gotze

Astazi, intr-o conferinta de presa, Mario Götze si Jan Kirchhoff au fost prezentati oficial la club.
“Aceasta este o zi buna pentru Bayern. Sunt incantat sa urez bun venit unui jucator de fotbal de exceptie și unui jucator remarcabil in lume “, a declarat despre Götze directorul sportiv Matthias Sammer. “Jan este un jucator cu un potential imens” a vorbit Sammer si despre fundasul venit de la Mainz.
Insa cei doi jucatori au facut o mare gafa. La conferinta au purtat tricouri marca NIKE, starnind astfel furia celor de la ADIDAS. “Nu este permis sa te afisezi in tricoul unei marci concurente intr-o conferinta de presa!” a declarat unul din conducatorii celor de la ADIDAS. Dupa cum se stie, ADIDAS este sponsor si actionar la Bayern si au exclusivitate in ceea ce priveste imbracamintea si incaltamintea in intalnirile oficiale. In cele din urma, Markus Hörwick, purtatorul de cuvant al clubului, a cerut scuze oficialilor de la ADIDAS.

sursa: TZ

0 0 vote
Article Rating
14 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
gery76
7 July 2013 1:24

@george:
-Pot sa ne priveasca cu cea mai mare ura si Borussia si celelalte echipe ale Bundesligii,atat timp cat cei mai multi jucatori de-ai lor si nu numai,isi doresc cu ardoare sa joace pentru Bayern Munchen,inseamna un motiv de reala mandrie pentru suporterii bavarezilor,suntem clar cea mai iubita echipa din Germania ,cea mai valoroasa din Bundesliga si una dintre CELE MAI BUNE ECHIPE DE CLUB DIN ISTORIA FOTBALULUI!

george
george
4 July 2013 23:05

@Ribery7: ar fi excelenta o asemenea afacere…pentru ei. 🙂 dc sa ne dam cel mai prolific marcator plus 10 mil pentru un jucator ce vine gratis la noi peste 1 an?
cred ca privim cu prea multa simpatie echipa b. Dortmund, cand e clar ca cei de acolo ne vad ca pe un personaj negativ.

Ribery7
4 July 2013 21:35

Oare nu ar fi bun un schimb Gomez +10 mil pt Lewandowski? Oricum el va ajunge la noi…asa macar vor face o afacere buna.

fcdm3
fcdm3
4 July 2013 17:21

Pizarro isi va prelungi contractul cu Bayern inca un an. A anuntat personal pe Twitter.

cristi
cristi
3 July 2013 18:06

Si mie mi se pare putin 20 de mil., tinand cont ca atacanti cu nume(Cavani, Falcao) nu sunt sub 50 mil., dar daca nu intra in formula de joc a lui Pep e mai bine pentru el sa plece si pentru Bayern sa-l ia pe Levandowski.

Marius09
3 July 2013 13:47

Mie mi se parea normal ca jucatorii sa fie imbracati mai elegant, un costum sau ceva, nu in tricou sport . Oricum nu cred ca are prea mare importanta ce tricouri au jucat, important e sa joace foarte bine la Bayern si sa obtina performante ca in sezonul incheiat .
Cat despre Gomez eu nu l-as da pt. 20 de mil(avand in vedere puterea financiara a clubului), de banii aia mai bine il tin rezerva si sa il joace in campionat fiind un atacant foarte bun.

Varti
Varti
3 July 2013 11:47

Foarte interesante stiri, multumim!

Credeti ca exista vreo sansa ca Mario Gomez sa ramana la Bayern daca cluburile nu vor ajunge la un acord? L-ati vedea in primul 11 al lui Guardiola?

Rava
Rava
3 July 2013 0:07

Personal si pe Matthias Sammer il vad la fel de vinovat! Banuiesc ca s-au intalnit si inainte sa intre la conferinta de presa.

@fcdm3: Nu aveti pentru ce!

Ribery7
2 July 2013 23:55

@Catalin: Da, Gotze are contract cu Nike sa poarte timp de 11 luni in public imbracaminte nike si in schimb primeste 1,5 mil euro.

Catalin
2 July 2013 23:45

Poate e special facut asa ? platit . Cine stie

Rava
Rava