“Uraganul” Bayern a facut ravagii pe Olimpico! Echipa lui Pep Guardiola a învins-o pe AS Roma cu 7-1 și le-a reamintit italienilor de eșecul la același scor înregistrat în 2007 cu Manchester United.

Coșmarul “capitolinilor” a început în minutul 8, odată cu golul lui Robben. Gazdele au reacționat repede, însă Neuer a salvat la ocazia lui Gervinho din minutul 10. Gotze a dublat avantajul bavarezilor în minutul 23, iar Lewandowski a lovit și el două minute mai târziu.

Dezastrul italienilor avea să se contureze tot mai limpede în minutul 30, atunci când Robben a profitat de pasa foarte bună a lui Lewandowski și a semnat “dubla” în minutul 30. Scorul pauzei a fost stabilit de Muller, care a transformat un penalty dictat după hențul lui Manolas.

La reluare, Gervinho a nimerit bara în minutul 54 și tot el a oferit una din marile ratări ale serii în minutul 61. Ivorianul avea totuși să înscrie până la urmă din pasa lui Nainggolan, acest lucru petrecându-se în minutul 66.

A fost însă un simplu foc de paie, pentru că Bayern a mai punctat de două ori până la final prin rezervele Ribery și Shaqiri. Trebuie remarcat și efortul spectatorilor de pe “Olimpico”, în condițiile care aceștia au rezistat până la finalul partidei care s-a dovedit până la urmă drept unul dintre dificile momente din istoria Romei în cupele europene.

sursa; digisport.ro

0 0 vote
Article Rating
37 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
LoanShark
LoanShark
25 October 2014 19:02

Dar ce meci au facut Eintracht cu Stuttgart incredibil 4-5 dupa ce Stuttgart a condus cu 3-1 cei de la Eintracht au revenit si au intors 4-3:) dar meciul s-a terminat 4-5,asta inseamna fotbal spectacol si de calitate,nu degeaba toate stadioanele din Germania sunt pline,oamenii au bani si vor sa vada ceva de calitate plus ca se vinde bere pe stadion,cum sa nu vrei sa fi pe stadion??

LoanShark
LoanShark
25 October 2014 18:56

@DevilMayCry: Am vazut si eu..o perioada destul de dificila pentru Dortmund dar chiar nu ma intereseaza ce fac ceilalti,imi pare rau pentru ei dar sper sa isi revina pentru ca e urat sa nu ai un competitor pe masura cum a fost Dortmund in ultimii ani,acum vreau sa il vad pe Klopp cum va schimba pentru ca acel sistem spectaculos pe care l-a imprimat echipe trebuie sa si castige/marcheze,eu zic ca si accidentarile unor jucatori imp precum Reus,Gundogan,Bender se vad si numai sunt la acelasi nivel chiar daca si-au revenit si acum sunt titulari totusi nu poti sa le ceri prea multe pentru ca asa e cand revii dupa o accidentare,joaca si cu frica sa nu se loveasca sa recidiveze…si cred ca mai trebuia sa mai transfere un fundas si/sau un mijlocas bun,Klopp a cumparat doar atacanti dar restul??asta de nota ca nu prea pune baza pe defensiva…

LoanShark
LoanShark
25 October 2014 17:14

Si inca ceva,Werder nu a castigat in acest campionat nici macar un meci,te asteptai ca Bayern sa nu castige meciul cu Werder??ultimele 3 victorii:Hannover,Werder si Roma echipe slabe,tu scoti in evidenta doar rezultatele:4-0,6-0 si 7-1 dar echipele cu care am jucat???ai uitat…cu ce te incanta asa tare daca Bayern castiga cu 7-1??si mie mi-a placut dar ma multumeam cu un 2-0 si cu un joc mai agresiv,spectaculos si acum joaca agresiv cu fundasii sus dar in fata careului…pauza…fara idei,acolo vreau sa vad agresivitate in careu si langa,in atac.

LoanShark
LoanShark
25 October 2014 17:06

@fcdm3: Roma:3 campionate,9 cupe si 2 supercupe,in ultimii zece ani nu a luat aproape nimic,un campionat cred si cateva cupe,in europa nu mai vorbesc,pentru mine asta e o echipa slaba pentru ca,campionatul italian e din ce in ce mai slab,daca Roma a jucat cu 2 titulari greci pe care si Romania ia batut…Totti(38) care nu a dus tot meciul si De Rossi care e rasuflat,in fine asta cred eu Roma nu e o echipa de speriat in Italia de ce ar fi in Europa?? Eu ziceam de joc nu de rezultat,rezultatul e altceva,fotbalul in sine,daca tie iti place asta e alta poveste,ce e drept ca echipa incepe sa mearga mai bine dar vreau sa vad si cum joaca contra unei echipe puternice gen PSG,Barca,Chelsea sau real,astea sunt echipe puternice nici macar Juve nu e echipa de speriat chiar daca castiga campionatul cand vrea. Daca nu as fi suporterul acestei echipe nu mi-as fi rupt 2 degete(din greseala…)de suparare ca am pierdut finala cu Chelsea si multe altele,nu stiu ce inseamna pentru tine sa fii suporterul acestei echipe…sa fii in topul… Citeste mai mult

FCBM_81
25 October 2014 16:42

Si ca sa completez oare de ce nu a reusit Dortmund sau alta echipa sa se impuna in meciurile din campionat nici anul acesta dar nici anul trecut?De ce nu inving si ei cu 4-0,6-0 ca adversarii sunt aceiasi ca si pentru Bayern?
Acesta este motivul pentru care eu cred ca Guardiola face performanta chiar daca nu a castigat CL inca cu Bayern

FCBM_81
25 October 2014 16:35

Nici vorba ca Dortmund e slaba daca e pe 14 dar campionatul Germaniei a devenit unul in care diferentele intre majoritatea echipelor sunt infime cu exceptia lui Bayern care e la alt nivel si joaca in acest moment magistral
Tot ce am vrut sa spun e ca in ultimii 4-5 ani campionatul Germaniei a evoluat foarte mult si e foarte greu sa obtii victorii pe linie ,poate din acest motiv eu cred ca Dortmund e asa de jos in clasament

iliecristian
iliecristian
25 October 2014 13:52

: Pe mine poti sa ma acuzi de multe, dar de Roma nici vorba sa fi afirmat ca este prea slaba, din contra, este o echipa redutabila si chiar am spus asta inainte de meci, caci dupa cele doua meciuri cu Roma mai tragem concluzii despre jocul lui Bayern. Repet, a fost un joc extrem de convingator al lui Bayern, care mi-a adus aminte de sezonut 2012-2013, cand umileam Juventus si Barcelona in UCL si bineinteles castigam trofeul. Asta imi doresc sa se repete si sub era Guardiola, si voi fi primul care imi cer scuze fata de criticile aduse antrenorului, poate pe nedrept, asta ramane de vazut.

iliecristian
iliecristian
25 October 2014 13:37

@FCBM_81: Si vrei sa spui ca daca Dortmund este pe locul 14 in Bundesliga, este mai buna Parderborn care este in primele zece? Aveti rabdare, nu va hazardati cu aceste comentarii, caci Dortmund este capabila si are si antrenorul potrivit pentru a se mobiliza la meciurile importante, nu uitati caci sezonul trecut cand Real Madrid ne-a umilit pe noi in UCL, Dortmund a fost foarte aproape sa o elimine. Si eu ma bucur foarte mult de rezultatele echipelor germane in UCL, dar totusi greul(in fazele superioare) il duce Bayern si Dortmund, celelalte doua s-au facut de ras cand au intalnit adversari mai puternici.

fcdm3
Moderator
25 October 2014 13:23

@LoanShark: de ce sa-ti fi dat reply? Desi in mod evident echipa joaca foarte bine, mai ales in ultimele 3 meciuri (victorii cu 4:0, 6:0 si 7:1), asa cum considera toata presa germana, tu continui sa sustii ca echipa “inca joaca slab”… Vad ca nici tu, nici altii, nu ati observat ca jocul lui Bayern este dominant, isi sufoca adversarul, nu-l lasa sa atinga mingea, il face sa alerge in gol, sa se enerveze si sa greseasca, astfel impresia fiind ca adversarul e slab, dar adevarul e altul: Bayern e prea buna, nu adversarii sunt prea slabi. Si lucrul asta a fost spus si de Cristi Petre de la Eurosport 2. Pana la urma, fiecare cu parerile lui insa, asa cum am mai afirmat, eu nu vad in cuvintele voastre (tu si inca cativa) ca ati fi suporterii lui Bayern. Ba adversarii sunt slabi, ba echipa joaca plictisitor, ba castiga cu noroc etc. Cum poti sa afirmi ca Roma e o echipa prea slaba? Daca nici la 7:1 la Roma nu sunteti multumiti, ce mai e de zis? Concluzia mea… Citeste mai mult

FCBM_81
25 October 2014 10:45

Si uite ca nu numai Dortmund se chinuie in campionat ci si Leverkusen locul 6,Schalke locul 10 si asta pentru ca diferenta de valoare intre echipele aflate intre locurile 2-10 este foarte mica

FCBM_81
25 October 2014 10:40

Stilul pe care il joaca Borussia e acelasi din 2008-2009.Klopp nu a facut nici o modificare la stilul de joc cu gandul ca daca a mers 2-3 sezoane va merge la infinit iar echipele din bundesliga nu au stat degeaba si au invatat din sezoanele trecute.
In CL in afara de Arsenal restul echipelor au o valoare net inferioara majoritatii echipelor din Bundesliga.Sa nu uitam parca anul trecut si Schalke a castigat impotriva lui Arsenal.
Sa-ti mai dau un exemplu in saptamana aceasta TOATE echipele germane angrenate in cupele europene au castigat(lucru care ma bucura enorm) si in acest moment Germania este lider al coeficientului Uefa pe acest sezon lucru care demonstreaza ca bundesliga este un campionat in crestere si Bayern nu castiga pentru ca bundesliga e slaba ci mai degraba ca se afla intr-o forma foarte buna

LoanShark
LoanShark
24 October 2014 20:23

@FCBM_81: Acelasi stil??Adica stilul pe care il juca si Bayern pe vremea lui Heynckes sau apropiat…cum explici cele 9 puncte din CL??
@gery76: Toti vrem acelasi lucru dar eu cred ca mai avem de munca pana sa ajungem sa ii scoatem pe real,nu ca ar fi invincibili dar..o echipa ce are asa jucatori de contraatac nu ai cum sa ii opresti cu defensiva pe care o are Bayern in acest moment sau mai bine zic tactica,sistemul pe care il joaca Bayern acum.
@fcdm3: Prea orgolios sa dai un reply??

synp
synp
24 October 2014 19:53

Azi au fost conferintele de presa pentru meciul cu Gladbach. Printre altele a zis Guardiola ca urmatoarele 10 zile sunt cele mai importante din aceasta jumatate a sezonului. Si pe buna dreptate. Sa repetam programul:
D(deplasare): Borussia Monchengladbach
D: Hamburg
A: Borussia Dortmund
A: As Roma
Ar fi superb sa batem in toate meciurile. Dupa cum am mai spus daca o batem pe Roma acasa ne-am calificat de pe primul loc indiferent ce se intampla in ultimele doua etape.

FCBM_81
24 October 2014 9:11

@ loanshark Totusi tactica lui Klopp nu mai e una câștigătoare, nu ai observat ca echipele din Bundesliga au gasit antidotul? Nu poti sa castigi mereu cu acelasi stil de joc deoarece adversarii iti invata stilul de joc iar in CL o sa aibă mari probleme cu echipele puternice daca nu v-a aduce îmbunătățiri stilului de joc
@gery La echipele cu sanse reale la trofeu as mai adauga-o si pe PSG

gery76
gery76
24 October 2014 1:43

Bayern anul acesta nu are decat 3 adversare in tentativa de a cuceri a 6-a Ch.League,iar acestea sunt din punctul meu de vedere Real,Barca si Chelsea.

-Imi doresc din tot sufletul sa cadem in fazele superioare cu Real si sa ne luam o revansa de care toti am fi mandri,ba mai mult as vrea o calificare de care toti sa ne amintim ,asa cum anul trecut am suferit o mare umilinta ,umilinta pe care n-as mai vrea s-o mai traoiesc vreodata.

-Pep are sansa de a intra si in legendele clubului BAYERN MUNCHEN,club care fara falsa modestie,este net superior Barcei atat ca palmares cat si ca organizare SANATOASA.

-MIA SAN MIA!!!!!

LoanShark
LoanShark
23 October 2014 22:32

@fcdm3: Toti ne-am bucurat de aceasta frumoasa victorie dar trebuie sa ramanem realisti,nu trebuie sa incepem sa visam,inca jocul e slab,a mers cu Roma dar vedem ce se va intampla si in meciuri mai tari,nu inteleg de ce te tot uiti ce face Klopp???majoritatea de aici suntem de acord ca Klopp ar cel mai potrvit pentru Bayern doar atat!!Oricum…ziceai in alte comentarii ca scaunul lui Klopp e pus in pericol…sa fim seriosi…si daca retrogradeaza ce nu exista…la ce caracter are tot va ramane langa echipa si o va aduce din nou in Bundesliga dar mai pe scurt:Klopp nu va fi dat afara!
Nu gandim si nu suntem toti la fel deci avem pareri diferite.

synp
synp
23 October 2014 22:01

@iliecristian: De acord cu tot ce ai zis.

iliecristian
iliecristian
23 October 2014 21:31

Eu zic sa avem rabdare pana cand trofeul UCL va fi din nou in vitrina lui Bayern pentru a sasea oara. Abia atunci Pepito va scrie istorie pentru Bayern si-l vom elogia cu totii, iar eu ma voi tine de cuvant si imi voi cere scuze ptr. criticile aduse, pana atunci fiecare are dreptul sa-si exprime opinia atata timp cat o face intr-un mod decent si nu jigneste.

FCBM_81
23 October 2014 11:46

Iată ca bundesliga nu e chiar asa de slaba ,dupa 3 etape in CL primele 3 campionate au obținut:
Germania are 9-2-1 .(victorii egaluri înfrângeri)
Spania are 7-1-4
Anglia are 5-3-4
Interesant este faptul ca Dortmund are in CL mai multe puncte in 3 meciuri decât in primele 8 in Bundesliga

synp
synp
23 October 2014 10:53

@LoanShark: “Bayern daca o sa continue in ritmul acesta cu 2 meciuri slabe si unul bun se cam indeparteaza de CL”.
In primul rand meciul cu City nu a fost unul slab. Si in al doilea rand hai sa-ti spun cum s-a “indepartat” Bayern in sezonul 2012-2013 de CL.
Primele trei meciuri din faza grupelor:
Bayern – Valencia 2-1
Bate – Bayern 3-1
Lille – Bayern 0-1

Concluzia e ca meciurile din faza grupelor nu ne spun foarte multe lucruri in ceea ce priveste faza eliminatorie. Pana acum in sezonul acesta am jucat mai bine ca in sezonul 2012-2013, dar in ceea ce priveste castigarea trofeului asta nu ne spune nimic.

Ar fi frumos sa nu se trimita sageti din nici o directie. Inainte sa trimita sageti suporterii pro-Guardiola ati trimis voi la liber sageti suficiente impotriva lui Guardiola si a sustinatorilor lui. Se cheama ca aveti un dublu standard.

fcdm3
Moderator
23 October 2014 9:10

Ca unul din cei mai batrani useri de pe acest site, stau si ma intreb: de ce nu va puteti bucura dupa o asa lectie de fotbal, unul din cele mai bune meciuri ale lui Bayern din ultimii ani? Eu credeam ca toti fanii lui Bayern s-au bucurat marti seara dupa ce Bayern “a lasat Olimpico in ruine”, cum titra un ziar. Pai, ce-ti poti dori mai mult de la echipa favorita? A jucat in CL, i-a dat 7 “boabe” unui adversar recunoscut pentru apararea sa ermetica (a luat 3 goluri de la Juve, doua fiind cam dubioase, 1 de la City si 1 de la TSKA iar in alte 6 meciuri n-a luat niciun gol, incepand din aceasta vara) si, mai presus de astea, jocul sau a fost super! Cand batea la scor in Bundesliga, majoritatea zicea ca echipele germane sunt foarte slabe. Ei, acum si Roma e foarte slaba? Si daca echipele germane sunt asa de slabe, de ce Dortmundul nu e in stare sa le bata, desi in CL defileaza (vezi diferenta dintre 1:2 cu Koln si… Citeste mai mult

LoanShark
LoanShark
23 October 2014 1:04

Bayern a facut un meci bun si toti:hai sa jucam cu real sa ne luam revansa…e o prostie ce credeti,in CL am jucat 3 meciuri din care 2 am fost…slabi..acesta cu Roma am jucat frumos..chiar daca adversarul a fost slab,daca…e sa jucam maine cu real o sa ne bata clar,Pepito nu are ce cauta la Bayern daca Pepito e sa gaseasca sistemul castigator o sa fie prin 2016 pentru ca mai trebuie sa ii roteasca putin,de ex:Alaba nu a jucat inca atacant…timp are,Lewa trebuie sa invete cum sa se apere…fundas!Badstuber nu mai poate juca fundas il facem portar si asa mai departe…
Bayern daca o sa continue in ritmul acesta cu 2 meciuri slabe si unul bun se cam indeparteaza de CL.

BCry
BCry
23 October 2014 0:32

Ok…f. bune comenturile in legatura daca sa ne intalnim cu R.M. sau nu…dar….eu vreau sa ne intalnim si sper sezonul acesta sa ne luam revansa,,,pt. ca eu cred ca asta este cauza pt. care il “depreciaza” atat de multi fani BM…pe Guardiola,,,,si tind sa cred ca Pep..seamana cu mine…..adica…e…….chel:))….era o gluma….. ceea ce vreau sa spun…ca Guardiola este un tip care nu lasa lucrulile la voia intamplarii…si cred ca va domina meciul cu Real M..daca se vor intalni si sigur il va castiga…de aia mi-ar placea mult daca sar intani…nu cum ziceau 2-3 fani BM “ca sa fim realisti ca nu putem bate Real la ora asta”…ba din contra eu zic ca mai degraba ii batem acum decat peste 2 ani…dar na asta e parerea mea….si sa-i raspund lui darkmac…nici nu credeam ca sunt singurul cu sechele dupa acel meci….inca astept consolare-razbunare..Have nice day(evening)!
Mia san mia!

florins
florins
22 October 2014 22:53

FCBM_81 : Nu m-am referit la tine anume, pt ca stiu ca ai postat si dupa meciurile din primavara. Insa altceva am spus: unii dintre noi sunt atat de legati de Guardiola incat nu scapa ocazia ca dupa un meci bun al echipei (chiar si dupa unul cu Werder) sa trimita sageti spre alti useri, care nu-l simpatizeaza pe catalan. Insa asa este de cand lumea: antrenorul este prima tinta cand echipa pierde, iar in cazul nostru, suntem cativa care ne inscriem in descrierea lui darkmac. Si avem atat de multe argumente, incat nu le putem sterge asa usor, dupa doua meciuri bune la rand. Avem nevoie de mai mult: de constanta, de ritm, de soliditate in joc. Asa juca echipa cand a luat-o Guardiola. Si mi se pare ca unii se entuziasmeaza prea usor si arunca cu vorbe inspre ceilalti, ca sa-i ia apararea lui Guardiola. Poate ca sunt si copii intre noi, care fac acest lucru, asa ca eu nu voi intra in polemici. Insa atunci cand ceva nu este in regula, conform filozofiei mele de … suporter,… Citeste mai mult

FCBM_81
22 October 2014 22:35

Daca te referi la mine ca eu “nu am mai dat pe la club” te inseli amarnic. Eu urmăresc acest forum de la finala pierduta cu Chelsea si mi-am facut cont tocmai dupa umilinta cu real ca sa nu fiu numit fan de rezultat.
Cat despre “fani adevarati” eu zic ca toti care comentam aici suntem fani Bayern chiar daca avem păreri diferite. Dupa părerea mea când zici BAYERN MUNCHEN te referi nu numai la echipa ci si la conducere,antrenor etc si nu inteleg faptul ca dupa o înfrângere e criticat doar antrenorul si nu si jucătorii .

darkmac
Admin
22 October 2014 22:32

Eu mi-am mai spus parerea si o mai spun odata.
Guardiola nu este pe stilul de joc consacrat a lui Bayern. Asta NU inseamna ca e un antrenor slab. Pur si simplu Bayern juca pana acum un stil in mare forta care speria pe aproape oricine. Acum la fel , Bayern sperie dar datorita altor calitati, gen posesie minge si constructie meticuloasa.
Exista 2 pareri , una pentru acest stil , alta contra acestui stil. Cei mai vechi, cei ce au tinut toata viata cu Bayern, banuiesc ca adera la stilul clasic nemtesc. Cei mai noi sunt mai deschisi la acest nou stil de joc. Asta nu inseamna ca trebuie sa ne balacarim noi intre noi doar pentru ca avem pareri diferite.
Incercati mai multa empatie, pur si simplu respectati parerea fiecaruia atata timp cat aceasta nu jigneste pe nimeni.

fcdm3
Moderator
22 October 2014 21:46

@florins: este parerea ta ca Guardiola n-a araat mare lucru pana acum. Presa internationala spune altceva iar presa germana si, mai ales conducerea lui Bayern, il lauda mereu. Si, spre disperarea unora care nu vor sa-l mai vada la Bayern, Guardiola o sa ramana la echipa pana in vara lui 2016, pana cand are contract. Pentru ca Bayern este un club care-si respecta cu sfintenie contractele, chiar daca Guardiola nu ar castiga Liga Campionilor! Pentru ca nu scrie niecaieri in contract ca daca nu castiga Liga Campionilor in 2015 i se reziliaza contractul!
Hai sa ne uitam un pic la mult prea laudatul Klopp al carui scaun e pus in pericol daca echipa nu-si revine! Si la echipa lui au reintrat si Reus si Gundogan iar el a pierdut si la nou-promovata Koln!
Putina obiectivitate nu strica…

florins
florins
22 October 2014 21:14

Fanii neconditionat indragostiti de Guardiola (gen “cel mai bun antrenor din lume”!) sa se bucure, dar sa nu reproseze celorlalti ca nu-l iubesc la fel, pentru ca Guardiola nu a aratat mare lucru la Bayern, inca. Are toate sansele s-o faca in acest an si eu unul ii doresc sa faca acest lucru. Bine ar fi sa ne bucuram mereu, pt ca fanii adevarati pun echipa inaintea antrenorului, iar daca echipa castiga, castigam cu totii. Ce vreau sa spun este ca atunci cand Bayern joaca bine, mereu se gaseste cate unul dintre cei care dupa umilinta cu Real “n-au mai dat pe la club” o buna vreme, dar acum devin moralisti. Sa nu fim copii si sa ne croim bucuria aratand cu degetul inspre altul. Poate ca este momentul sa-l lasam pe Guardiola sa “se pregateasca sa castige Champions League” si cu Bayern…

palcenina
palcenina
22 October 2014 19:44

Nu cred ca cineva poate fi nemultumit de parcursul echipei. Personal incerc sa fiu obiectiv desi nu reusesc tot timpul. Cred ca meritul trebuie impartit intre jucatori si antrenor. Altfel, daca la meciuri bune laudam jucatorii, iar la meciuri slabe omoram cu pietre antrenorul, am cam scapa haturile. Pep are de unde alege si deci nu are scuza ca el a facut echipa bine dar jucatorii nu s-au ridicat la inaltimea asteptarilor. El ii cunoaste, el ii alege. Nu face decat asta. Sa nu radeti de mine, dar spun astea tot la gandul umilintei cu Real. Si cred in continuare ca vina este a lui Pep. Jucatorii pot juca orice le cere, avand in vedere calitatea lor, deci au jucat ce le-a cerut si am luat-o. Deci, acum? Eu cred ca a cam fost adus cu picioarele pe pamant si sunt convins ca putem bate orice echipa. M-a bucurat venirea lui, l-am contestat vehement apoi. Acum mai astept. Oricum este un antrenor de top si de aceea nu are dreptul sa greseasca. Are dreptul si obligatia doar sa imbunatateasca. I… Citeste mai mult

darkmac
Admin
22 October 2014 19:36

Un meci extraordinar dpdv a scorului si nu numai. Desi imi este frica de acest sistem cu 3 fundasi…. se pare ca totusi are succes. Cel putin deocamdata. In nici un caz nu ma asteptam la acest scor dar cred ca meciurile grele incep “in curand”

synp
synp
22 October 2014 17:14

@FCBM_81: Partea cu trasul liniilor e amuzanta. Tot muta linia aia la nesfarsit :)). Linie se trage la finalul sezonului in mai sau eventual in iarna pentru prima jumatate a sezonului. Ce linii se pot trage acum? Nici o echipa oricat de mare ar fi ea nu isi castiga toate meciurile. Mai devreme sau mai tarziu si noi o sa pierdem, important e sa nu pierdem in meciurile decisive. Si desigur ar fi frumos sa nu pierdem nici in derbiuri.

synp
synp
22 October 2014 17:03

Doua observatii. Momentan avem mai multe puncte decat restul punctelor adunate din grupa.
Si cel mai important: daca ii batem pe romani si acasa ne-am asigurat calificarea de pe primul loc.

FCBM_81
22 October 2014 17:01

“Nu stiu de ce dar cred ca o sa castigam usor azi” spuneam eu ieri cu un sfert de ora inainte de meci,ei bine eu zic ca in retur va fi mult mai greu si asta pentru ca NICI UN MECI NU SE ASEAMANA CU ALTUL. Eu cred ca e vorba si de mentalitate, in meciul cu Real baietii nostri au intrat cu mentalitatea ca noi suntem campionii Europei, ca batem mereu Realul si restul e istorie.Daca vom intalni Realul in acest sezon(si chiar imi doresc) chiar cred ca vom castiga destul de usor impotriva lor din cauza acestei mentalitati ca ei se cred cei mai buni si ca ne-au zdrobit sezonul trecut .Acesta este si motivul dupa parerea mea ca nici o echipa nu a reusit sa castige CL de 2 ori la rand. Mereu spun unii pe aici ca tragem linie dupa meciul cu City,dupa meciul cu Roma,acum tragem linie dupa meciul cu Dortmund ,mereu tragem linii.Eu zic ca sa stati linistiti ca oricum va veni un moment cand echipa va pierde din nou si iarasi puteti arunca… Citeste mai mult

fcdm3
Moderator
22 October 2014 16:30

Ecouri in presa europeana: Sport.sky.it: „Pe Olimpico n-a fost decat Bayern. Roma zdrobita cu 7:1” Zeit.de: „Bayern o surclaseaza pe Roma” Welt.de: „Bayern a demonstrat ca este cea mai buna echipa din Europa” Tuttosport.it: „Bayern ca o avalansa, Roma a fost rostogolita” Stuttgarter-zeitung.de: „Bayern a realizat cea mai categorica victorie in deplasare in cupele europene” Stern.de: „Victorie istorica pe Olimpico: Bayern o umileste pe Roma” La Republica: „Roma a avut un cosmar: umilinta istorica impotriva unui Bayern supranatural” Mundodeportivo.com: „Bayernul lui Guardiola, o alta victorie istorica” Marca.com; „La Roma, Bayern a lasat Olimpico in ruine” La Stampa: „Roma, ce cosmar! 7 goluri bavareze pe Olimpico! „ Ilfattoquotidiano.it: „Guardiola il umileste pe Garcia si 65.000 de spectatori pe Olimpico” Gazzetta.it: „Bayern a fost ca o avalansa pe Olimpico” Derwesten.de: „Bayern scrie istorie: 7:1 pe Olimpico!” Sportbild.de: “7:1! Bayern a zbrobit-o pe Roma” Corrieredellosport.it: „Bayern astronomica, Roma dezastroasa” As.com: „O simfonie perfecta pentru Bayern in prima repriza” Blick.ch: „Bayern a demolat-o pe Roma” Kicker.de: „Bayern, festival de goluri” Oe24.at: „7:1! Bayern a descompus-o pe Roma” Spox.com: „7:1! Semifinala de la CM trimite… Citeste mai mult

bavarezul13
bavarezul13
22 October 2014 15:31

A fost indubitabil cel mai bun meci din acest sezon, e bine ca echipa merge din ce in ce mai bine, dar trofeele se dau in mai. Nu sunt de acord ca trebuie sa-si ceara cineva scuze in fata lui Pep, in primul rand nici nu stie el de existenta noastra, a celor ce comentam pe aici, iar in al doilea rand deocamdata se apropie sa treaca de grupe, dupa ce anul trecut Bayern a suferit cea mai teribila infrangere din istoria ei. Mie jucatori precum Bernat si Gotze(da Gotze, desi s-a lipit la gol teribil in ultima vreme) mi se par in continuare mediocri. Nu sunt insa de acord nici in legatura cu faptul ca Bayern n-ar avea vreo sansa in fata realului(cum am citit la articolul precedent). Bayern, Chelshit, Real si Barca sunt toate cam la acelasi nivel si in functie de ziua pe care o prind, fiecare o poate invinge pe cealalta.

florins
florins
22 October 2014 12:26

Desi Roma merita sa inscrie, chiar vreo doua goluri, sa notam ca golul marcat de Gervinho a fost din ofsaid, si inca unul destul de clar. In rest, Neuer a fost imperial!
Echipa noastra a aratat ca este gata sa reia lupta pentru UCL si imi fac din nou sperante, ca si anul trecut, ca vom ajunge in finala. Lotul ne permite acest lucru, totul depinde de alegerile tactice ale lui Guardiola si de felul cum isi motiveaza jucatorii (la asta ar trebui sa contribuie si Sammer, care pare usor scos din scema in mandatul Guardiola). Bine ar fi sa gresesc!

Subscribe via Email

Introdu adresa de e-mail pentru a primi notificare pentru orice postare noua adaugata pe site

Urmareste-ne pe Facebook
Parteneri
Help us run this site…
37
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x