Marsul triumfal spre titlu continua! Bayern a obtinut o frumoasa victorie impotriva unei echipe artagoase si incomode, marcand de 3 ori fara sa primeasca vreunul. Este a 16-a victorie din 20 de meciuri ale bavarezilor si a 9-a din 10 meciuri in deplasare!

Golaverajul devine si el unul extraordinar: 51 de goluri marcate si doar 7 goluri primite! In clasament, Bayern s-a distantat la 14 si 15 puncte de Leverkusen, respectiv Dortmund (locul 2 si 3), ambele jucand intre ele duminica in derby-ul etapei. Daca pana in min. 40 bavarezii nu au impresionat, gazdele atacand mai mult (dar fara ocazii clare)  si jucand destul de tare, uneori peste limita regulamentului, golul de 1:0 i-a descatusat si pentru repriza a 2-a si au jucat foarte bine pana spre sfarsitul meciului, atunci cand au oprit turatia. De remarcat ca toate cele 3 goluri, unul mai frumos ca celalalt, au plecat de la Neuer (oaspetii neatingand mingea) si apoi prin combinatii rapide au ajuns la Müller (decat 3 pase!) si Mandzukic (de 2 ori) care au inscris. Mandzukic a ajuns la cota 14, redevenind golgheterul campionatului iar Müller – scorer-ul campionatului:11 goluri si 8 asissturi. Viitorul fundas al lui Bayern, Kirchhoff, a jucat bine, el tinand piept cu brio atacurilor bavareze, mai ales in prima repriza. Dintre toti jucatorii de pe teren, el a castigat si cele mai multe dueluri directe cu jucatorii adversi! Toti bavarezii au fost bucurosi mai putin unul: Robben. Dupa o saptamana agitata el a fost introdus (ca si Gomez) in min.75, in locul lui Ribery, pe partea stanga. Bineinteles, ca nu prea s-a descurcat pe acea parte, de fapt nici nu prea a atins mingea iar imediat dupa fluierul arbitrului a fugit direct la vestiare!

Caseta tehnica de la BILD:
Sanse de gol:8-10
Mingi salvate de portari:3-0
Posesia mingii:39%-61%
Dueluri castigate:53%-47%
Cornere:6-4
Ofsaiduri:4-2
Faulturi:16-10
Cartonase galbene:3-0
Cele mai multe ocazii de gol: Mandzukic – 3
Cele mai multe contacte cu mingea: Alaba – 100
Cele mai multe pase bune: Dante – 96%
Cele mai multe dueluri castigate: Kirchhoff – 71%
Cei mai faultati: Mandzukic si Parker – 3.

0 0 vote
Article Rating
48 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
cristi
cristi
6 February 2013 10:53

Bayern din vara va fi cea mai tare echipa din Europa, dar mai trebuie sa se intareasca in aparare. la mijloc ar fi nevoie de Gotze, in atac cred ca Lewandowski ar fi mai util decat Gomez sau Mandzukic, oricum Guardiola are lista deeschisa pentru transferurile care se vor efectua in vara.Din 2014 va intra in vigoare si fairplay-ul UEFA si nu se mai pot arunca sume uriase pe jucatori daca echipele sunt pe pierdere, din acest punct de vedere Bayern va fi avantajata.

gery76
6 February 2013 2:16

@Peter:
-Felicitari pentru pozitia transanta,nici eu nu voi crede in veci ca Bayern Munchen a facut blat vreodata si cu cine?

-Zenit,chiar era o trupa puternica atunci,iar Bayern era o echipa in reconstructie,deci infrangerea nu poate fi decat o sincopa de nimeni dorita.

-In aceasta situatie s-au mai aflat,Barcelona ,echipa ce a pierdut cu 0-4 finala CH.League in fata lui Milan,Real Madrid care a pierdut 0-5 la Milano in ’89,in semifinalele C.C.E,Steaua 0-4 in finala CH.League’89,dar nimeni nu i-a acuzat de meciuri aranjate,nu vad de ce Bayern s-ar face de rusine intr-o competitie de rangul 2.

botias
botias
5 February 2013 23:12

Nemtii mai au rateuri dintr-astea, inexplicabile. Ce ziceti, sa se fi lasat Kahn “gaurit” de 5 ori in acel meci Romania – Germania 5 – 1? Au ei o aroganta care ii cam costa uneori, insa nu in meciurile cu adversari redutabili…
Nu cred ca Bayern a trucat meciuri! Un jucator, pe colo, ar mai putea face asa ceva, o echipa intreaga – nu!

BlackEye
BlackEye
5 February 2013 23:03

Să nu uităm cît de bine au jucat în acel sezon Zenit. Ei au și cîștigat Cupa Uefa atunci. Bayern era în reconstrucție, era primul sezon a lui Ribery, Toni și Klose la noi. Plus la asta, amintițivă cît de tare ne-am chinuit noi cu Getafe, o echipă de nivelul lui Hoffenheim, care ne-au fugărit tur-retur și pe care i-am eliminat doar pentru că am reușit să egalăm în min.120. Nu cred în ruptul capului că a fost blat.

Peter
Peter
5 February 2013 17:19

Cine a vazut meciul cu Borisov, stie ca Bayern a dominat prima repriza, Kroos a ratat cu poarta goala(daca a fost voit sutul ala, Kroos ar tb sa marcheze cel putin un hattrick pe meci), iar Mandzukic a marcat un gol valabil nevalidat. Borisov a avut 5 suturi in acel meci si au intrat toate. Nu exista echipa perfecta pe lumea asta, si e evident ca surprizele nu te pot ocoli. Iar pt jucatorii lui Bayern nu e usor sa te motivezi cand joci un meci cu niste no name care dau 120% pe teren. Cine a jucat fotbal, stie despre ce vorbesc. Cand nu esti motivat, nu iti merge jocul cum ar merge in mod normal.

dan
dan
5 February 2013 17:10

Din cate imi aduc eu aminte, cei de la Zenit au jucat pe contraatac, si le-au cam intrat toate in ziua aia. Iar de Tymoschuk… nu stiu ce sa zic, nu e ca si cum am fi luat un mare jucator. Daca stam sa cautam, de-a lungul anilor multe astfel de meciuri au avut loc, pur si simplu niste intamplari nefericite (un alt exemplu cat se poate de recent BATE – Bayern din toamna, sau a fost si ala blat?).

Peter
Peter
5 February 2013 17:09

Aia nu ma intereseaza ce a facut Dinamo Zagreb. Dar acolo puteau lejer sa parieze doar cei de la Zagreb si Lyonul a luat cadoul cu zambetul pe buze.

NEXTevolution
5 February 2013 17:05

Acum mi-am amintit si de Dinamo Zagreb vs Lyon 1-7. Un blat mai evident decat asta nu tin minte sa fi vazut nici macar in Liga 1. Lyon avea nevoie de 6 goluri parca in plus si se califica mai departe. Si surpriza: a si facut-o. Jucatorii croati parca se plimbau pe teren.

Peter
Peter
5 February 2013 17:03

S-a zis la fel si despre Zenit-Bayern, s-a dovedit in instanta ca acuzatiile au fost false, iar functionarii UEFA care au aruncat cu noroi in Bayern sunt la inchisoare. Iar Rummenigge a declarat azi ca asteapta masuri draconice impotriva blatuitorilor. Iar presedintele Ligii Germane de Fotbal a declarat ca din informatiile primite de la Europol, blaturile din Germania au avut loc in ligile inferioare, nicidecum in primele doua.

Peter
Peter
5 February 2013 17:01

Daca cineva crede ca Bayern face aranjamente, cum mai poate tine cu ea? Problema este motivatia cu echipele mici, Bayern nu are nevoie de blaturi. Iar casele de pariuri ar pierde mult prin asta, ar da totul in vileag.

NEXTevolution
5 February 2013 16:58

Eu zic sa mai deschizi ochii. Peste tot se fac chestii de genul asta fie in Anglia, Germania, fie in Romania, Niger sau Insulele Capului Verde.
Sunt milioane de euro in joc, iar Uefa/Fifa primesc si ele o parte din astfel de aranjamente. Citisem undeva o parte dintr-o carte a unui fost functionar la UEFA care descria cum se fac chestiile astea.

In Germania poate n-or fi asa dese ca in Spania sau Italia de exemplu, dar la Zweite mi se par extrem de multe meciuri ciudate.

Mie mi s-a parut ciudat acel Bate Borisov-Bayern 3-1. Restul nu prea retin alt meci a lui Bayern sa-mi para suspect, dar cine stie…

Peter
Peter
5 February 2013 16:46

Daca sunt aici unii care zic ca Bayern a vandut meciuri, mi-e mila de voi.

Vlad
Vlad
5 February 2013 15:59

Kahn – Jansen Lucio Demichelis Lahm – Schweinsteiger Van Bommel Ze Roberto Ribery – Toni Klose; Antrenor Ottmar Hitzfeld Asta era echipa din acel meci. Eu unul zic ca e imposibil sa pierzi 4-0 cu zenit cu asemenea echipa. Poate 4-0 cu Barcelona desi nici atuncea nu as fi comvins, totusi era Hitzfeld antrenor. Si apoi transferul lui Tymoschuk la Bayern, nu stiu ce sa zic dar mie mi se pare evident ca a fost blat.

Vlad
Vlad
5 February 2013 15:57

Ati auzit de asa zisele blaturi din Germania, Spania si Anglia. Eu unul sper sa nu fie adevarat dar tare mie ca pana la urma o sa se scoata la iveala foarte multe meciuri trucate. La Bayern imi vine in minte un singur meci, acela cu Zenit din cupa Uefa despre care sa vorbit foarte mult. Mie groaza numai cat ma gandesc ca sportul meu favorit este atat de corupt. Totusi sa pierzi cu 4-0 e cam exagerat.

Schweinsteiger_31
Schweinsteiger_31
5 February 2013 15:48

FELICITARI BAIETILOR PT VICTORIA CU MAINZ!!! Cum am spus si in alte comentarii,sezonul acesta trebui sa jucam inteligent,nu avem nevoie sa ne dam peste cap cu scoruri 3-4-5 la 0 cu Furth sau cu Stuttgart/Mainz,avem nevoie de liniste,concentrare si odihna pt adevaratele derby-uri..in UCL cu Arsenal,in cupa cu Dortmund,in campionat cu aceeasi Dortmund si Leverkusen.Poate ca multi dintre noi ne-am grabit sa fim suparati pe jocul FCB sau mai bine zis mahniti,dar am constatat ca FCB isi joaca asa zisa “carte” dupa puterea adversarului.Ai un adversar cu un joc bun,asa joci si tu,faci spectacol..adversarul este “adormit” stil Furth, joci doar tu,si nu are rost sa ii sufoci cu pressing,pt ca nu esti in FINALA UCL si joci cu Furth pt a lua marele trofeu.Abia astept sa jucam in UCL,sa prestam un fotbal frumos si la sfarsit sa iesim invingatori,dar trebui sa avem rabdare si cu pasi marunti,analizam si incercam sa indeplinim fiecare obiectiv..meci de meci. Referitor la noua grafica,felicitari celui ce a depus efortul de a ne rasplati bucuria de a intra pe acest forum si a ne oferi incredere… Citeste mai mult

bavarezul13
bavarezul13
5 February 2013 14:47

@flo: Perfect de acord.Si mie mi se pare ca nu mai e la acelasi nivel ca anul trecut.In plus,si cand era in forma lui maxima rata destul de mult dupa parerea mea.Oricum principala calitate a lui Lewandowski e sa castige mingile pe sus si sa mentina posesia pana primeste ajutor si nu cred ca asta s-ar potrivi stilului de joc impus de Guardiola.Pe de alta parte Gotze e Gotze(daca imi permiteti exprimarea).

NEXTevolution
5 February 2013 13:39

Am mai spus-o pe un forum: Daca Guardiola vrea sa faca un Bayern cu un stil asemanator Barcelonei, Lewandoski ar fi atacantul perfect. Daca Bayern pastreaza stilul asta de pana acum, e o mare teapa.

Ma gandeam mai devreme daca ar veni Gotze la Bayern sub Guardiola, cred ca poate sa-l transforme in Messi :))

flo
flo
5 February 2013 13:29

Guardiola il vrea pe Lewandowski la Bayern !!

Eu nu l-as vrea la Bayern, nu imi place stilul lui si mi se pare ca nu mai e acelasi atacant de anul trecut.

NEXTevolution
5 February 2013 13:06

Cei de la Digisport sunt pe alta lume. Jumatate din ce spun, sunt numai prostii. Numai cand il aud pe Socol cum incepe sa urle ” GOOOOOOOOOL ” vreo 5 minute la 12 noaptea la un gol amarat prin minutul 70 dintre Levante-Rayo, imi vine sa inchid televizorul. Baiatul cu freza zis Niculescu, in 2-3 zile cat au discutat despre Bayern-Real si-a schimbat de vreo 3-4 ori parerea. Odata zicea ca Bayern poate provoca surpriza ( surpriza doar in ochii presei poate, pt. ca oricine ar s-ar califica mai departe dintre Real sau Bayern nu poate fi numit surpriza ). Sunt penibili pur si simplu. Cel mai simplu lucru care il descrie pe “expertii” de la Digisport ar fi faptul ca ii cereau parerea marelul manager Mihai Stoica. Si sa nu mai zic de Ilie Dumitrescu, care a fost mare jucatori, dar ca antrenor nu a demonstrat absolut nimic si la orice zice ca fotbalul englez si spaniol e mult peste orice. In meciurile City-Dortmund spune ca City e mare favorita si ca nu vede cum Dortmund ar putea scoate… Citeste mai mult

West
5 February 2013 9:51

Sincer nu ma uit deloc la digisport invidia si incompetenta este prea mare de ce credeti ca au renuntat cei de la Eurosport la Premier League si au achizitionat BUNDESLIGA oare experti de la digisport stiu de ce ?

DevilMayCry
Admin
5 February 2013 8:47

@Ribery7: Cei de aoclo mereu au subestimat Bayern si fotbalul german. Asa a fost si sezonul trecut inainte de semifinala noastra cu Real, asa au afcut si inainte meicurilor din Dortmund si Real. S-a vazut la final cat fotbal stiu cei de acolo…

gery76
5 February 2013 4:32

-Intrebat de contractul lui Pep Guardiola in Bundesliga si de ce crede c-a respins ofertele fabuloase din Anglia,alegand Bayern Munchen,Mourinho a afirmat extrem de relaxat ca el n-ar antrena niciodata in Bundesliga,categoric raspunsul fiind un atac voalat la Guardiola.

-Pai acest ”infracto-antrenor”,daca ar avea PRIVILEGIUL,sa antreneze in Germania ,n-ar atinge banca de rezerve decat de 2-3 ori pe an,restul sezonului,n-ar fi decat in stare de suspendare,manifestarile sale ,caracteristice mai degraba primatelor,niciodata n-ar fi acceptate de publicul mai mult decat civilizat de pe stadioanele germane.

gery76
5 February 2013 4:20

@leexxrr:
-N-ar trebui sa te mire deloc,la Digi Sport nu poti diseca decat un singur subiect si anume cine” sunt mai buni si cine sunt cu adevarat cei mai buni ””extraterestrii”si cine sunt sunt ”galacticii”,carora le-am dat-o noi Bayern Munchen ,de le-au sarit capacele anul trecut in semifinalele Ch.League,unde”marele” Mou statea in genunchi ca un milog,ceea ce pentru suporterii lui Bayern chiar este.

leexxrr
leexxrr
5 February 2013 3:36

@Ribery7: Am vazut si eu. Eram la o partida de poker si un prieten mi-a spus ca se vorbeste de Bayern. M-am intors spre televizor si cand l-am vazut pe acel ziarist comentator, nu stiu cum il cheama, dar stiu sigur ca tine cu real(e ziarist si la marca parca sau ceva de genu, un ziar din spania). Cand l-am vazut ca vorbeste de Bayern, m-am intors ca sa nu ma enervez. Doar nu o sa zica ceva de spania, doar asta transmit. Nu stiu de voi dar mie imi e sila sa ma uit la meciuri din spania.In anglia ma mai uit dar foarte rar. Mai bine ma uit la campionatul Olandei decat in mizeria de spania.Normal ca isi dau si ei seama ca BUNDESLIGA o sa fie in maxim 5 ani nr.1 si o sa ramana mult timp asa.

Ribery7
4 February 2013 22:45

Hehe, au pomenit la “fotbal european”, pe digi sport1 de Bayern. Au spus ca Rooney, un jucator asa de bun precum este, nu prea are unde sa plece decat la Barca, real si poate Bayern. De cand nu mai prezinta ei meciurile din Bundesliga parca se feresc sa pomeneasca de Bayern, Germania. “Ei nu stie” ca Bayern este mult peste Real, este la bataie cu catalanii pt locul 1! Bayern e o certitudine, Real e un nimic… e un City, nimic mai mult.

Ei s-au referit la Bayern asa: este un proiect inca(dati-mi voie sa rad 🙂 Realul e un proiect, vreo 300 de mil bagate in transferuri, Bayern jumate, si totusi Bayern a jucat in intervalul asta 2 finale), dar are toate datele sa devina o mare forta pe plan european. (din nou, dati-mi voie sa rad, Bayern este dintotdeauna o forta, cu atat mai mult in ultimii ani)

gery76
4 February 2013 17:30

@DevilMayCry:
– Schalke a facut cea mai mare greseala din ultimul deceniu demitandu-l pe plandezul Huub Stevens,antrenorul lor LEGENDA,omul care a scris istorie la Gelsenkirchen prin castigarea Cupei U.e.f.a.
– Inclusiv calificarea in optimile Ligii de pe primul loc i se datoreaza in mare masura olandezului,insa chiar daca trec printr-o perioada extrem de slaba,in meciurile cu echipe puternice ,mobilizarea vine de la sine ,Schalke are o istorie si o traditie care-i obliga,de aceea sunt sigur ca bavarezii vor juca la capacitate maxima si in mod normal cele 3 puncte nu ne pot scapa.

DevilMayCry
Admin
4 February 2013 14:35

Urmeaza derby-ul cu Schalke. Teoretic, la forma aratata de ei, ar trebui sa fie un meci lejer dar mai mereu meciurile cu Schalke au fost destul de grele. Sper sa nu avem probleme si sa castigam lejer acest meci.

gery76
3 February 2013 21:17

@Ribery7:
-O victorie nemeritata dupa aspectul jocului pentru Borussia,a doua repriza practic n-au existat in joc ,Leverkusen dominandu-i total si nu cu o dominare ”oarba”,ci insotita de o multime de ratari incredibile.
-Au profitat in acest joc de grselile impardonabile ale fundasilor lui Leverkusen,altfel nu-i vedeam bine.

-Chiar daca de obicei nu caut alibiuri si astazi jucatorii lui Leverkusen mi s-au parut putin defavorizati de arbitraj,nu neaparat la deciziile importante,ci mici ciupeli,faulturi in atac la limita ,ca sa nu mai vorbesc de momentul prelungirilor,cand cel putin 1 minut trebuia prelungit fata de cele 3 aratate,de aici si mania fostului mare international Ruddi Voller,care i-a spus arbitrului ca n-a tinut cont de schimbarile facute de Klopp.

-Recunosc am fost suporterul lui Leverkusen in seara aceasta,pentru simplul motiv ca Dortmund mi se pare echipa mult mai valoroasa in raport cu ”farmacistii”,care pentru mine nu au fost niciodata un pericol real pentru Bayern ,in ciuda victoriei norocoase de pe Allianz,pe cand o victorie a lor i-ar fi scos definitiv pe ”galbejiti”din lupta pentru titlu+ afectarea moralului ,ceea ce pentru Bayern era perfect.

Ribery7
3 February 2013 20:25

Dortmundul a castigat si a trecut pe 2, la 12 puncte in spate. Scor 3-2, gazdele au intors scorul de la 0-2 la 2-2 insa au primit imediat golul de 2-3 care s-a dovedit a fi decisiv.

App, nu credeti ca Heynkes ar fi putut sa-i introduca pe Gomez si Robben inca din minutul 60, si nu 75? Ar fi avut o jumatate de ora, asa ei cand au intrat nu mai beneficiau de pasele colegilor, care se multumeau sa pastreze balonul si atat. Oricum meciul era decis, un 3-0 fara replica.

Ribery7
3 February 2013 18:42

Derbyul etapei a inceput cu 2-0, se pare. Min 11… pacat

gery76
3 February 2013 18:01

-Dupa ce a primit vestea de la Andreas Kopke,antrenorul cu portarii al nationalei germane ca in poarta ”panzerelor”in amicalul cu Franta va apara Rene Adler de la Hamburg,Manuel Neuer si-a exprimat nemultumirea,insa a fost imediat linistit,afirmandu-se public ca Neuer este numarul 1 si ca in meciurile oficiale imediat urmatoare el este portarul numarul 1 al echipei nationale a Germaniei.

rominho
3 February 2013 13:47

Totul decurge bine. Astept dubla cu Arsenal din optimile UCL.

neamtmischu
neamtmischu
3 February 2013 13:34

ar fii o faza minunata daca leverkusen ar face egal cu dortmund :))

CiprianPH
CiprianPH
3 February 2013 12:35

Daca portarul celor de la Mainz nu iesea total aiurea la faza primului gol….cred ca aveam mari probleme in a ne impune. Pana la reusita lui Muller, Bayern mi-a dat o senzatie totala de neputinta. Voua nu ?

West
3 February 2013 12:09

Un meci foarte bun golurile 2 si 3 niste capodopere da intradevar avem un golaveraj sezational daca jucam tot asa nu ne va sta nimeni in cale urmeaza meciul de acasa cu Schalke HAI BAYERN MUNCHEN

Ribery7
3 February 2013 11:26

Alte stiri: Torje a jucat aseara 87 de minute in victoria 1-0 contra Realului, meci in care Ronaldo si-a dat primul autogol din cariera, iar cea mai rusinoasa castigatoare a trofeului Champions League din istorie a pierdut cu 3-2 contra lui Newcastle, asta dupa ce in ultimele 5 meciuri au facut vreo 4 rezultate de 2-2 si un 0-0 cu Swansea care a insemnat eliminarea din cupa.
Arsenal a castigat cu 1-0 contra celor de la Stoke City.

Frumosa noua imagine, skimba foarte mult look-ul site-ului.

Ribery7
3 February 2013 11:21

Meciul acesta e la bataie cu acel 3-0 din tur contra lui Wolsburg, pentru cel mai frumos meci reusit de bavarezi, zic eu.
AU fost 3 goluri construite prin “tiki-taka”, asa cum au observat si comentatorii meciului, toate au plecat de la Neuer: la primul gol a mai fost nevoie de alte 2 pase(Mandzukic pt Kroos si Kroos pt Muller, parca), la al 2-lea a mai fost nevoie de 5(Alaba-Ribery(parca)-Alaba-Kroos-Alaba-Mandzukic-gol), si la ultimul vreo 3 pase, o cursa foarte buna a lui Ribery, in care a lasat in urma 3 oponenti, si o centrare a lui Lahm pt Mandzukic.

O demonstratie de forta!
De la Mainz unul din cei mai buni jucatori a fost atacantul Parker, cred ca vom mai auzi despre el in viitor. Kirchoff a facut un meci bunicel, poate cu antrenorul si coechipierii potriviti va ajunge la nivel lui Bayern.

gery76
3 February 2013 3:23

-Notele date de Sport Data Center in Bild jucatorilor lui Bayern Munchen sunt urmatoarele:
-Neuer 3 -Lahm 2,Dante 2,van Buyten 2,Alaba 2 -Schweini 3,Martinez 2 – Ribery 2,Kroos 2, Muller 2 -Mandzukic 1 .

gery76
2 February 2013 23:16

– Cel mai mult mi-au placut de la Bayern in acest meci, David Alaba si Mario Mandzukic ,fara ca asata sa insemne ca ceilalti n-au facut un meci bun si foarte bun. -Alaba m-a impresionat inca o data prin vitalitate,tupeu in sens pozitiv + o acuratete a executiilor demne de un mare jucator[ faza de la golul 2 este fabuloasa,cursa in mare viteza pe stanga ,un-doi superb si centrare impecabila pe Mandzukic si a mai avut un moment frumos ,cand preia mingea in aer,apoi o trece peste un adversar si revine cu fata la poarta lui Mainz,asta ca sa le arat pe cele mai frumoase,Alaba este deja o certitudine si posibilitatile sale de progres ,sunt inca foarte mari,ceea ce-l poate transforma intr-unul din marii fotbalisti ai Europei in perioada imediat urmatoare]. -Croatul Mandzukic,a facut de asemenea o demonstratie de forta,demarcari cat cuprinde,2 goluri de ATACANT + numeroase veniri in aparare foarte utile,ce au demonstrat forma foarte buna ,dar si conditia fizica remarcabila pe care o are Mandzukic. -Muller si-a redemonstrat devotamentul si ambitia ,tot timpul insistand si chiar daca nu… Citeste mai mult

gery76
2 February 2013 22:53

-Din minutul 35 si pana in minutul 70,lui Bayern Munchen ,nu cred ca i-ar fi rezistat vreo echipa indiferent de numele ei,atat de exacte si rapide au fost pasele bavarezilor.

-Mie o spun sincer, mi-a fost teama de aceasta intalnire cu Mainz[ am si spus lucrul acesta recent],o echipa foarte stricta ,bataioasa si bazata in mare parte pe un joc de mare angajament si peste toate acestea ,au un antrenor Tuchel ,pe care eu il vad intre primii 3-4 din Bundesliga,un mare inovator si un tip ce-si motiveaza foarte bine jucatorii.

florin.b
florin.b
2 February 2013 21:42

@Claudiu: Vine din vara. Liber de contract. A semnat deja.

Claudiu
Claudiu
2 February 2013 21:27

“Viitorul fundas al lui Bayern, Kirchhoff”. Nu stiam. Cand vine la Bayern ? 🙂

Basty31Basty
Basty31Basty
2 February 2013 19:13

Mia san Mia!!!! bine ca am castigat again :)) !!!! sper sa castigam tot anul acesta 😉 !!!!

Subscribe via Email

Introdu adresa de e-mail pentru a primi notificare pentru orice postare noua adaugata pe site

Urmareste-ne pe Facebook
Parteneri
Help us run this site…
48
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x