Bayern Munchen va juca in optimile Ligii Campionilor contra englezilor de la FC Arsenal.

0 0 vote
Article Rating
51 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
thomas007
thomas007
27 December 2012 16:31

Daca vor pierde, ” marele micron ” heynckes va pleca…si sper sa-i ia cu el si pe superrrr jucatorii gen van buyten, pizarro, tymoschuk and company si sa aduca jucatori de calibru, gen Falcao…

gery76
25 December 2012 1:27

@zeitgeist:
-Din pacate pentru Bayern ,asa a fost si finala C.C.E din 1987 contra lui F.C.Porto de pe stadionul Prater din Viena,bavarezii timp de 75 minute au fost net superiori,au deschis scorul prin Kogl,au ratat destule ocazii,cele mai mari prin Dieter Hoennes si Hans -Dieter Flick,iar Porto a marcat prin golul vietii lui Madjer si prin rezerva Juary,Porto castigand absolut nemeritat din punctul meu de vedere.
-De aceea sper ca anul acesta se vor sparge toate ghinioanele si intr-o eventuala si mult dorita finala,Bayern va castiga mult ravnitul trofeu dupa o pauza de 12 ani.

zeitgeist
zeitgeist
24 December 2012 21:40

@gery76:
da,dar uneori experienta si traditia pot fi tradate din cauza unor circumstante mai putin sportive gen,,anti-joc,sau chiar ghinion.

referitor la meciul cu chelsea mi-l amintesc perfect e o copia perfecta a finalei din 1982 bayern-aston villa cu exceptia loviturilor de la 11 m desigur
sunt convins ca daca bayern va juca cu chelsea in faza eliminatorie sezonul viitor sunt sigur ca bayern se va califca dar nimic nu poate sterge finala pierduta de la munchen
imi amintesc infrangerea lui bayern din 1999 cu manchester de pe nou camp apoi bayern a eliminat-o in sferturi pe manchester united 2 sezoane mai tarziu,si sunt convins ca se va repeta acest lucru in sezonul 2013-2014 dar cu chelsea.

in legatura cu barcelona,barcelona a pierdut pentru ca nu e in stare sa marcheze din afara careului.nu imi aduc aminte cand barcelona a marcat ultima oara din afara careului spre deosebire de bayern care e o echipa care marcheaza des din afara careului..

vom vedea cine va ajunge in finala:D

CRACIUN FERICIT SI LA MULTI ANI!

fcdm3
Moderator
24 December 2012 16:18

Si eu ma raliez lui gery76 si West si vreau sa urez si eu tuturor fanilor lui Bayern (dar nu numai lor): Craciun fericit, liniste in suflet, sanatate si prosperitate!

gery76
24 December 2012 14:14

-CRACIUN FERICIT,cu liniste,sanatate si impliniri!

-Mult succes lui Bayern Munchen si tuturor fanilor sai ,pe toate planurile si in toate privintele!

-SARBATORI FEICITE!!!

West
24 December 2012 13:20

Baieti sa aveti sarbatori fericite si un an nou mai bun si fericit in toate privintele HAI BAYERN MUNCHEN

gery76
22 December 2012 20:44

-Laudele la adresa lui Manuel Neuer,au cu atat mai multa greutate ,cu cat vin din partea unui fost portar absolut genial,Jean Marie Pfaff,portar care in ciuda unui fizic nu foarte impunator[ avea doar 1,81 inaltime],avea niste reflexe absolut miraculoase[ marturie pot depune Butragueno,Hugo Sanchez,Jorje Valdano sau Michel],jucatori ce nu l-au putut invinge din pozitie de 1 contra 1 in celebra dubla Bayern -Real 4-1 si 0-1,din semifinalele C.C.E editia 1987.

gery76
22 December 2012 20:36

@fcdm3:
-Multumesc mult si te astept cu mare drag peste ”granita”1000,unde de asemenea sper sa fim cat mai multi,caci pasiunea pentru Bayern este o ”boala grea”,dar atat de frumoasa si pasionanta incat merita orice efort!

fcdm3
Moderator
22 December 2012 16:31

Iata golurile meciului Arsenal – Bayern (2:2) din 2001, meci jucat in Ch.League. Pentru Bayern au marcat Tarnat si Scholl, ultimul cu o super-executie din lovitura libera.
http://www.youtube.com/watch?v=AE9R8ymXvTE
In meciul retur, Bayern – Arsenal 1:0.

In 2005 s-au mai jucat, tot in Ch.League:
Arsenal – Bayern 1:0 si Bayern – Arsenal 3:1.

Acestea au fost toate cele 4 confrunatari de pana acum dintre “tunari” si bavarezii nostri.

fcdm3
Moderator
22 December 2012 16:00

Fostul portar bavarez, Jean Marie-Pfaff, da un interviu in cotidianul local TZ.
Il lauda foarte mult pe Neuer, mai ales jocul cu mingea la picior dar si reflexele extraordinare. “Faptul ca a jucat atat de mult timp la Schalke 04, a fost un handicap pentru el, pentru ca nu prea a aparat in Ch.League, adevarata competitie unde iti arati valoarea. Acum, la Bayern, poate sa arate ca este cel mai bun portar din lume dar pentru aceasta ar trebui sa castige chiar Ch.League! Ii trebuie constanta in joc si in catigarea de trofee. De exemplu, C.M. din 2014!” a incheiat simpaticul belgian.

fcdm3
Moderator
22 December 2012 15:46

@gery76: felicitari pentru depasirea granitei celor 1000 de comentarii!
Atentie, mai am putin si fac si eu “mia”!

gery76
22 December 2012 1:19

-Bild face de asemenea un top al veniturilor antrenorilor din Bundesliga,top care in prima sa parte arata astfel:
-Locul 1-Jupp Heynkes[Bayern Munchen]-5 milioane E
-Locul 2-Jurgen Klopp[Borussia Dortmund]-2,5 milioane E
-Locul 3-Thomas Schaaf[Werder Bremen]-2 milioane E
-Locul 4-Lucien Favre[Borussia Monchengladbach]-1,5 miloane E
-Locul 5-Bruno Labbadia[V.F.B.Stuttgart]-1,5 miloane E
-Locul 6-Armin Veh[Eintracht Frankfurt]-1,5 miloane E
-Locul 7-Thorsten Fink[Hamburger S.V.]-1,4 miloane E
-Locul 8-Mirko Slomka[Hannover96]-1,2 milioane E
-Locul 9-Sami Hyypia[Bayer Leverkusen]-1,1 milioane E
-Locul 10-Mario Kurz[Hoffenheim]-1 milion E
-Locul 11-Dieter Hecking[F.C.Nurnberg]-900.000 E
-Locul 12-Thomas Tuchel[Mainz05]-800.000 E
-Locul 13-Mike Buskens[Greuther Furth]-600.000 E
-Locul 14-Crhistian Streich[S.C.Freiburg]-500.000 E
-Locul 15-Mark Weinzierl[F.C.Augsburg]-500.000 E
-Locul 16-Norbert Meier[Fortuna Dusseldorf]-450.000 E
-Locul 17-Jens Keller[Schalke04]-240.000 E
-Locul 18-Wolfsburg-este in cautare de antrenor]!

gery76
22 December 2012 0:49

@zeitgeist: -Mi-este imposibil sa cred ca Bayern nu va marca la Londra din mai multe motive ce tin de traditia si experienta lui Bayern Munchen in marile confruntari. -Mi-ai dat exemplul finalei cu Chelsea in care Bayern a avut nenumarate ocazii si a inscris un singur gol si acela foarte tarziu prin Thomas Muller,insa daca bavarezii mai joaca meciul acela de 100 de ori si nu-l mai pierd,in acea seara blestemata parca totul a fost facut pentru victoria lui Chelsea,iar daca ti-aduci aminte un noroc si mai mare avusese Chelsea si cu Barcelona in semifinale cand in 2 meciuri a avut 3 suturi la poarta si a marcat 3 goluri,iar Bayern ca si Barca au ratat cate un penalty decisiv prin Messi respectiv Arjen Robben. -Bayern a marcat si in 2010 la Manchester 2 goluri,la Florenta sau la Lyon 3 goluri,apoi anul trecut desi condusi cu 2-0 la Madrid ,Bayern nu si-a pierdut cumpatul a marcat si a mai ratat vreo trei patru ocazii,iar Real anul trecut era intr-o forma fantastica. -Nu putem compara meciul de la Valencia cu cel… Citeste mai mult

gery76
22 December 2012 0:32

@Ribery7:
-Multumesc Ribery7,tot timpul ai fost un tip finut , cu idei foarte bine conturate si in acelasi timp extrem de pertinente.
-Am vazut un articol in Bild,in care se face un top al cluburilor formatoare de jucatori de mare talent,top condus de Barcelona cu 38 de fotbalisti crescuti si prezenti la echipe de top,urmata surprinzator de Lyon cu 31 de jucatori formati si prezenti la echipe de top,pe locul 3 este Real cu 29 de fotbalisti,pe 4 o alta supriza -Rennes cu 24 de jucatori formati,pe locul 5 este Manchester tot cu 24,iar BAYERN ,este pe locul 6 cu 23 de fotbalisti de top crescuti.
-Din top 10 mai fac parte Sochaux cu 22,Atalanta 21,Real Sociedad 21 si in incheierea topului Athletico Madrid tot cu 21 de jucatori.

Ribery7
21 December 2012 22:31

@gery76: :)) Gery76 ai grija ce spui in urmatorul comment caci va fi cel cu numarul 1000! felicitari!! La fel si lui fcdm3!

Ribery7
21 December 2012 20:47

@bavarezul13: Leverkusen joaca cu benfica, asa ca sa fim serios sansele sunt de 50-50. Anul trecut Benfica le-a pus probleme celor de la Chelsea. Iar apoi…parca mai multe sanse are steaua decat cfrul.

bavarezul13
bavarezul13
21 December 2012 20:31

legat de Europa League,ma voi referi doar la sansele echipelor germane si ale celor din romania:leverkusen-70%,stuttgart-70%,hannover-50%,gladbach-40%,cfr-50%,steaua-35%

bavarezul13
bavarezul13
21 December 2012 20:29

despre “dubla” arsenal-bayern nu cred ca se poate discuta prea mult…vor fi 2meciuri dominate de la un cap la altul de bayern,2meciuri castigate la 0 si cu un scor general de 5-6:0.E probabil cel mai slab adversar pe care-l puteam intalni,desi unii vor spune ca ar fi fost galatasaray sau celtic.De asemenea consider ca singura dubla cu adevarat interesanta va fi Shaktior-dortmund(sincer ma temeam de shaktior daca jucam impotriva lor).manchester si milan nu au nimic in comun cu nivelul la care sunt bayern,barca,real chiar si dortmund,shaktior,juve si psg.

bavarezul13
bavarezul13
21 December 2012 20:12

predictiile mele pentru calificarea in sferturi: schalke-80%,juventus-90%,bayern-99%,dortmund-55%,real-90%,barca-99%,psg-60%,porto-70%.

zeitgeist
zeitgeist
21 December 2012 19:02

SCZ de greseala:

De atunci si pana in prezent Bayern a facut 0-0 cu Manchester in faza grupelor sezonul 2001/2002,4-2 cu Chelsea 2004/2005 1-0 cu Arsenal 3-2 respectiv 2-0 cu United si City

zeitgeist
zeitgeist
21 December 2012 19:00

@gery76: nu as zice ca e fragila avand in vedere ca ocupa locul 4 in premier league in ceea ce priveste golurile primite si mai mult de atat ambele au atat plusuri cat si minusuri,niciuna dintre ele ele nu e perfecta si sunt convins ca fiecare va incerca sa profite de minusurile celuilalt. Daca cei de la Bayern vor aborda meciul in stil de genul,,jucam cu niste copii,, vor avea probleme. De ce ti-e imposibil sa crezi ca Bayern nu va marca la Londra?Bayern a avut sute de ocazii in meciul cu Chelsea pe Allianz in conditiile in care la Chelsea nu au jucat 3 piese importante si de abia au dat gol pe final,in plus de asta daca nu ma insel,ultima victorie in Anglia a fost in sezonul 2000/2001 la Manchester 1-0(Paulo Sergio)De atunci si pana in prezent Bayern a facut 0-0 cu Manchester 0-0 in faza grupelor sezonul 2001/2002,4-2 cu 1-0 cu Arsenal Chelsea 2004/2005 3-2 respectiv 2-0 cu United si City Nu stiu cat de puternica este Bayern in defensiva avand in vedere ca au probleme cand… Citeste mai mult

fcdm3
Moderator
21 December 2012 18:17

Si acum o stire pe care cred ca ati citit-o dar care tin s-o aduc la cunostiinta celor care intra pe acest forum.
E vorba despre media salariala pe jucator in lumea sportului. Unde credeti ca se dau?
Iata mai jos un clasament al rusinii guvernului spaniol: Barcelona si Real M. dau cele mai mari salarii din sport din lume, desi tara lor se afla intr-o criza incredibila!
1.Barcelona – 6,4 mil. euro/jucator
2.Real M. – 5,8 mil. euro/jucator

http://www.sport.ro/campionate-externe/barcelona-a-mai-castigat-un-meci-in-2012-este-oficial-raiul-oricarui-jucator-de-pe-planeta-unde-se-castiga.html

Ribery7
21 December 2012 17:48

@West: Galatasaray, Celtic, deci da…se putea mai bine:P

fcdm3
Moderator
21 December 2012 17:17

Gerhard Tremmel (34 ani), fostul portar bavarez, actualmente portarul galezilor de la Swansea:”Bayern este clar favorita. Arsenal a avut un sezon in zig-zag, cu destul nerealizari. Principalele pericole vin de la Cazorla, un jucator extraordinar, si Wilshere!”
Hasan Salihamidzic, fostul bavarez, care a jucat in toate cele 4 meciuri Bayern – Arsenal:”Este un meci de top, cu siguranta, insa Arsenal nu mai face parte din elita fotbalului european!”

In momentul de fata, Arsenal se afla pe locul 5 dupa 17 etape. Are urmatoare linie de clasament: 7-6-4, 31:18, 27pct.
Intr-un clasament pe teren propriu, Arsenal se afla abia pe locul 10, cu urmatoare linie 4-2-2, 18:10, 14 pct. In deplasare sta mai bine (locul 4) si are urmatoarea linie de clasament: 3-4-2, 13:8, 13pct.

Iata rezulatele cu cele mai bune echipe din Premier League:
Arsenal – Chelsea 1:2
Liverpool – Arsenal 0:2
Manchester Utd – Arsenal 2:1
Manchester City – Arsenal 1:1.

West
21 December 2012 17:12

Foarte Bine nici nu se putea mai bine HAI BAYERN MUNCHEN

fcdm3
Moderator
21 December 2012 16:57

Fostul antrenor al Frantei, Raymond Domenech, il critica pe Ribery in noua sa carte “Mereu singur”, pe care-l numeste “o diva sensibila” si il acuza ca a stricta atmosfera la echipa. Tot Domenech mai spune ca nu l-a interesat reactia jucatorilor (!?).
Insa, marele fost fotbalist, Robert Pires il pune la punct:”Domenech a fost un antrenor slab, care nu a castigat nimic cu o generatie incredibila de jucatori!”
Subscriu lui Pires.

fcdm3
Moderator
21 December 2012 16:38

Iata ce declaratii s-au dat dupa aceste trageri la sorti:
K.H.Rummenigge:”O stim bine pe Arsenal. Insa nu trebuie sa o subestimam. Este important sa facem un rezultat bun la Londra si sa dam gol acolo.”
Thomas Muller:”A fost o tragere foarte interesanta si vom avea un adversar foarte bun. Abia astept sa joc pentru prima data in Londra si sa ma intalnesc cu cei doi colegi de la nationala Poldi si Per” (e vorba de Podolski si Mertesacker, pentru cine nu stia – n.m.)
Manuel Neuer:”Este un adversar atractiv si o echipa cu jucatori buni. Nu este usor, cu siguranta, dar cred ca putem sa mergem mai departe. Este ceva deosebit sa joc contra lui Poldi si Per.”
Lukas Podolski:”Bayern este o echipa mare cu jucatori foarte buni ca: Schweini, Neuer, Lahm sau Gomez. Dar si noi avem sanse sa castigam..”

fcdm3
Moderator
21 December 2012 16:26

BILD mai face niste statistici pe anul 2012. E vorba de returul campionatul trecut si turul acestui campionat.

In ceea ce priveste echipele, pe primul loc se afla bavarezii, “la mustata”..
1.BAYERN 34j,24-6-4, 78:19, 78 pct.
2.Dortmund 34j, 23-8-3, 80:33, 77 pct.
3.Leverkusen 34j, 18-7-9, 63:44, 61pct.
4.Stuttgart 34j, 16-8-10, 61:54, 56 pct.
…….

Alte clasamente, unde au castigat bavarezii nostri:
– Mario Gomez a marcat pe 07.04.12 cel mai rapid gol in acest an in meciul Bayern – Augsburg 2:0. Golul sau a fost marcat dupa 23 de secunde.
– Frank Ribery a dat 20 de assisturi in acest an. E pe primul loc si in acest clasament!
– Mario Mandzukic a faultat in 2012 de 77 ori! Este adevarat ca cele mai multe faulturi au fost facute la acele sarituri la cap dar totusi…
– Mario Mandzukic a marcat in 2012 cele mai multe goluri cu capul:7! Deci croatul poate fi si “pozitiv” 🙂

Ribery7
21 December 2012 16:14

Anglia a avut initial “inscris” in Ch lg toate echipele din noul “Big Four”: Utd, City, Arsenal si Chelsea. Au trec doar 2 mai departe, si amn2 probabil vor fi eliminate , de Bayern si real. in schimb Germania a avut doar 3 echipe si toate 3 au trecut de pe locul 1. Spania sta si ea bine, are 4 echipe din 4 in optimi.Aici se vede clar care sunt cele mai tari campionate.

fcdm3
Moderator
21 December 2012 16:03

Fostul bavarez, Breno (23 ani), s-a transferat la FC Sao Paolo, in Brazilia. In ultimul timp se antrena la Nurnberg si conducerea de acolo spera sa-l legitimeze la ei. Insa, dupa ce a facut inchisoare si-a pierdut o gramada de drepturi… Nu stiu daca mai avea voie sa joace fotbal in Germania. Contractul sau cu Bayern a fost reziliat in sep. 2011 iar in primavara acestui an a fost eliberat pe cautinune de conducerea clubului.
Transferul sau il consider una din cele mai mari tepe din istoria echipei.

gery76
21 December 2012 15:31

@Ribery7:
-Si eu am o presimtire,daca vom juca finala cu ei,cum zici tu ca ai o premonitie,atunci vreau sa-i batem in asa fel incat sa razbunam toate nedreptatile de care Bayern a avut parte in ultimii ani[echipa mai buna in ambele finale ,insa rezultatul defavorabil].

gery76
21 December 2012 15:28

@zeitgeist:
– Arsenal mi se pare mai fragila in aparare ca niciodata,practic mi-e imposibil sa cred ca Bayern nu va marca macar un gol in deplasare.
-Si in ceea ce priveste experienta competitionala,Bayern este net superioara,iar in compartimentul defensiv,bavarezii mi se par in crestere fata de sezoanele trecute si aici un rol primordial cred ca-l are prezenta lui Dante,un evident plus in cadrul echipei.
-Cat priveste comparatia dintre Bayern-Real si Arsenal -Bayern,din punctul meu de vedere nici nu suporta comparatie,un meci cu Real Madrid,poate fi oricand considerat finala competitiei,este unul dintre cele mai tari dueluri ale fotbalului european si mondial,iar Bayern Munchen,este cred singura mare echipa a Europei cu bilant pozitiv impotriva lui Real Madrid,ceea ce nu poate fi decat un mare motiv de mandrie pentru toti suporterii lui Bayern Munchen!!!!

Ribery7
21 December 2012 15:22

@gery76: Nu ii supraapreciez. tocmai, nici mie nu mi se par puternici, dar cum am zis, am eu un sentiment…

gery76
21 December 2012 15:16

@Ribery7:
-Mi se pare ca o supraapreciezi pe Juventus,mie nu mi se pare atat de puternica,oricum mult sub Barca,Real,Manchester si evident Bayern Munchen.
-Are intr-adevar o ”bafta porceasca”,altfel nu pot numi tragerea la sorti,in care a picat cu cea mai slaba echipa din aceasta faza a CH.League,Celtic Glasgow[victoria impotriva Barcei a scotienilor ,se intampla o data la 100 de ani,mai ales ca n-au jucat nimic,un sut pe poarta un gol],insa si in campionat joaca destul de urat,insa foarte pragmatic.

zeitgeist
zeitgeist
21 December 2012 14:52

Ps(ultimele deplasari din Anglia)

zeitgeist
zeitgeist
21 December 2012 14:51

e putin cam complicat
bayern are meci in deplasare la Wolfsburg inainte de Arsenal iar Arsenal joaca pe terenul lui Chelsea inainte de Bayern
Bayern niciodata nu a castigat la Londra contra lui Arsenal
Arsenal vs Bayern 2-2 (5 decembrie sezonul 2000/2001)
Arsenal vs Bayern 1-0(9 martie sezonul 2004/2005)

Multi se asteapta ca Bayern sa treaca lejer dar sa nu uitam ca in luna mai toata lumea vedea trofeul la Munchen inainte de meciul cu Chelsea si s-a intampla contrariul.
Va fi un meci deschis oricarui rezultat si sunt convins ca Podolski va marca in ambele meciuri.
Daca Bayern va castiga meciul de la Londra( ceea ce nu prea cred avand in vedere ca ultimele 3 deplasari au fost infrangeri 4-2 cu Chelsea in 2005(sferturi) 3-2 cu United in 2010(sferturi) 2-0 cu city(2011) faza grupelor)atunci Bayern se va califica.
In ipoteza unui 0-0 1-1 sau 1-0 Arsenal la Londra da mari sperante lui Arsenal.
O sa fie un meci foarte greu si foarte tensionat mai tensionat decat Bayern Real

Ribery7
21 December 2012 10:45

Echipele din Romania sunt ca si eliminate. Au jucat bine amn2, chiar mi-au placut dar sa elimine pe Inter si Ajax e cam mult. Faza eliminatorie e mult mai puternica decat faza grupelor. La Ajax, De Jong si mai ales Eriksen au prea multe de artat ca sa se incurce de Steaua, si chiar daca probabil vor intalni Chelsea in optimi daca trec de romani, vor vrea sa-si faca un nume mare facand o dubla f buna si chair eliminandu-i. Interul e o echipa slaba, dar totusi…

Ribery7
21 December 2012 10:42

Echipele din Germania au sanse mari sa treaca mai departe, si in Europa League.
Schalke are sanse de 65-35%, Dortmund 55-45%, Bayern 60-40%, Hanover joaca nu Anzhi M. are sanse de 55-45 zic eu, Leverkusen are emci greu cu Benfica dar cred ca vor trece de portughezi, totusi meciul e 50-50, Stutgatul ar trebui sa treaca usor de Genk, iar Monchengladbach are meci greu cu Lazio, au sanse cam 40-60

Ribery7
21 December 2012 10:38

Eu presimt ca vom ajunge cu Juve in finala, nu stiu dc. Arsenal e puternica, o echipa de traditie, care insa o ducea mai bine in trecut. Are jcuatori buni, precum Walcott, Podolski, Geroud, Santi Cazorla, Arshavin. Acum nu stiu daca toti sunt disponibili. E o echipa de 9 din 10, dortmund fiind de 9,25 Utd de 9,5 Bayern si real de 9,75, Barca probabil 10. Asta din punct de vedere al lotului+antrenor. Dar mai conteaza si forma, astfel ca realul in prezent joaca de 9, arsenal de 8,5, Dortmund de 9,5 etc. Mai sunt 2 luni totusi.

fcdm3
Moderator
20 December 2012 19:23

Eu zic ca e bine ca am picat cu Arsenal. Se putea mult mai rau.
“Weiter!” cum zic nemtii…

gery76
20 December 2012 19:03

@flo:
-Si eu as vrea sa treaca Milan de Barcelona ,insa anul acesta mi se pare cel mai dezechilibrat meci dintre cele 2 mari echipe ,de cand ma uit eu la fotbal,Milan pare sa fie net inferioara catalanilor+ca primul meci se joaca la Milano,inca un dezavantaj pentru italieni.

Snack
Snack
20 December 2012 18:20

Arsenal nu e in stare sa ne creeze probleme !

Ribery7
20 December 2012 16:38

Meciul nostru, alaturi de Milan Barca si Real-Man Utd e cel mai interesant. M-as mira sa nu fie transmis nici macar acum in romania. Milan si Barca se intalnesc 2 ani consecutiv, iar in celalalt meci Ronaldo va juca impotriva fostei sale echipe. In seara aia voi fi diavol. Poate se va intampla la fel ca in 2009-2010, cand benzema(la Real) juca impotriva fostilor colegi, de la Lyon, si nu trecea de optimi.

Ribery7
20 December 2012 16:35

NU e un adversar usor, Arsenal era unul din cei mai grei adversari posibili. Dar daca Arsenal chiar o sa aleaga sa joace spectaculos, adica de la egal la egal, nu cu fundul in poarta(si nu cred ca vor face asta caci echipa lor e bazata pe atac, au o reputatie in sensul asta), atunci o sa trecem, pentra ca intr-un meci”fair-play”, 1-1, in care adversarul nu se apara si atata, Bayern intotdeauna castiga, numai Barca POATE ar avea o sansa.

cronicas
20 December 2012 16:19

adversar extrem de abordabil pentru bayern

gery76
20 December 2012 16:11

-Un mare avantaj cred ca este acela ca primul meci al dublei manse ,se va disputa la Londra,iar Bayern in sezonul acesta ,este aproape imbatabila in meciurile din deplasare.
-Arsenal este o echipa spectaculoasa intr-adevar,dar acest lucru se intampla in jocurile cu echipe mai modeste ,dar Bayern Munchen numai modesta nu e,astfel ca bavarezii pornesc cu sanse de 65% la 35%,din punctul meu de vedere.
-Incredibila ”bafta porceasca”a broscarilor de la Juventus,ce a picat cu cel mai slab adversar posibil,sper sa-i ntalnim in sferturi sau semifinale si sa le scoatem fotbalul din cap.

DevilMayCry
Admin
20 December 2012 13:50

Vom juca impotriva lui Podolski, fost jucator la Bayern. Cred ca va fi o dubla interesanta.

ion
ion
20 December 2012 13:22

forta BAYERN nu am nici o emotie, vom trece cu siguranta peste ei , este o echipa tinara care nu prea au ei experienta mare in UCL ….

Subscribe via Email

Introdu adresa de e-mail pentru a primi notificare pentru orice postare noua adaugata pe site

Urmareste-ne pe Facebook
Parteneri
Help us run this site…
51
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x