Cel mai tare meci al serii de miercuri in Uefa Champions League va avea loc in Germania, acolo unde campioana din Bundesliga, Bayern Munchen, va da piept cu Manchester City, campioana Angliei.

Bavarezii vin dupa o victorie importanta in campionat, scor 2-0 pe teren propriu in fata lui Stuttgart, egaland-o astfel la puncte pe rivala Leverkusen, echipa care are insa un golaveraj mai bun. Dupa esecul din Super Cupa Germaniei cu Dortmund, Robben si ai lui au intrat pe o panta ascendenta. Se pare ca Pep Guardiola va reveni la formula de 4-3-3, cu o linie de atac foarte promitatoare, formata din Gotze, Lewandovski si Muller. Gazdele nu se vor putea baza pe Rafinha, Schweinsteiger, Weisler, Badstuber, Martinez si Alcantara, accidentati, plus ca nici Robben nu are sanse prea mari sa fie 100% apt, nefiind refacut in intregime dupa accidentare.


Aflata intr-o scadere vizibila de forma, Manchester City este vazuta clar cu sansa a doua in aceasta deplasare, desi a reusit sa se impuna in ultima deplasare la Munchen. Trupa de pe Etihad Stadium are doua victorii, un egal si doua infrangeri in cele cinci meciuri oficiale disputate sezonul acesta in toate competitiile, doar o data impunandu-se pe teren strain. Pellegrini va folosi o formula de 4-2-3-1, Aguero fiind anuntat de presa engleza in primul 11 ca varf impins. Pablo Zabaleta este suspendat pentru acest duel, in timp ce Fernando si Jovetic sunt accidentati si vor rata si ei deplasarea de la Munchen.


Bayern si Man City au fost adversare si sezonul trecut in faza grupelor Champions League, mergand brat la brat in optimi. Ambele au castigat cate un duel, Bayern in Anglia, iar City in Germania, scorul general fiind de 5-4 pentru nemti.

Bayern Munchen – Manchester City echipe probabile:
Bayern Munchen (4-3-3): Neuer – Lahm, Boateng, Dante, Bernat – Gaudino, Alonso, Alaba – Muller, Lewandovski, Gotze
Man City (4-2-3-1): Hart – Sagna, Kompany, Demichelis, Clichy – Toure, Fernandinho – Navas, Silva, Nasri – Aguero

sursa: casapariurilor.net

0 0 vote
Article Rating
23 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
darkmac
Admin
20 September 2014 19:45

Poti sa iti exprimi opinia despre meci nu despre mine. Fii tu cu bun simt si incearca sa folosesti un limbaj adecvat. Nu e obligatoriu ca toata lumea sa aiba parerea ta. Pur si simplu mie nu imi place stilul asta de joc pe care l-am adoptat de cand a venit Pep.

olikahn
olikahn
19 September 2014 14:27

atunci cand spui ca bayern n-a jucat nimic e normal sa cred asta,(ori n-ai vazut meciul,ori n-ai jucat fotbal,ori esti rau intentionat)-cat despre datul afara stai linistit ca nu ma sperii raman fan si fara sa scriu pe site,plus ca pot sa-mi fac alt nick asa ca lasa amenintarile fii obiectiv a fost un meci bun cu doar jumatate din titulari cu o echipa buna la inceput de campionat

darkmac
Admin
18 September 2014 16:45

@FCBM_81: din pacate cel care da voturi aiurea, numai pentru a denigra imaginea unora de pe aici , este unul dintre membrii acestui site, sau fosti membrii… cum vrei tu sa zici.
Din pacate a fost intr-adevar prea multa libertate de exprimare pana acum, lucru care s-a transformat in astfel de reactii puerile.

darkmac
Admin
18 September 2014 16:42

: ti-am sters comentariul. Spune-ti parerea despre meci nu despre mine. Data viitoare esti out. De ce? Uite fiindca asa vreau eu.

LoanShark
LoanShark
18 September 2014 15:34

nu esti agreat nu??ma intreb de ce nu scrii si tu un comentariu cand echipa pierde sau face un meci prost??nu mai fa pe victima…pe nimeni nu intereseaza voturile primite..dar vii tu cu niste pretentii..scrie un comentariu despre meci si gata.

synp
synp
18 September 2014 12:54

@FCBM_81 aah ok :)). Scuze, n-am fost atent. Nu, nu am observat. Dar e urat sa faci asta. Unii oameni isi aloca timp si resurse sa mentina o comunitate iar ei dau feedback-uri aiurea.

FCBM_81
18 September 2014 12:23

ma refeream la articole unde se voteaza cu stelute de la 1 la 10

synp
synp
18 September 2014 9:51

@FCBM_81 nu am observat. Dar ai zis ca voteaza cu 1. Cu -1 ai vrut sa zici?

FCBM_81
18 September 2014 8:56

Mie unul mi-a plăcut meciul,am avut o grămadă de ocazii singurul jucător care nu pare a se fi integrat în jocul nostru a fost Lewandowski.
Se pare ca transferurile sunt destul de reușite si experiența lui Xabi ne poate ajuta in multe situatii. Una peste alta e important ca am câștigat si nu cu oricine ci chiar cu campioana Angliei.Cred ca daca ar fi fost alt arbitru cu siguranta scorul ar fi fost mai mare.
Ma bucura si mai mult faptul ca in cele 3 meciuri cu echipe din Anglia formațiile din Germania au obtinut 2 victorii si un egal.
Nu știu daca ai observat dar e cineva care votează toate articolele cu 1 si am mai observat ca exista si un fan Bayern care îl face anagramat pe unul din cei care scrie articole pe acest forum .

bavarezul13
bavarezul13
18 September 2014 8:54

Eu am vazut un meci si cu bune si cu rele. In primul rand, raportaat la pretentiile din trecut, meciul asta a fost groaznic. N-am avut o faza construita ca lumea, pase decisive aproape 0 (dar problema asta intotdeauna a fost la echipa noastra, nu vezi o pasa care sa lase atacantul singur cu portarul, desi aseara a fost una), constructie lenta, jucatori parca si ei pierduti in tacticile din ce in ce mai aiurite ale lui Pep. Daca am inceput meciul cu 3 fundasi Alaba(stanga), Boateng(centru), Benatia(dreapta), ulterior am jucat si cu 4 fundasi (a coborat Rafinha), iar cateodata in Bernat a coborat fundas stanga, iar Alaba a trecut la mijloc. Pe scurt S-a vazut ca Alaba si Lahm n-au nicio treaba la mijlocul terenului(a luat de vreo 2 ori Yaya Toure mingea la picior de la careul propriu si a trecut ca prin branza de piticii nostri, fiind oprit doar de fundasii centrali), Muller a jucat slab, dar chiar si asa a fost cel mai periculor om al nostru, Benatia a ratat 2 pase simple si a intrat… Citeste mai mult

synp
synp
18 September 2014 8:21

Cred ca am facut un joc bun. Trebuia sa intram la pauza cel putin cu 1-0. Mi se pare ca verticalizeaza mai mult si ca atacurile sunt mai directe fara atat de multe intoarceri. Viteza nu a fost una exceptionala dar probabil ca va creste incet. La fel ca florins, si eu am remarcat lipsa unui coordonator. Dar unul mai avansat pentru ca din spate Xabi (nu stiu de ce florins ii zice tot timpul Xavi ;)) ) distribuie foarte bine mingile. Sunt nerabdator sa fie disponibili Schweinsteiger si Thiago. Lewandowski parca nu e inca obisnuit cu jocul echipei, parca nu se sincronizeaza inca la tipul asta de joc. Se vede ca inca nu am ajuns la parametri fizici optimi. Muller la final le dadea in plopi. Stiu, a fost cu stangul centrarea, dar nu a fost presat de nimeni. La fel si Benatia, a gresit vreo 2 pase importante parca si era rupt pe final. Inafara de imprudenta cu David Silva a jucat chiar bine. p.s. nu prea acord mare importanta voturilor, dar doar de curiozitate ma intreb de… Citeste mai mult

florins
florins
17 September 2014 23:56

Victorie pretioasa, muncita, dar care trebuia conturata inca din prima repriza. Am ratat cam mult, nepermis chiar, dar in aparare Boateng a fost imperial! El a fost omul meciului, dar si Xavi Alonso a fost bun. Numai ca el nu este si coordonator si s-a vazut lipsa cuiva acolo… Lipsa pe care Guardiola a vrut s-o acopere cu Alaba (si cu Lahm), dar baiatul acesta nu are deloc stofa de coordonator.
Pana la urma este bine ca am castigat, egalul m-ar fi enervat cel mai mult.
Cred ca pentru inceputul de sezon nu este rau, dar si ca in fata acestui Manchester City ar fi trebuit sa castigam mai usor.
Comentatorii cam filozofi, se vede ca sunt fanii campionatului spaniol, inclusiv ai arbitrilor spanioli. Am avut patru jumatati de penalty, poate chiar mai mult si daca nu dai la primul, nici la al doilea, dai obligatoriu la celelalte!

Noclip
Noclip
17 September 2014 23:51

Super Jerome !!!!!!!!!

BCry
BCry
17 September 2014 23:44

Victorie muncita….nu stiu de ce a fost atat contestat Xabi Alonso…mi sa parut cel mai bun de pe teren in aceasta seara…a avut niste pase geniale…in fine….imi place cand castigam in min 90…vreau sa le castigam pe toate asa:D

darkmac
Admin
17 September 2014 23:42

Mda, un joc tipic pt. Guardiola… adica freci mingea fara rezultate.
Ma bucur pentru victorie dar sunt dezamagit de joc.
Ce mult ii place fotbalul lui Claudio . Incredibil. In 4 minute a facut cat a facut Lewa in 85. La varsta asta… bravo lui.
La sfarsit vreau sa remarc comentariul celor de la Digi… ei ori au o problema cu tehnica, ori cu fotbalul… daca nici ala nu e hent?!… face omul preluare cu genunchiul apoi cu mana… iar comentatorii…. “nu e hent” …. OFFF

synp
synp
17 September 2014 20:35

Echipa de start: Neuer; Boateng, Benatia, Alaba; Rafinha, Lahm, Alonso, Bernat; Müller, Lewandowski, Götze.
Rezerve: Reina – Dante, Robben, Shaqiri, Pizarro, Rode, Hojbjerg.

bavarezul13
bavarezul13
17 September 2014 20:13

Ribery nu va juca deloc, iar Robben ar putea intra pe final. Eu zic ca oricum avem jucatori cu care sa castigam meciul, ceea ce ar si trebui sa facem pentru ca grupa este una dificila daca incepem cu o infrangere.

synp
synp
17 September 2014 18:45

A zis ca “Robben e aici, Franck nu e aici” si ca va vedea daca poate sa joace Robben sau nu. Ieri Robben a facut primul antrenament dupa cateva zile deci probabil ca va fi in lot dar nu e deloc sigur daca va fi titular.

LoanShark
LoanShark
17 September 2014 18:33

Problema e ca nu avem continuitate,nu legam victorii ca in alti ani si nu prezentam un fotbal de calitate…dar sper sa ajungem pana in semifinale..si daca ajungem acolo de ce sa nu jucam si finala???cred ca va fi foarte greu in CL..pregatiti-va sa aveti nervii tari pentru ca guardiola o sa ne faca zile fripte.
Meciul de azi cred ca o sa se termine un 2-1,1-1 goluri Muller si/sau Lewandovski,City e buna dar nici chiar asa… au aparare buna si contraatacuri rapide,noi stam prost in defensiva..acum stim de ce Dante a costat doar 5 mil..sper sa incepem bine.

alexandrul
alexandrul
17 September 2014 17:25

Scuze,va juca sigur din cate am dedus la conferinta,acum nu bag mana in foc,decizia este a lui Ppep

florins
florins
17 September 2014 17:20

alexandrul: “singur” sau …sigur? Oricum, eu imi pun nadejdea in cei anuntati titulari, dar nu va fi deloc usor cu Man City, data fiind rivalitatea dintre Pellegrini si Guardiola (una…amicala, nu dusmanoasa, cum are Pep cu Mourinho).

alexandrul
alexandrul
17 September 2014 15:31

:Ribery nu va juca,Robben cred ca va juca singur sau cel putin in conferinta de presa de aseara Pep asta a lasat sa se inteleaga

florins
florins
17 September 2014 14:40

Cu aceasta linie de atac ar trebui sa dam macar vreo doua goluri; cu aceasta linie de aparare n-ar trebui sa luam mai mult de un gol. Facem targul asa? Important este sa castigam, daca nu-i avem valizi pe, inca puternicii, Schweinsteiger, Martinez si Robben. Sper ca si Ribery sa joace, in repriza a doua. Bafta, Bayern!

Subscribe via Email

Introdu adresa de e-mail pentru a primi notificare pentru orice postare noua adaugata pe site

Urmareste-ne pe Facebook
Parteneri
Help us run this site…
23
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x