Antrenorul echipei Bayern Munchen, Josep Guardiola, a declarat, luni, că, pe lângă deciziile tactice, diferenţa la meciul retur cu Real Madrid din semifinalele Ligii Campionilor va fi făcută de pasiune.

“Este o mare onoare pentru club şi fani că am ajuns în semifinale. Sunt echipe foarte mari care nu au ajuns aici. Visăm să trecem această etapă şi să ajungem la finala de la Lisabona. Putem vorbi de detalii, dar în acest tip de meci pasiunea va face diferenţa. Cred că Real va încerca să-şi apere avantajul timp de 90 de minute. Au mijloacele de a face acest lucru. Vom vedea dacă vor juca Ronaldo şi Bale. Dar nu trebuie să uităm că Isco şi Benzema sunt jucători fantastici”, a declarat Guardiola.

Guardiola a subliniat că Franck Ribery este important şi necesar pentru echipa sa, subliniind că acesta are nevoie să fie agresiv: “Am fost fericit să-l văd plin de energie şi agresiv la meciul cu Werder Bremen. Franck are nevoie să fie furios, pe antrenor, pe arbitru pe fani şi chiar pe el. Are nevoie să fie agresiv. Este mereu pregătit să lupte şi de asta Allianz Arena îl adoră. Este unul dintre jucătorii fantastici care au jucat la Bayern. Sunt sigur că marţi ne va ajuta să ajungem în finală”, a spus Guardiola.

Partida Bayern Munchen – Real Madrid, din manşa secundă a semifinalelor Ligii Campionilor, se va disputa marţi, de la ora 21.45. În tur, spaniolii s-au impus, pe teren propriu, cu scorul de 1-0.

sursa: prosport.ro

0 0 vote
Article Rating
102 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
Catalin
30 April 2014 7:02

Sa vina Joachim Low la echipa !
Asta e cel mai probabila varianta pentru echipa noastră .

LoanShark
LoanShark
30 April 2014 0:27

:Toata treaba se trage de cand Guardiola a spus:campionatul e castigat!jucatorii nu au mai jucat la turatie maxima si asta s-a vazut,dupa aceea ne-am chinuit si in Bundesliga si in CL,asta e rezultatul unei relatii dezastruoase.

LoanShark
LoanShark
30 April 2014 0:23

Bravo
:nu mai 12 ani ca si in 99′ sa plang chiar daca in 99′ am jucat finala,chestia e ca nu vezi ce s-a intamplat ieri..cei de la real nu au fost mai buni….noi am fost slabi…nu slabi ci catastrofe pentru ca “acest antrenor”(ma uitam ieri la snooker si juca Ronnie si comentatorul era ofticat ca Ronnie a reusit o lovitura de exceptie si i-a spus “acest jucator”:))nu stie altceva decat pase-pase si gol Messi,inca ceva..daca finala e chelsea-real nu o sa tin cu nimeni pentru ca iubesc doar Bayern,daca ar fi Atletico-real atunci eram cu Atletico dar oricum nu ma bucuram daca o sa castige Atletico…

iliecristian
iliecristian
30 April 2014 0:21

Desi, sincer imi pare rau de Dortmund, daca-i destramam si pe ei, chiar ca nu mai avem adversar in Bundesliga, eu cred ca lui Bayern i se trage si de aici, fiindca a iesit campioana mult prea devreme, si-a perdut concentrarea si jocul a avut de suferit, adevarul este ca in prima parte a sezonului Bayern a jucat alceva.

iliecristian
iliecristian
30 April 2014 0:15

: De acord cu tine.

Grigoras
Grigoras
30 April 2014 0:07

M-am aptinut sa comentez pana acum legat de jocul lui Bayern, dar pur si simplu m-am saturat de Pep. Din cauza lui , meciurile lui Bayern nu mai au farmec. Sa-si dea demisia!
Cel mai potrivit pentru Bayern ar fi sa vina un antrenor neamt, tanar, dornic sa castige trofee / sau chiar Klopp( ca tot luam jucatori de la Borussia).

gluck
gluck
30 April 2014 0:05

ia zi tu daca tie iti pasa mai mult decat mie ce faci acum? plangi toata noaptea.Suporterii lui Bayern de la meci aplaudau si la 3-0.Crezi ca daca elimini pe cineva de pe forumul asta o sa fii mai castigat,eu o sa tin tot cu Bayern si fara sa comentez aici,unii dramatizati prea mult asta era ideea,scorul nu releva neaparat superioritatea alorlalti,fiindca nu vreau sa ii jignesc,desi unii dintre jucatorii Madridului sunt prea ingamfati,daca ajunge Mourinho si cu ai lui ostasi in finala nu o sa le mearga astora…BayernRo colaboreaza cu ChelseaRo,cred ca si eu o sa tin cu Chelsea in finala.

LoanShark
LoanShark
29 April 2014 23:58

:Revenind la subiect, Beckenbauer a avertizat, alti nu au ascultat, Bayern s-a scufundat.

Asta a fost cel mai tare comentariu,scurt si la subiect.

LoanShark
LoanShark
29 April 2014 23:55

Chiar nu ma intereseaza cine castiga CL dar tot nu vreau real dar nu vreau nici mourinho…deci cred ca o sa tin cu Simeone…

LoanShark
LoanShark
29 April 2014 23:50

Am vorbit cu managerul sa imi dea liber pe 24 si 25 ca e finala CL si vreau sa vad meciul pentru ca va fi Bayern in finala:))

gluck
gluck
29 April 2014 23:49

De ce sa stergi useri,unii va agitati de parca sunteti in conducerea clubului,au fost doua meciuri in care ceilalti nu au fost neaparat extraordinari,dar mai inteligenti si mai motivati decat Bayern,posesia asta lenta nu e de ajuns sa dai goluri unei echipe care se apara strasnic,determinarea a fost la pamant…Bayern a aratat slabiciuni si cu Manchester United…eu cred ca sezonul viitor va putea relua lupa pentru Champions League.

LoanShark
LoanShark
29 April 2014 23:48

:Nu injuram dar e grav si nu e ceva nou,apararea e obosita asta se vede clar de ce???pentru ca nu sunt genul de fundasi ca si Lucio sau Naldo,in vremea lor buna,de ce a jucat exact acum cu Lahm fundas???oare i-a soptit la ureche Rummenigge ca trebuie sa joace asa ca daca nu sare din schema???cred ca da,ciudat antrenor si ciudat joc cum zicea si in minutl 80 noi pasam de parca noi aveam 4-0,fata de Schmidt e o idee dar sper sa vina un antrenor neamt care sa puna echipa pe picioare pentru ca acum e pe butuci….

darkmac
Admin
29 April 2014 23:47

Ar fi bine sa planga Ronaldo… dar nu stiu pentru cine sa ma bucur. Atletico….spanioli….??? nu prea ii support. Chelsea??? DIN NOU Chelsea??? No way… asa ca… oricum … e o finala oribila .

LoanShark
LoanShark
29 April 2014 23:43

:uite din cauza ta o cand o sa iau admin aici o sa iti dau ban pe viata nu pe ip:)),tu esti multumit ca am luat 4-0 acasa de la scarbosii de real???tu cred ca esti un BayernFan doar cand ai ocazia sa te uiti la meci si nu iti prea pasa din cate se vede…stii ce inseamna 4-0 acasa intr-o semifinala de CL cu real???

gluck
gluck
29 April 2014 23:43

poti sa scrii aici fara sa jignesti,parca vad ca plange Ronaldo pe 24 mai,o sa rad de o sa ma pis pe mine,in nici un caz nu o sa fac ce scrii tu in comentariul ala.Daca consideri ca poti respecta pe ceilalti care isi spun punctul de vedere aici “te rog spuneti punctul de vedere” dar nu jigni.

darkmac
Admin
29 April 2014 23:43

Revenind la subiect, Beckenbauer a avertizat, alti nu au ascultat, Bayern s-a scufundat.

darkmac
Admin
29 April 2014 23:41

: serios, nu am chef sa sterg useri pentru ca nu accepti parerea altora. Lasa lucrurile asa cum sunt, nu am chef de flame-uri. Rezumati-va doar la comenturi referitoare la meci nu la alti utilizatori. Valabil si pentru tine LoanShark.

iliecristian
iliecristian
29 April 2014 23:40

: Acum suntem prea suparati, dar cu timpul o sa ne mai treaca, pacat ca aceasta infrangere usturatoare va ramane in istorie si se va aminti mereu de ea. Problema este ce facem mai departe, mi-e tare teama ca daca Pep ramane antrenor in continuare, o sa ceara in continuare jucatori foarte scumpi, la acest stil de joc nu renunta, si atunci Bayern chiar va avea probleme financiare.

florins
florins
29 April 2014 23:39

LoanShark: Uite o propunere interesanta: Pep mai are un an la noi, iar daca Schmidt confirma, analizam. decat sa injuram, mai bine cautam solutii.
Partea buna este, cum spunea cineva, ca se vor scutura dintre noi cativa.

palcenina
palcenina
29 April 2014 23:38

Si n-o sa dorm azi. Sper sa pot maine.

gluck
gluck
29 April 2014 23:37

Unii o luati razna pe aici,Bayern tot cea mai buna echipa este,unii deja o falimentati,dati afara si antrenorul,doua finale la rand e detul,a mai fost o echipa care a jucat trei si a castigat doar o data trofeul,mult mai bine asa…asta seara a fost foarte clar ca spiritul de lupta nu a existat si in semifinale am ajuns datorita valorii,trebuie un reset si pentru Bayern,acum cativa ani nu juca Bayern doua finale una dupa alta si apoi iar semifinala…unii uitati de trecut,cai troieni,de unde si pana unde,da Ramos doua goluri,le da.RELAX…Mia San Mia!

palcenina
palcenina
29 April 2014 23:36

Un lot de vedete are nevoie de un lot pe masura. Iar noi ca-l dorim pe Pep plecat e una, ce vor face sefii e alta. Daca nu isi da demisia, il vor pastra, o sa vedeti. Iar eu tot mai mult ii simt lipsa lui Ulli. Cu el in frunte, nu am fi patit asta.

florins
florins
29 April 2014 23:36

Cred ca noaptea va fi un sfetnic bun: eu las analiza pe maine! Pacat ca am facut din Real o echipa mare, fiindca nu este! Dar, trece si asta.

LoanShark
LoanShark
29 April 2014 23:36

: Da te inteleg ce zici dar nu se potrivesc aceste doua neamuri impreuna,e o diferenta prea mare,spaniolii omoara tauri si se considera conquistadori,nemtii se gandesc ce fel de bere sa inventeze,nu merge…era clar…dar am vrut sa cred ca o sa mearga dar nu e asa.

darkmac
Admin
29 April 2014 23:32

: nu toti sunt de vina. Doar conducerea ca l-a adus pe Pep. Sunteti incredibili. Unii chiar credeti ca jucatorii joaca de nebuni pe teren. Joaca CE LI SE CERE sa joace. Asta fac. Ce s-a cerut a fost gresit. Este imposibil ca in minutul 70 sa pasezi inapoi 8-10 pase la scorul care era pe tabela.

LoanShark
LoanShark
29 April 2014 23:31

:Eu am spus de ceva timp de antrenorul delor de la Salzburg Roger Schmidt care acum surpriza!!!! l-a luat Leverkusen!oare de ce???ca e slab???Leverkusen nu face afaceri proaste!

LoanShark
LoanShark
29 April 2014 23:29

:Ai pistol acasa???cred ca ar fi bine sa il incarci si sa iti tragi un glont.

LoanShark
LoanShark
29 April 2014 23:27

@Franck Ribery:Sa nu uiti ca un antrenor ce vine la echipa cu sufletul o perfectioneaza..ii trebuie timp…nici mie nu mi-a placut era van Gaal cum preagatea defensiva dar per total a iesit aproape bine chiar daca forta cu Demichelis si van Buyten care era praf impreuna,aveam ocazii,fotbal frumos…defapt fotbal..nu ca si acum…i-am umilit pe toti anul trecut si acum cand avem sansa sa luam 2 Cl la rand o lasam sa treaca asa usor fara opunem putina rezistenta…

gluck
gluck
29 April 2014 23:26

Bayern a meritat sa piarda,macar de dadea un gol,dar asta este fotbalul,sa nu aud toti plangaciosii…la anul deacum.De cand se chinuie Australia si Africa de Sud sa mai castige la rugby in fata All Blacks si aia chiar isi rup gaturile,ies cu fetele tumefiate…deci sa nu faceti mare tragedie.4-0,Bayern tine de minge,astilalti dau patru…o sa ma uit la finala mai relaxat,era mai rau daca pierdea finala,asa mai bine ca a iesit.Toti sunt de vina,nu doar Guardiola…

iliecristian
iliecristian
29 April 2014 23:25

: Ai dreptate, nici Van Gaal, nici Jupp Heyckens n-au avut nici pe departe lot ce are Pep acum, adevarul este ca acestui antrenor ii trebuie numai vedete de sute de milioane de Euro, de fapt sa schimbe cam toata echipa, ca sa-si impuna stilul, ceea ce pentru Bayern n-ar fi deloc rentabil.

darkmac
Admin
29 April 2014 23:23

: Ibiza si Mallorca = Germania. Crede-ma ! 😉

florins
florins
29 April 2014 23:22

LoanShark: Van Gaal va antrena Manchester United, nu prea cred ca va mai fi adus la Bayern. Te intrebam daca ai vreo sugestie privind un antrenor tanar, surpriza, cum era Klopp pe vremea lui Klinsmann. Uite, Juventus il are pe Conte si, desi a pierdut cu Bayern anul trecut fara drept de apel, iar anul acesta echipa a iesit din Ch League, sefii clubului il tin pe post. In ce ma priveste, cred ca anul viitor Juventus va face treaba buna in Champions League, daca mai investesc un pic in lot…
Ideea este ca prea ne aruncam la numele mari care, daca au avut performante, nu este sigur ca le mai pot repeta. Cu imaginea castigi cel mult cateva milioane de tricorui vandute in plus. Chiar si Jupp nu era o garantie cand l-am adus… Pe cand Guardiola era! Parea…

LoanShark
LoanShark
29 April 2014 23:20

Nimeni nu l-a bagat in seama pe Beckenbauer,ca e prea batran,ca e senil…dar uite ca a avut dreptate…ganditi-va doar asa:spui Spania te gandesti la caldura,plaje,femei(barbati cine prefera)bronzate/bronzati,Ibiza.Spui Deutschland te gandesti la Mercedes,BMW,Wolskwagen,Audi,Porsche,Oktoberfest,Adolf Hitler,e o diferenta…

Ribery7
29 April 2014 23:20

@iliecristian: Daaa, si dupa o epava(tiki taka kaka-maka), sa vina alta: Messi. Asta ne duce si la faliment financiar, nu numai sportiv

Pupp3tMast3r
Pupp3tMast3r
29 April 2014 23:19

Maine voi purta la munca tricoul cu Bayern,trebuie sa fim mandri ca suntem fanii acestui fenomen care ne-a adus atatea bucurii in viata.Si la bine si la rau…noi,fiecare dintre noi,toti,noi suntem Bayern!

palcenina
palcenina
29 April 2014 23:18

Si asa cauta Barca antrenor, Messi e tot acolo, asa ca…
Nu cred ca Jupp ar reveni, desi mi se pare cel mai potrivit. Daca privim inainte, poate Klopp. Oricum, ne trebuie un antrenor calit in CL.
Iar Pep m-a dezamagit total. Cum sa fii Bayern si sa nu castigi duelurile fizice?

darkmac
Admin
29 April 2014 23:18

van Gaal merge la Mu.

iliecristian
iliecristian
29 April 2014 23:15

: Si pe Miriuta daca-l aveam antrenor la Bayern(si pe max.500.000 Euro nu 17 mil.Euro)si tot castiga si el macar campionatul, a avut dreptate cine a scris mai devreme ca Guardiola este in stare sa-l ceara pe Messi, ca sa-i mearga kaka-maka asta.

Ribery7
29 April 2014 23:15

@LoanShark: Sa nu uitam ca Van Gaal nu avea lot. Gomez era praf pe atunci, rata din orice pozitie, in aparare nu mai zic, era prapad. Tot jocul lui Bayern era bazat pe Robben si Ribery. Ar fi o solutie buna, si ar mai promova vreo 3 pusti de la academie.

LoanShark
LoanShark
29 April 2014 23:09

van Gaal e printre preferatii mei chiar daca la inceput cand a venit la Bayern am fost sceptic..un fotbal bazat pe forta si atac,in defensiva stateam mai rau dar ce e mai important van Gaal a venit cu sufletul la Bayern si cred ca asta e cel mai important,nu sa faci glumite cu secundul tau,sau ce o fi el,se vede ca pe Guardiola nu il doare eliminarea asta…ma intreb oare ce ar fi la vestiar la pauza daca era van Gaal antrenor…?!

iliecristian
iliecristian
29 April 2014 23:07

UMILINTA TOTALA!!! Este prima data in istorie cand Bayern ia bataie acasa de la Real, si in ce hal! Asta este, Beckenbauer a tras semnalul de alarma cu ceva timp in urma referitor la stilul de joc impus de genialul Pep, ma gandesc ca el cunoaste ceva fotbal. A fost cea mai neinspirata alegere aducerea lui Guardiola ca antrenor la Bayern, si pe ce bani, in afara de imagine n-am castigat nimic, din contra, s-a dus dracului munca lui Jupp. Sa speram ca macar are demnitate si isi depune demisia.

Ribery7
29 April 2014 23:07

@florins: Iti multumesc, ai reusit sa ma faci sa rad in seara asta…

florins
florins
29 April 2014 23:05

Punem fiecare cate ceva sa-i platim clauza de reziliere lui Pep?

LoanShark: pe cine ai aduce acuma?

LoanShark
LoanShark
29 April 2014 23:01

Cea mai buna solutie pe postul de antrenor la Bayern Munchen era Klopp dar conducerea l-a preferat pe Klinsmann…imaginati-va unde eram si ce fotbal prestam acum…

palcenina
palcenina
29 April 2014 23:00

Sper sa ia Atletico CL. Si ii felicit sincer pe insuportabilii de la Real. Ne-am meritat soarta. Iar voua baieti, va multumesc ca m-ati facut sa suport meciul asta.

LoanShark
LoanShark
29 April 2014 22:58

Hai sa facem un topic…Unde vedem finala???

florins
florins
29 April 2014 22:55

Ribery7: Simplu – crescand posesia si bibilind datele statistice. Cele cu care altii ne dadeau in cap mai acum cateva saptamani, cand spuneam ca jocul lui Bayern nu este ceea ce ar trebui sa fie.
Acuma, se repara mecanismul numai daca aduci cei mai tehnici doi mijlocasi din lume si un varf la fel (Suarez, ca este impresariat de fratele lui Pep). Numai ca aceia nu sunt germani… Cum sa iasa un implant tiki-taka in lumea anglo-saxona? Aici chiar cred ca a gresit si Hoeness, cand a optat pt Guardiola. A pierdut si echipa, a pierdut si Pep (si chiar nu merita, ca a facut treaba buna la Barcelona).

LoanShark
LoanShark
29 April 2014 22:54

0-4 cu ce-a echipa pe care o urasc cel mai tare,nu mai am cuvinte…Guardiola s-a pierdut pur si simplu,luam 2 goluri din faze fixe,Ramos nici nu sare la cap si da gol…cu van Gaal jucam mai bine la faze fixe(se stia ca nu le exerseaza mult)decat cu descreiaratul asta de Guardiola(cred ca cuvantul descreierat nu e printre cele banate..)sa vina Ottmar Hitzfeld ca la 65 de ani face treaba mai buna decat clovnul asta.

darkmac
Admin
29 April 2014 22:54

@Ribery7:
Nu comenta asa despre Real. Real a facut orice sa se califice. Nu au nici o vina. Supararea trebuie sa ti-o versi pe Bayern nu pe Real. Pune-te in locul lor. Nu erai acum fericit cu 5-0 la general si cu un joc superb de contraatac??? Joc care era prestat si de Bayern acum… nu mult timp.

Ribery7
29 April 2014 22:53

Maine sunt fan Chelshit. Dintre un rau si mai rau, prefer raul pe care-l uraste toata lumea. Daca isi iau astia marea “la decima”(5 trofee castigate cand fotbalul abia aparea, deci egale cu 0 pt mine) li se umfla egoul prea tare.

Subscribe via Email

Introdu adresa de e-mail pentru a primi notificare pentru orice postare noua adaugata pe site

Urmareste-ne pe Facebook
Parteneri
Help us run this site…
102
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x