Bayern Munchen a anuntat astăzi pe site-ul oficial ca l-a transferat pe internationalul spaniol de tineret, Juan Bernat (21 ani).

Spaniolul a efectuat examinarea medicală în Munchen în cursul acestei zile și a semnat un contract pe cinci ani cu Bayern. Alte clauze contractuale nu au fost dezvaluite.

Juan Bernat va purta tricoul cu umarul 18 si va începe de joi, 10 iulie, programul cu noua sa echipa.

Suntem foarte încântați să anuntam ca ne-am inteles imediat atat cu jucătorul cat și cu Valencia explică JanChristian Dreesen, Director General Adjunct al FC Bayern München AG, Juan Bernat este de marți seara noul jucator a lui Bayern. Bernat este un tânăr jucător excepțional, am observat asta de mult timp. Este un jucator puternic, rapid si are un sut formidabil, a declarat Matthias Sammer, director sportiv al FC Bayern. Suntem încrezători că am făcut o investiție foarte bună cu Juan Bernat pentru viitorul echipei noastre. Ii uram bun venit la Bayern!

Sunt foarte fericit că pot juca la acest club mare,” Juan Bernat după semnarea noului sau contract. Bayern Munchen este unul dintre cele mai mari cluburi din Europa și din lume. Sunt foarte mulțumit ca voi putea juca impreuna cu Lahm, Neuer, Schweinsteiger, Robben si Ribéry dar si de sansa de a-l avea pe Pep Guardiola ca antrenor. Voi da totul pentru a avea succes la acest club.

0 0 vote
Article Rating
21 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
florins
florins
8 July 2014 22:02

Guardiola continua sa ia jucatori spanioli si tare ma tem ca isi face planuri sa mai stea ani buni la Bayern. Si ma mai tem ca si alti jucatori de-ai nostri vor alege sa plece la alte echipe, care au alt stil de joc, mai apropiat de ceea ce juca Bayern cu Jupp. Si, in locul lor vor mai veni jucatori spanioli.
Mare pacat ca a plecat Kroos (daca a plecat!)!

iliecristian
iliecristian
8 July 2014 14:03

Intr-adevar este din februarie 2014, dar sa inteleg ca salariile sunt chiar mai mari?

iliecristian
iliecristian
8 July 2014 12:40

Shaqiri-2,5 mil.euro/sezon iar Gotze-12 mil.euro/sezon, eu n-am ce sa mai comentez, daca se intampla asta in Romania nu ma miram, dar in Germania!!!

iliecristian
iliecristian
8 July 2014 12:34

TOP salarii Bayern: Franck Ribery – 12 milioane de euro / 30 iunie 2017 Mario Gotze – 12 milioane de euro / 30 iunie 2017 Philipp Lahm – 10 milioane de euro / 30 iunie 2016 Bastian Schweinsteiger – 10 milioane de euro / 30 iunie 2016 Thomas Muller – 8 milioane de euro / 30 iunie 2017 Thiago Alcantara – 8 milioane de euro / 30 iunie 2017 Manuel Neuer – 7 milioane de euro / 30 iunie 2016 Arjen Robben – 7 milioane de euro / 30 iunie 2015 David Alaba – 7 milioane de euro / 30 iunie 2018 Javi Martinez – 6 milioane de euro / 30 iunie 2017 Jerome Boateng – 6 milioane de euro / 30 iunie 2018 Daniel van Buyten – 5 milioane de euro / 30 iunie 2014 Mario Mandzukic – 5 milioane de euro / 30 iunie 2016 Rafinha – 5 milioane de euro / 30 iunie 2017 Toni Kroos – 4,5 milioane de euro / 30 iunie 2015 Claudio Pizarro – 4,5 milioane de euro / 30 iunie 2014 Dante… Citeste mai mult

iliecristian
iliecristian
8 July 2014 12:31

Sa nu credeti ca am ceva cu jucatorii tineri, dar nici sa-i ingropi in bani daca nu merita. Uitati-va la Real, in afara de Ronaldo care-i indispensabil pentru echipa, ceilalti nu au mai mult de 7 mil. euro salariul. Salarii Real: Ronaldo:17 milioane de euro, Bale: 7mil, Casillas: 6 mil, Xabi: 6 mil,
Ramos: 5,5 mil, Benzema: 4,5 mil, Modric: 4,5 mil, Diego Lopez: 4,5 mil
Pepe: 4,5 mil, Di Maria: 3,5 mil, Arbeloa 2 mil, Coentrao 2 mil, Khedira 2 mil,
Isco 2 mil, 16. Illarramendi: 1,2 milioane de euro, Varane: 1,2 mil,
Casemiro: 1,2 mil, Jese Rodriguez: 1,2 mil, Carvajal: 1,2 mil, Nacho: 1,2 mil, Morata 0.8mil.

iliecristian
iliecristian
8 July 2014 12:21

: Este normal sa fii dezamagit, cand vezi niste “puiandrii” ca Gotze si Alcantara ca iau niste salarii uriase fara sa arate ceva. Ronaldo si Messi au salarii uriase pentru ca sunt jucatori rari, care fac diferenta, pot decide jocul de unul singur, sunt jucatori de geniu, cum era si Ribery cu ceva timp in urma. Dar la Bayern n-ar trebui sa fie salarii peste 8 mil. euro, si alea sa le ia care merita. Pai daca ia Gotze 12 mil. euro pentru figaratia care o face pe teren, ce sa zica Muller care ia 8 mil. euro si chiar trage si cu folos.

bavarezul13
bavarezul13
8 July 2014 11:50

Sunt incredibil de dezamagit dupa ce am aflat salariile jucatorilor de la ireal. Nici nu ma mai mir acum ca isi permit sa dea 100mil euro pe jucatori, pentru ca economisesc enorm de mult la salarii. E de neinteles fetishul tuturor jucatorilor de a juca la ireal, astfel ca joaca acolo si pe salarii mult mai mici decat ar cere in alta parte. Oricum am mai spus cand s-au aflat salariile jucatorilor de la Bayern ca acestea sunt uriase fata de cat ar trebui. Ronaldo:17 milioane de euro, Bale: 7mil, Casillas: 6 mil, Xabi: 6 mil, Ramos: 5,5 mil, Benzema: 4,5 mil, Modric: 4,5 mil, Diego Lopez: 4,5 mil Pepe: 4,5 mil, Di Maria: 3,5 mil, Arbeloa 2 mil, Coentrao 2 mil, Khedira 2 mil, Isco 2 mil, 16. Illarramendi: 1,2 milioane de euro, Varane: 1,2 mil, Casemiro: 1,2 mil, Jese Rodriguez: 1,2 mil, Carvajal: 1,2 mil, Nacho: 1,2 mil, Morata 0.8mil. Daca noi le dam cate 4, 5 mil unora ca DVB, Pizza, Rafinha sau chiar 12 lu’ Gotze sa stea pe teren sa se uite la meci, nici… Citeste mai mult

iliecristian
iliecristian
8 July 2014 10:20

Conform “BILD” soarta lui Kroos este decisa pentru urmatorii 5 ani, va ajunge la Real cu un salariu de 12 mil.euro/sezon! Dupa parerea mea este o pierdere pentru Bayern, putea sa-i ofere macar 8 mil. euro, cat ia si Alcantara. Macar sa-l pastreze pe Shaqiri, care mi-a placut la acest CM si este un jucator foarte talentat ce poate juca si pe flancuri si in spatele varfului. Gotze pentru mine este o dezamagire totala si la Bayern si la nationala si ia 12 mil. euro/sezon!

iliecristian
iliecristian
8 July 2014 9:58

Inseamna ca lui Bernat ii place banca de rezerve!

kily
kily
7 July 2014 23:23

Bayern vrea sa schimbe liniile, Alaba in locul lui Ribery, Shaquiri in locul lui Kroos, Thiago in locul lui Schweinsteiger si schimbarile vor continua.

LoanShark
LoanShark
7 July 2014 22:27

Acuma am citit si pe transfermarkt ca transferul se invarte undeva la 10 mil…
Bayern il cumpara pe Bernat fundas stanga…ca nu prea avem fundasi stanga doar 2 si dintre astia 2 unul e cel mai bun din lume iar Dortmund il cumpara pe Matthias Ginter de la Freiburg tot pentru 10 mil…Bayern cu transferuri de genul Bernat vrea sa schimbe liniile??

LoanShark
LoanShark
7 July 2014 22:13

@bavarezul13:
Pe transfermarkt e cotat la 4 mil,acum am vazut pe prosport ca ar fi dat 10 mil pe el…
Nu avem nevoie de transferuri de genul asta avem destui tineri dar trebuie sa mergi sa ii vezi…Guardiola nu are timp pentru ca vizioneaza Oprah…emisiunea lui preferata..

bavarezul13
bavarezul13
7 July 2014 21:52

@LoanShark: Cum 4 mil? Si eu cred, cum spunea cineva mai sus, ca s-au dat minim 10mil pentru el. Totusi nici asta nu e o suma care sa ne sperie, dar nici eu nu mai vreu spanioli in echipa. Contento probabil va pleca, insa la constanta lui Alaba, atat in calitatea jocului cat si faptul ca nu s eaccidenteaza, cred ca putea fi pastrat Conento sau promovat Sallahi fara problema ca rezerva a austriacului.

LoanShark
LoanShark
7 July 2014 21:44

De ce de-a lungul istoriei am avut atat de putini spanioli in echipa?pentru ca nu se plaza pe stilul nemtesc.
Acest Bernat e fundas stanga de meserie,mai ii avem pe Alaba si Contento,ce investitie poate sa fie aceast transfer?in loc sa promoveze un junior de la Bayern 2 dai 4 mil pe Bernat,nu e o gramada de bani dar ma deranjeaza sa vad tot spanioli si nu mai vreau sa vad inca un an tot acelasi joc a lui Guardiola…
Imi plac jucatorii echipelor basce,au pepiniere foarte bune,tot timpul promoveaza tineri jucatori foarte buni,chiar as mai vrea sa mai vad o echipa basca luptand pentru titlu.

LoanShark
LoanShark
7 July 2014 21:44

Incredibil!!Am vazut si pe transfermarkt ca e o posibilitate de 84% ca Bernat sa vina la Bayern,fotbalistii din spania si cei spanioli sunt si au fost tot timpul mai slabi ca nemtii sau cei din Germania.

DDP99
DDP99
7 July 2014 20:43

Sincer să fiu, preferam un fundaș central mai mult dar asta nu înseamnă că nu se merită. Mă voi documenta despre acest jucător și sper că se va acomoda cum trebuie!

ionut
ionut
7 July 2014 20:22

La un asa pret sunt de parere ca e un transfer bun ,sper sa se integreze foarte bine iar pe parcurs sa apara si rezultatele

iliecristian
iliecristian
7 July 2014 20:08

Un jucator relativ scund(1,72 m), nu stiu daca este peste Contento, mai bine promovau un tanar din pepiniera lui Bayern decat sa cumpere spanioli.

george d.
george d.
7 July 2014 18:33

Se pare ca Bayern a platit in jur de 10 milioane de euro pentru acest fundas stanga care poate juca si aripa. Jucatorul spaniol vine sa-i faca concurenta lui Alaba, cel mai bun fundas stanga din lume in opinia mea.

Subscribe via Email

Introdu adresa de e-mail pentru a primi notificare pentru orice postare noua adaugata pe site

Urmareste-ne pe Facebook
Parteneri
Help us run this site…
21
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x