1422326663-sebastian-rode-65rwWUjI09

Ieri, boss-ul lui Eintracht Frankfurt, Heribert Bruchhagen, a confirmat ca de la 1 iulie 2013 Sebastian Rode, un alt tanar talent al Germaniei, se va transfera la Bayern. Contractul lui Rode expira in vara lui 2014 si riscau sa-l piarda gratis. Asa, se vorbeste de circa 9 mil. euro pe care Bayern trebuie sa-i achite lui Frankfurt. Rode are 22 ani, 1.79 m inaltime, joaca pe postul de mijlocas defensiv si este titular la reprezentativa Germaniei U-21.

sursa: TZ

0 0 vote
Article Rating
12 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
gery76
28 April 2013 4:18

@CiprianPH:
-Ce fizic impunator avea Edgar Davids?, in afara ca era extrem de bataios,avea o tehnica decenta si o buna viziune a jocului,niciodata n-a stralucit,n-a fost un mare star ,dar asta n-a insemnnat ca era un jucator de ”duzina”,eu m-am referit la fizicul sau ,care nu sare cu nimic in evidenta.

Joey
27 April 2013 14:14

Perfect, jucător tânăr. Ajugne mare dacă joacă la Bayern.

bavarezul13
bavarezul13
27 April 2013 12:16

@fcdm3: eu l-am urmarit extrem de atent de la primele zvonuri de prin ianuarie.Pe mine sincer nu m-a impresionat deloc.Nici la Frankfurt nu mi se pare ca iese in evidenta.In plus pe postul acela suntem extrem de bine acoperiti.Sa speram ca ne va uimi totusi:D

CiprianPH
CiprianPH
27 April 2013 9:06

@gery76: In fisa lui “tehnica” scrie ca are 1,79 m si 67 kg…deci o sa fie riscant pentru el sa apeleze la duritati 🙂

Altfel…nu stiu…eu unu’ nu l-am remarcat pana acum.

gery76
27 April 2013 2:08

-In ciuda unui fizic destul de solid,mie unul mi se pare destul de rudimentar,aduce mult cu Stig Tofting,fundasul international danez din anii 2000,extrem de ”bataios”dar mereu predispus la duritati,sper sa fie doar o simpla parere.

Varti
Varti
27 April 2013 0:05

O sa imi lipseasca Robben si Gomez de la echipa, insa probabil, pentru viitorul proiect al lui Guardiola, este mai bine sa vina jucatori tineri, cu mult talent si potential!
Chiar m-am bucurat pentru amandoi ca si-au revenit dupa accidentarile din timpul sezonului si in momentul de fata ambii se afla intr-o forma fizica foarte buna!

george
george
26 April 2013 22:54

jan Kirchhoff va fi inlocuitorul lui van buyten, Sebastian rode pentru tymoshchuk si Mario gotze in locul lui…robben?? jucatori tineri si f buni, si mai ales jucatori germani, sincer nu cred ca vor mai fi si alte transferuri, nu vad de ce ar trebui aruncate zeci de milioane, lotul este echilibrat si f puternic.

Marius09
26 April 2013 22:19

Nu prea am auzit multe de el dar mi se pare mult 9 mil de euro pt. el . Oricum la ce management are Bayern sigur o sa fie un jucator bun, chiar daca pe postul lui sunt 3 jucatori foarte buni .

Nana
Nana
26 April 2013 21:59

Armin Veh, antrenorul celor de la Frankfurt, ar fi declarat ca Rode va ramane la ei pana in 2014, ceea ce ar insemna ca jucatorul vine la Bayern gratis, la finalul contractului actual.

Urmareste-ne pe Facebook
Parteneri
Help us run this site…
12
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x