“Monstrul” Bayern s-a trezit din hibernare şi a măcelărit-o pe Hamburg, în Bundesliga!

Bayern Munchen a depăşit rapid scurta “criză” prin care a trecut de la reluarea campionatului din Germania. Echipa lui Pep Guardiola a demolat-o pe Hamburg, în etapa 21 din Bundesliga, cu scorul de 8:0!

Muller, Gotze şi Robben au dat câte o dublă, celelalte două reuşite purtând semnăturile lui Ribery, revenit după o accidentare şi Lewandowski.

E pentru a cincea oară din 2010 pînă în prezent cînd bavarezii o umilesc pe Hamburg. În martie 2013 Bayern cîştiga pe teren propriu cu scorul de 9:2. Mai mult, în ultimele 5 meciuri, Bayern a marcat de 31 de ori şi a primit doar 3 goluri cu Hamburg!

Bayern-Hamburg
2014-15: 8-0
2013-14: 3-1
2012-13: 9-2
2011-12: 5-0
2010-11: 6-0

sursa: stiridesport, gsp.

Urmăreşte-ne şi pe Facebook FC Bayern Romania!

0 0 vote
Article Rating
14 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
gery76
gery76
15 February 2015 23:01

@Ribery7:

-Tind sa-ti dau dreptate in ceea ce-l priveste pe Pep,de aceea am si specificat ca sper,nu ca sunt sigur ca vom juca cu acelasi prim 11.Totusi eu ma gandesc c-a invatat din greselile de anul trecut si o formula de echipa trebuie cristalizata 3-4 meciuri la rand,cu mici ajustari atunci cand intervine ceva neprevazut[accidentari,suspendari].Eu sunt convins ca Pep este un tip extrem de inteligent,insa uneori orgoliul sau devine exagerat de multe ori cu efecte negative asupra echipei.

Ribery7
15 February 2015 13:11

Pentru meciul de marti nu incape indoiala ca Guardiola va face cateva schimbari in echipa, atat in primul 11 cat si in stilul de joc.
A declarat chiar el: Alonso a avut probleme musculare si nu am voit sa riscam (in vederea meciului de marti)

iliecristian
iliecristian
15 February 2015 11:16

: Foarte bune remarcile tale, dar sunt totuși pesimist ca Pep va nu va schimba echipa, el poate fi “inger si demon”

bavarezul13
bavarezul13
15 February 2015 10:23

@gery76: Si eu cred ca pentru a rezuma cel mai bine jocul e nevoie sa spunem doar atat: “se vede ca n-a jucat alonso”.

Ribery7
15 February 2015 1:27

Bine punctat, nu e o coincidenta ca in absenta lui Alonso cam toata lumea a stiut ce are de facut, toti jucayorii au primit mingea, iar jocul lui Bayern a fost mai vertical.

gery76
gery76
15 February 2015 1:05

-Felicitari Bayern Munchen! -Acesta este spiritul german ,mai ales spiritul bavarez de a juca un fotbal ofensiv,direct pe poarta,cu dese schimbari de pozitie ale jucatorilor si un-doi-uri ce destabilizeaza orice aparare. -Inca din primele 5 minute cand am vazut cateva combinatii scurte ,insa de mare efect intre Muller si Robben,asemanatoare cu cele din celebra semifinala de CH.League impotriva Barcei din 2013,mi-am dat seama ca le dam scor celor de la Hamburg.Principalii artizani ai victoriei au fost fara indoiala Robben si Muller,primul cu o pofta nebuna de joc si un prim gol al sau de generic,iar al doilea cu doua goluri[al doilea de supermeserias,asemanator cu cel impotriva S.U.A de la mondiale dar mai de departe]si o pasa pe tava lui Lewa,ce a aratat ce inseamna altruismul in fotbal.Cei doi au fost urmati de un Gotze,parca mai implicat ca oricand in jocul bavarezilor,cu al doilea sau gol demn de un campion mondial.Badsutber si Lewa au contribuit si ei,iar la mijloc Schweini si Alaba au fost suverani./ -Aici cred c-a fost una dintre cheile importante ale acestui joc reusit,in absenata lui Xabi Alonso,Schweini… Citeste mai mult

ponce
14 February 2015 21:14

@Ribery7:
Da, robben mi-a placut cel mai mult, o pofta mare de joc pentru olandez.
A meritat sa marcheze de 2 ori, cat despre Gotze/Lewandowski mi-au placut si ei, s-au integrat astazi in joc.
Muller remarcabil ca de fiecare data..
Leverkusen si Wolfsburg au facut un super meci, cand am vazut rezumatu pe eurosport 2 nu mi-a venit sa cred, 3 – 0 WOLFSBURG la pauza 3 – 2 apoi 4 – 4 incredibil, meci superb.
Cat despre Dortmund, mi-a parut foarte bine ca a batut, e in revenire de forma si sper sa treaca in c league de Juventus, pentru ca Bayern are nevoie de adversar neaparat in bundesliga.
Scuzati daca am facut reclama cu pretendetele la titlu..
MIA SAN MIA!

DanielRobben
14 February 2015 20:10

cel mai bun meci facut in acest retur…

iliecristian
iliecristian
14 February 2015 19:59

Jos palaria!

Ribery7
14 February 2015 19:58

Un scor incredibil.
O fi jucat Hamburg slab, dar si jocul a fost mult mai direct, majoritatea momentelor de posesie avand loc in ultimele 2 treimi, nu in aparare ca in alte meciuri. O pofta nebuna de joc din partea lui RObben, iar Gotze si Muller ar fi ceilalti 2 jucatori de remarcat in urma acestui meci.
Si totusi Bundesliga a oferit un meci cu si mai multe goluri, Leverkusen-WOlfsburg 4-5, meci in care Heung Min-Son(unul dintre jucatorii mei preferati) a marcat un hat-trick iar Bas Dost 4 goluri.
De mentionat si forma ascendenta in care se afla bondarii, castigand cu 4-2, de remarca fiind evolutia lui Reus, care incet incet revine la forma sa de varf.

ponce
14 February 2015 19:52

Cum am spus, o repetitie buna inaintea duelului cu Sahtior din liga de marti seara.
Un scor bun, spectacol total.
MIA SAN MIA.

FCBM_81
14 February 2015 19:44

Un meci bun in care Robben,Gotze dar si restul echipei au fost la inaltime însă cel mai mult mă bucura revenirea lui Badstuber (care a jucat decent)si Ribery. Pentru meciul cu Sahtior nu am nici o emotie si chiar cred ca putem marca cel puțin 4-5 goluri
Off topic: Iată ca Bundesliga rămâne cel mai spectaculos campionat,păcat însă ca meciul nostru s-a suprapus cu cel dintre Leverkusen si Wolfsburg.

Subscribe via Email

Introdu adresa de e-mail pentru a primi notificare pentru orice postare noua adaugata pe site

Urmareste-ne pe Facebook
Parteneri
Help us run this site…
14
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x