e buna” a declarat Robben intrebat de conflictul cu Lewandowski.
Sammer, directorul sportiv al echipei, a adaugat: „am observat totul. Nu e nicio problema daca unul din jucatori e suparat. Stiti de cate ori am fost eu suparat in cariera mea?”
Guardiola e explicat si el: „sunt un antrenor bun dar nu suficient pentru a schimba mentalitatea lui Robben, care are 31 de ani.”

fcdm3
Moderator
11 November 2015 15:35

Englezii de la MIRROR scriu ca lui Guardiola i se va mari salariul de la 14 mil. brut GBP la 17 mil. brut GBP pe an, numai sa nu plece in Anglia. Jurnalistii nemti ziceau de alte cifre.
http://www.mirror.co.uk/sport/football/news/bayern-munich-offer-pep-guardiola-6806919
Oricum, conducerea il va convinga pe Guardiola sa mai ramana 2 an la echipa. Sunt convins de asta.

fcdm3
Moderator
11 November 2015 15:31

La Multi Ani, Lahm!

Max
Max
11 November 2015 14:21

La multi ani si din Republica Moldova 🙂

http://i.imgur.com/p2TiKYP.jpg

Tudor Marian
11 November 2015 12:53

La mulți ani în tricoul lui Bayern!
Mia San Mia!

Subscribe via Email

Introdu adresa de e-mail pentru a primi notificare pentru orice postare noua adaugata pe site

Urmareste-ne pe Facebook
Parteneri
Help us run this site…
13
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x