Toni Kroos

Toni Kroos

Conform presei engleze mijlocasul in varsta de 24 de ani, a ajuns la un acord cu Manchester United, el urmand sa incheie intelegerea pentru transferul pe Old Trafford pentru suma de 20 milioane lire. Totodata , potrivit Daily Mail, Louis van Gaal ar dori sa il aduca la noua sa echipa si pe coechipierul lui Toni, Arjen Robben.

Sursa: Daily Mail

Ati dori ca Toni Kroos sa ramana la echipa?

  • Da (79%, 74 Votes)
  • Nu (21%, 20 Votes)

Total Voters: 94

Loading ... Loading ...
0 0 vote
Article Rating
12 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
bavarezul13
bavarezul13
26 May 2014 12:08

Din cate inteleg se pare ca transferul a picat, Kroos vrand sa-si prelungeasca intelegerea cu Bayern. 25 milioane de euro sincer mi se pareau “maruntis” dupa zvonurile de 40-45mil. La 40mil nu mi-ar parea rau sa plece, dar pentru orice eurocent in minus, mi-ar parea rau ca el sa plece.

Ribery7
23 May 2014 18:48

Asa este, Bayern si Nationala Germaniei merita un balon de aur in echipa. Este un moment prielnic, 2 dintre cele mai bune generatii ale Germaniei: Cea a lui Schweinsteiger si Lahm, si cea a tinerilor ca Gotze, Schurrle, Reus sau Muller si totusi nu au un trofeu important.
Din pacate stilul de joc care lasa de dorit al lui Bayern din acest motiv a compromis mare parte din sansele la un mult dorit trofeu de campioni mondiali.
Dar nimic nu e jucat inca.

CiprianPH
CiprianPH
23 May 2014 12:10

florins, Toni Kroos nu este bavarez…

florins
florins
23 May 2014 8:34

Nu-mi place deloc plecarea lui Toni Kroos de la Bayern! Noi ar trebui sa avem in echipa permanent cativa jucatori ai nostri, emblematici, care sa reprezinte miezul echipei, iar aici ma refer la Lahm, Schweinsteiger, Muller, Kroos. Bavarezi, cu mentalitatea germanica puternica. Nu cred ca Thiago Alcantara va putea sa insemne asa ceva pt Bayern, desi au mai fost si sant cazuri de jucatori care au asimilat aceasta mentalitate in timp (Ribery, de ex).
Si da, Gotze trebuie ajutat sa devina ceea ce se spera, un Balon de aur, pt ca talentul sau este urias.

iliecristian
iliecristian
22 May 2014 20:36

Ribery7: Ai dreptate, Gotze este un jucator fantastic, dar trebuie sa-i dai increderea de care are nevoie, locul este in spatele varfului.

Ribery7
22 May 2014 19:52

FCBM_81: Rode va fi un jcuator de lot, cum a fost Kirchoff, si a fost dorit de conducere inca dinainte sa vina Pep. Nu m-as mira sa fie imprumutat la un moment dat pe parcursul sezonului viitor.

O suma mult prea mica. Dupa ce se vorbea de 45 mil, acum luam numai 24 mil de euro?

Thiago ar trebui sa ii ia locul, Toni Kroos fiind unul din jucatorii cei mai utilizati din sezonul tocmai incheiat. Insa ceea ce sper eu e ca macar daca il vindem sa i se faca loc lui Gotze acolo unde ii place asa incat sa dea randament. Mario clar este capabil, tot cei trebuie este motivatie si siguranta oferita de club si antrenor. Curand vine Lewandowski si conexiunea dintre cei 2 este magica, asa se face ca trebuie sa o exploatam la maxim.

FCBM_81
22 May 2014 14:47

Sa nu uitam ca vine din vara si Rode si deja avem prea multi mijlocasi dar intradevar nu inteleg de ce se vand juctori din Germania asa ieftin , cea mai mare pierdere pentru bundesliga fiind vanzarea lui Marc-Andre ter Stegen un portar de mare viitor la doar 22 ani pentru doar 10-12 mil euro

iliecristian
iliecristian
22 May 2014 14:24

Si mie mi se pare cam mica suma, din pacate Bayern in general nu ia sume f. mari pe jucatorii vanduti, iar adevarul este ca Kross avea salariul f. mic la Bayern, in comparatie cu alti jucatori sub valoarea lui. In fine, eu unul nu prea agreez plecarile de jucatori germani de perspectiva, si sa vina alte vedete pe bani grei, dar daca Pepito asta cere, sa vedem cine vine.

iliecristian
iliecristian
22 May 2014 14:13

ss

Marius09
22 May 2014 14:05

Daca pleaca Robben, voi fi foarte dezamagit, cat despre Kroos, e un jucator bun, care mi nu imi place foarte mult, dar 20 de milioane e cam putin. Sunt curios, sa vedem verdictul.

FCBM_81
22 May 2014 13:26

Kroos vrea să fie pus pe picior de egalitate cu persoanele cu salarii de top cum ar fi Mario Götze.Noul președinte Karl Hopfner a spus “Kroos are un contract până în 2015, există cu siguranță discuții suplimentare si În cele din urmă , jucătorul trebuie să spună ce vrea , dar se v-a tine cont si de faptul ca anumite limitări financiare, nu vom depăși” sursa T-online.de

Subscribe via Email

Introdu adresa de e-mail pentru a primi notificare pentru orice postare noua adaugata pe site

Urmareste-ne pe Facebook
Parteneri
Help us run this site…
12
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x