Datorita faptului ca FIFA 15 urmeaza sa fie lansat in aceste zile ne-am gandit sa prezentam ratingurile pentru toți jucătorii lui Bayern München.


In aceasta editie de FIFA, Bayern are o mulțime de jucători clasati în top 50 (sunt 12 in total). Arjen Robben si Manuel Neuer se află în fruntea listei cu 90, în timp ce Franck Ribery și Bastian Schweinsteiger sunt cotati cu 88.

  1.     Arjen Robben: 90
  2.     Manuel Neuer: 90
  3.     Franck Ribery: 88
  4.     Bastian Schweinsteiger: 88
  5.     Robert Lewandowski: 87
  6.     Philipp Lahm: 87
  7.     Thomas Müller: 86
  8.     Javi Martinez: 85
  9.     Jerome Boateng: 85
  10.     Mario Götze: 85
  11.     Xabi Alonso: 84
  12.     Medhi Benatia: 84
  13.     Dante: 82
  14.     David Alaba: 82
  15.     Thiago Alcantara: 81
  16.     Pepe Reina: 81
  17.     Xherdan Shaqiri: 80
  18.     Holger Badstuber: 80
  19.     Claudio Pizarro: 79
  20.     Rafinha: 77
  21.     Sebastian Rode: 77
  22.     Tom Starke: 76
  23.     Juan Bernat: 71
  24.     Pierre Hojbjerg: 67
  25.     Mitchell Weiser: 66
  26.     Gianluca Gaudino: 62
  27.     Patrick Weihrauch: 60

Ce jucator credeti ca este sub/supraevaluat? Noi suntem de parere ca David Alaba este subevaluat (doar 82 rating). E cel mai bun fundas stânga din lume dar este si un mijlocaș foarte bun.

0 0 vote
Article Rating
9 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
bayern1st
bayern1st
27 September 2014 23:42

Starke pare supraevaluat, Robben ar merita cel putin 92 si inca lui Ribery ar trebui sa i se mai ia 1 overall.. E cam slabut in ultimul timp!

bavarezul13
bavarezul13
25 September 2014 11:45

Lahm 88, Muller 87, Alaba 86, Shaqiri 77, Pizzaro 75. Cam lasta as schimba.

Ribery7
24 September 2014 18:50

In coloana din dreapta am scris cat au avut in editia precedenta, fifa 14
Arjen Robben: 90 – 88
Manuel Neuer: 90 – 86
Franck Ribery: 88 – 90
Bastian Schweinsteiger: 88 – 88
Robert Lewandowski: 87 – 86
Philipp Lahm: 87 – 87
Thomas Müller: 86 – 85
Javi Martinez: 85 – 84
Jerome Boateng: 85 – 81
Mario Götze: 85 – 85
Xabi Alonso: 84 – 85
Medhi Benatia: 84 – 82
Dante: 82 – 84
David Alaba: 82 – 81
Thiago Alcantara: 81 – 81
Xherdan Shaqiri: 80 – 80
Holger Badstuber: 80 – 82
Claudio Pizarro: 79 – 81
Rafinha: 77 – 76
Sebastian Rode: 77 – 77
Juan Bernat: 71 – 71

Dar Starke si Reina? ei ce ratinguri au?

Ribery7
24 September 2014 18:37

Ar fi fost o echipa perfecta daca nu ar fi existat un anume chelios pe banca tehnica a lui Bayern. Acum noi practic suntem nevoiti sa alegem 1 singur jucator intre Schweinsteiger, Lahm, Batranelul (pardon, Alonso), Thiago, Martinez, in timp ce pe dreapta trebuie sa jucam cu Rafinha, caci incepand cu fifa 15 Lahm a devenit mijlocas la inchidere… Dar un cuplu de fundasi centrali de 85 si 84? Varf de 87?(rezervele pentru posturile de CB sunt aproape la fel de bune cum erau titularii in fifa 14) Wow!!!! Este cu siguranta cea mai buna echipa a lui Bayern vreodata. Ma asteptam ca Neuer sa fie urcat la 89, nu 90, ceea ce e bine, dar nu m-ar fi deranjat deloc daca Schweinsteiger si chiar Gotze(macar ceva mai mult la finishing daca nu) ar fi avut cu un punct mai mult, Alaba undeva la 84-85(mie mi s-a parut ca a avut un sezon sub ultimele 2 din era Heynkes, lucru datorat scaderii de forma a lui Ribery) Ce parere aveti despre chestia asta? 5 jucatori pentru un singur post, cel… Citeste mai mult

Ribery7
24 September 2014 18:26

Chiar azi dimineata cautam ratingurile. Merci 😀

Catalin
24 September 2014 18:22

A reusit cineva sa procure fifa 15 Xbox360 ?

Eddy Eddy
24 September 2014 18:20

Mie mi se pare ca Shaqiri este subevaluat,a avut un sezon bun si a dat si 1 hattrick la CM.Dupa mine ar avea 82-83 rating

Catalin
24 September 2014 17:20

Eu zic ca și Müller este subevaluat.
Merita 87+ și Alaba desigur după mine 85+
In rest este ok.

Subscribe via Email

Introdu adresa de e-mail pentru a primi notificare pentru orice postare noua adaugata pe site

Urmareste-ne pe Facebook
Parteneri
Help us run this site…
9
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x