Aflate în plină pregătire pentru returul din Bundesliga, echipele din Germania au ales zona Golfului pentru a se relaxa și a-și regla mecanismele înaintea asaltului final asupra titlului.

La Doha,ieri s-au întâlnit, într-o partidă amicală, Schalke 04 și Bayern Munchen, finalista din sezonul trecut al Ligii Campionilor. Cele două adversare din prima ligă germană au luat foarte în serios această partidă, echipele de start fiind compuse din jucătorii de primă mână, aceștia depunând un efort considerabil pentru un rezultat favorabil.

Această partidă a fost luată foarte în serios de echipa bavareză, vice-campionii Germaniei reușind să se impună cu 5-0 în fața rivalilor din campionat. Două duble reușite de Muller și Mandzukic în prima repriză și o reușită a lui Mario Gomez au consfințit rezultatul întâlnirii, în care jucătorii lui Schalke nu au reușit să arate că ar putea face față forței lui Bayern.

Echipele de start:

Schalke 04 – Hildebrand, Ayhan, Howedes, Matip, Fuchs, Neustadter, Holtby, Obasi, Pukki, Draxler, Marica

Bayern Munchen –  Starke, Lahm, van Buyten, Dante, Alaba, Martinez, Schweinsteiger, Muller, Kroos, Ribery, Mandzukic

sursa: stiridesport.ro

0 0 vote
Article Rating
15 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
Schweinsteiger_31
Schweinsteiger_31
12 January 2013 21:14
Schweinsteiger_31
Schweinsteiger_31
12 January 2013 21:11

FC Basel – FC Bayern 0:3 (0:3)

Video Goluri :

http://www.youtube.com/watch?v=BUC3nBnC5n0

MIA SAN MIA.

fcdm3
Moderator
12 January 2013 20:35

Urmeaza un calup de stiri bavareze! Am ramas dator fanilor! Ribery, a declarat in recentul cantonament din Qatar: “Sunt dezamagit ca nu am fost ales jucatorul anului in Franta dar, oricum, ma bucur pentru Karim Benzema. Nu stiu ce ar fi trebuit sa fac sa fiu eu ales. Nu sunt robot.” Despre Alaba:”este ca un frate mai mic pentru mine. Ne intelegem excelent!” Franz Beckenbauer (67 ani) a obtinut Premiul “Președintelui a FIFA” de la presedintele FIFA, Sepp Blatter, pentru intreaga sa cariera din fotbal, ca jucator, antrenor, conducator de club etc. Acest premiu a mai fost primit, printre altii, de Pele (2006) si Alex Fergusson (2007). Franz Beckenbauer a fostul primul om care a castigat C.M. atat ca jucator, in 1974, cat si ca antrenor, in 1990. Dar iata premiile castigate de Franz Beckenbauer, cel supranumit “Imparatul”: – “cel mai bun tanar jucator” de la C.M. din 1966 – “cel mai bun fotbalist european” al anului 1972 si 1976 – “cel mai bun fotbalistul german al anului 1966, 1968, 1974, 1976 A mai castigat titlul de “capitan de onoare”… Citeste mai mult

Schweinsteiger_31
Schweinsteiger_31
12 January 2013 19:44

INFORMATIE :

FC Basel – FC Bayern – SAMBATA : 12.01.2013 – AMICAL

FC Basel – FC Bayern 0:3 (0:3)

FC Basel : Sommer – P. Degen (46. Voser), Schär (63. Ajeti), Dragovic (63. Sauro), Steinhöfer (46. Park) – Serey (46. Cabral) – Salah (46. D. Degen), F. Frei (46. Diaz), Stocker (46. Yapi/75. Adili), Bobadilla (46. A. Frei) – Streller (46. Zoua)

FC Bayern : Neuer – Lahm, Van Buyten, Dante, Alaba (71. Can) – Martínez, Schweinsteiger – Müller (71. Shaqiri), Kroos (71. Pizarro), Ribéry (74. Rafinha) – Mandzukic (71. Robben)

Rezerve : Zingerle

Arbitru : Adrien Jaccottet

Stadion : St. Jakob-Park,Basel (FC Basel)

Spectatori : 30.080

Marcatori : 0:1 Mandzukic (8.), 0:2 Schweinsteiger (11.), 0:3 Ribéry (37.)

sursa : fcbayern.de

MIA SAN MIA

Grigoras
Grigoras
12 January 2013 0:18

Unde pot vedea meciul?
Am cautat peste tot si nici un site pe care il stiu nu il da.Va rog sa ma informati si pe mine unde il pot vedea.Multumesc!

Codruta
Codruta
11 January 2013 23:09

Si pentru cei interesati de un meci bun maine la ora 17:30 ora Romaniei este un amical FC Basel – FC Bayern München 🙂 eu zic ca va fi un meci bun , chiar daca este amical 😉

Codruta
Codruta
11 January 2013 22:59

@Grigoras: Sincera sa fiu , Arsenal nu este un adverasar asa greu am avut noroc , deoarece Real Madrid era data cu cea mai mare sansa sa joace cu Bayern. Arsenal e o echipa buna , dar nu asa buna incat sa ne poata invinge ( dar sa nu o subestimam totusi ).
Dar meciul cu Borussia din cupa este unul foarte greu , dar avem avantajul ca jucam acasa acest meci :D.

Schweinsteiger_31
Schweinsteiger_31
11 January 2013 20:58

Revin cu o mica retificare si cu scuzele de rigoare,ora pt meciul Bayern Munchen – Borussia Dortmund va fi 21:30 iar pt Mainz 05 – SC Freiburg ora va fi 20:00.Cele 2 zile dedicate meciurilor din cadrul sferturilor de finala DFB POKAL vor avea ca si ore de desfasurare orele 20:00 respectiv 21:30.

MIA SAN MIA.

Schweinsteiger_31
Schweinsteiger_31
11 January 2013 20:50

INFORMATIE :

In urma tragerii la sorti din data de 19-DECEMBRIE-2012 SAMBATA,sferturile de finala ale Cupei Germaniei – DFB POKAL se vor desfasura in perioada 26-27 februarie 2012 dupa urmatorul program :

26 Februarie 2013 – MARTI
Ora : 21:00
Mainz 05 – SC Freiburg
Stadion : Coface Arena, Mainz

26 Februarie 2013 – MARTI
Ora : 21:30
Kickers Offenbach – VfL Wolfsburg
Stadion : Sparda Bank Hessen Stadium, Offenbach am Main

27 Februarie 2013 – MIERCURI
Ora : 20:00
VfB Stuttgart – VfL Bochum
Stadion : Mercedes-Benz Arena, Stuttgart

27 Februarie 2013 – MIERCURI
Ora : 20:30
Bayern Munich – Borussia Dortmund
Stadion : Allianz Arena, Munich

sursa : wikipedia.org

PS:Imi cer scuze daca stirea a mai fost prezentata referitor la adversar,sper sa fim castigatori la finalul partidei.Finala in acest an se joaca inca din sferturi.Eu astazi am accesat programul DFB POKAL prezentat pe wikipedia.Pentru cei ce inca nu aflasera adversarul(eu astazi l-am aflat),imi doresc ca stirea prezentata sa fie binevenita.

MIA SAN MIA.

gery76
11 January 2013 18:47

@DevilMayCry:
-Multumesc frumos de raspuns,este foarte bine ca acum functioneaza perfect.

gery76
11 January 2013 17:39

@DevilMayCry:
-De ieri dimineata si pana in urma cu putin timp,cand accesam F.C.Bayern.ro,mereu mi-aparea ca nu poate fi accesat pe google si ma interesa daca au fost probleme si la altii sau a fost din cauza computerului meu.

fcdm3
Moderator
9 January 2013 22:25

Revin dupa cateva zile de concediu in care nu am avut acces la nici un mijloc de informare…
”Bayern a jucat grandios, Schalke ca o candidata la retrogradare” titreaza BILD dupa derby-ul din Qatar.
Iata si notele: Strarke 2, Dante 2, van Buyten2, Lahm 2, Alaba 2, Martinez 2, Schweini 2, Kroos 2, Muller 2, Ribery 1, Mandzukic 2. Jucatorii lui Schalke au luat numai note de 5 si 6, in frunte cu Marica, si el tot 5…
Am adaugat si filmuletul cu rezumatul meciului pentru a vedea toata lumea de ce e in stare Bayern in aceste momente…
Pur si simplu a jucat senzational!

Grigoras
Grigoras
9 January 2013 22:07

Fenomenal Ribery! S-a distrat cu aparatorii lui Schalke.Au mai jucat bine Muller si Mandzukic.
Sper ca Bayern sa repete aceasta performanta si in campionat .Urmeaza partide foarte grele cu Dortmund in cupa si Arsanel in CL.

Subscribe via Email

Introdu adresa de e-mail pentru a primi notificare pentru orice postare noua adaugata pe site

Urmareste-ne pe Facebook
Parteneri
Help us run this site…
15
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x