Bayern Munchen şi-a asigurat titlul de campioană a Germaniei, al 23-lea din palmares, după victoria din meciul din deplasare cu Eintracht Frankfurt, scor 1-0.

Unicul gol al partidei a fost înscris de Bastian Schweinsteiger, în minutul 52.

Cu şase etape înainte de finalul campionatului, Bayern are 20 de puncte avans faţă de a doua clasată, Borussia Dortmund, şi nu mai poate fi ajunsă din urmă de campioana din 2011 şi 2012.

Bayern a stabilit un record câştigând titlul după doar 28 de etape. Precedentul record, de 30 de etape, îi aparţinea tot clubului bavarez (1973, 2003).

sursa: dolce-sport.ro

0 0 vote
Article Rating
11 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
fcdm3
Moderator
8 April 2013 11:41

@gery76: @darkmac: va multumesc, baieti. Incurajarile voastre ma fac sa ma simt mai bine. Oricum, trebuie sa fac niste investigatii mai serioase… Cert e ca sambata am stat 6 ore in Urgenta (dupa ce am lesinat inainte la un laborator pentru analize) fara ca doctorii sa-si dea seama ce am, desi starea mea a fost groaznica (voma in continuu, ameteli etc).
In fine, nu cred ca trebuia sa amintesc lucrul asta pentru ca aici trebuie sa vorbim de fotbal, nu despre starea mea de sanatate…
Si eu va urez voua multa sanatate! Cand nu o mai ai, iti dai seama cat e de importanta…

darkmac
Admin
7 April 2013 21:48

@fcdm dacă ai nevoie de ceva nu ezita să întrebi.
Sănătate.
La mulţi ani Ribery.

gery76
7 April 2013 21:32

@fcdm3:
-SANATATEA este cea mai importanta,dar sincer pentru mine orice postezi tu ESTE INTERESANT si merita comentat.
-Insanatosire grabnica ,pentru ca desi am luat titlul ,ne asteapta un final de sezon extrem de tumultos si avem nevoie de opiniile tale!

fcdm3
Moderator
7 April 2013 10:18

Va multumesc tuturor pentru urari! Si eu va doresc voua si familiilor voastre multa sanatate si numai impliniri!
Acum ma simt mai bine si voi trece la treaba…

annya
annya
7 April 2013 8:23

dupa o seceta de trofee, primul a venit:D, le astept cu nerabdare pe urmatoarele.
trebuie sa recunosc ca mi-a cam stat inima in loc cand a fost faultat schweini, dar m-am bucurat enorm la golul lui, de altfel superb si neuer intr-adevar a fost bun, nu a mai somat in poarta:D.
La multi ani Franck Ribery!!!
si insanatosire grabnica fcdm3!

lesas
lesas
7 April 2013 8:22

@fcdm3: In fata sanatatii nu prea are ce sa fie, sper( desi sigur gansesc mai multi asa ) sa nu fie ceva grav si sa-ti revii. Insanatosire grabnica si toate cele bune!

fcdm3
fcdm3
7 April 2013 8:17

Imi cer scuze ca nu am postat articolul cu meciul lui Bayern, dar am fost bolnav si internat la Urgenta. Tocmai acum cand echipa mea de suflet a luat campionatul… Revin dupa amiaza cu articolul la meci, asa cum va obisnuisem…

lesas
lesas
7 April 2013 7:41

Aproape jumatate de echipa nu avrea titlul in Bundesliga. Dupa 2 ani de seceta a revenit Bayern cum e mai frumos , cu multe recorduri.
MIA SAN MIA

gery76
7 April 2013 3:40

-Azi 7 aprilie este ziua de nastere a unuia dintre cei mai simpatizati jucatori ai lui Bayern Munchen,este vorba de ”argintul viu”al bavarezilor :

– LA MULTI ANI FRANCK RIBERY !!!!!!!!!!

gery76
7 April 2013 2:03

-O performanta fantastica pentru care toti membrii ETALONULUI FOTBALULUI GERMAN,BAYERN MUNCHEN merita felicitari!

-Toti baietii ca si antrenorii merita felicitari sincere si nu ne ramane decat sa sarbatorim o TRIPLA ISTORICA PE CARE O ASTEPTAM CU TOTII!!!

-Referitor strict la joc ,Bayern a avut 75 de minute in care a dominat clar jocul ,pentru ca in final sa intervina o oarecare relaxare inevitabila,mai ales dupa schimbarea lui Muller si in lipsa lui Mandzukic ,bavarezii nu au mai facut pressing,in aceste ultime 15-20 de minute ,cred eu ca s-a vazut clar ce importanta are in sistemul de joc al lui Bayern ,insistenta si presingul facut non-stop de Mandzukic si Muller!

-Trebuie mentionata si prestatia senzationala a lui Manuel Neuer,cel care a reusit 2 parade pe care numai Olli Kahn le mai avea in duelurile 1 contra 1,iar bucuria lui de la sfarsitul meciului ,a aratat cat de important este ca el sa fie portarul celei mai importante echipe din istoria fotbalului german.

– MIA SAN MIA !!!

Subscribe via Email

Introdu adresa de e-mail pentru a primi notificare pentru orice postare noua adaugata pe site

Urmareste-ne pe Facebook
Parteneri
Help us run this site…
11
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x