Francezul a fost surprins, după 2:0 contra lui Frankfurt, cu o declaratie de dragoste catre Bayern in detrimentul nationalei Frantei. El declarase pentru Sky TV: “Am sase ani de cand sunt la Bayern. Aici este întotdeauna bine, aici sunt fericit dar e si distractiv. Bayern e mai important pentru mine decat echipa nationala. “
Dupa numeroasele apeluri venite din Franta a declarat apoi pentru BILD.de: “M-am gandit ca nu e nimic in neregula cand am spus asta. Duminica, am realizat insa ca nu m-am exprimat corespunzator, nu mi-am gasit cuvintele potrivite in germana. “

Ribery a continuat: “Am vrut sa spun ca-mi place la Bayern, pentru ca m-am simtit foarte bine la club, intotdeauna a fost o placere sa joc aici. Nu am spus ca nu ma simt bine cand joc pentru Franta. Desi a existat un moment in care atmosfera in echipa nationala nu a fost buna, insa a trecut. Îmi place tara mea si eu sunt mandru de a juca pentru Franta. I-am spus asta si antrenorului nostru Didier Deschamps. “

Inima lui Ribery, un loc pentru un club si o natiune. “Imi place atat Franta cat si Bavaria. În München, ma simt ca acasa, dar Franta este tara mea, casa mea “ a declarat in final starul francez.

(sursa: BILD)

0 0 vote
Article Rating
12 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DevilMayCry
Admin
14 November 2012 14:34

Eu mai comentez doar cand am timp, mai scriu si articole insa in momentul de fata, greul il duce fcdm3. Pe aceasta cale tin sa-i si multumesc ca ma ajuta enorm in privinta articolelor. In ultimul timp am tot incercat sa promovez site-ul si fan clubul cu speranta ca vom atrage cat mai multi oameni. Desi nu scriu pe site sa stiti ca in ultimul timp au fost destule persoane care mi-au trimis email ca vor sa se inscrie in fan club.

Ribery7
14 November 2012 12:42

@fcdm3: Da, e aiurea, dar na, dc sa apreciezi 1-2 jucatori care au sclipit, sau echipa pt sirul superb de victorii, cand poti sa injuri si sa reprosezi, sa le dai in cap cand gresesc. Imi pare rau sa ii dezamagesc pe cei care procedeaza asa, dar Bayern Munchen nu le va da ocazia asta de multe ori.@lesas: Si eu la fel, e primul site pe care intru, prietena mea a ajuns sa-mi spuna:”as vrea sa-mi faci si mie o declaratie de dragoste in care sa pui atata suflet cat pui intr-un comment pe site-ul asta sau in echipa asta”:)) Adevarul este ca imi creste sufletul cand vad cat de bine arata echipa, cat de bine joaca, si nici la esecuri nu-mi pare rau, pt ca scot la iveala defecte pt ca apoi sa fie indreptate.

lesas
lesas
14 November 2012 8:40

@fcdm3: daca ma crezi asta e primul site vizitat cand deschid calculatorul; nu prea comentez ca nu prea stiu ce, cand vad ce cunostinte ai tu si cativa alti fani aproape ca ma vad ca musca in lapte

Ribery7
13 November 2012 20:22

Nu stiu dc dar nu pot lasa coment la urmatorul articol. Ceea ce am de zis este ca mi se pare corect(daca echipele de club nu-si lasa jucatorii la acest meci);Low ar trebui sa foloseasca o parte din meciurile amicale ca sa descopere noi tactici, sa incerce jucatori pe care nu-i trimite in teren in meciurile cu miza, sa experimenteze, nu sa faca un record de victorii in meciuri amicale. Astea nu conteaza.

gery76
13 November 2012 2:25

@Ribery7:
-Ma bucur sincer si-ti apreciez ardoarea prin care-ti apreciezi idolul[ cu argumente,ceea ce este foarte important],Ribery,asa eram si eu cu Lothar Matthaus in anii ’88-’98,atunci nu erau mijloacele tehnice ca acum de comunicare,insa pentru Lothar Matthaus ,Germania si Bayern Munchen,mai ales imdeiat dupa revolutie,mi-aparam opiniile chiar cu pretul scaderii notei la purtare,majoritatea colegilor mei din oras fiind mari fani Brazilia sau Italia[nu-mi pare rau,caci si acum am prieteni,pe care i-am convertit la BAYERNISM,ceea ce nu ma poate face decat mandru]!

Varti
Varti
13 November 2012 0:18

Ma bucur foarte mult cand o vad pe Bayern castigand!

Dupa parerea mea, nu mai exista un club la care profesionalismul jucatorilor si nivelul foarte inalt de fotbal se imbina intr-o armonie perfecta cu o organizare perfecta si o rigurizitate tipic nemteasca. Restul cluburilor mari sunt inconjurate de scandaluri (datorii, probleme de arbitraj etc).

Bayern nu pacaleste fotbalul si , din pacate, spre deosebire de alte echipe, nu putem spune ca are prea mult noroc…

Dar o mare calitate a nemtilor (pentru care am toata admiratia)e ca sunt foarte perseverenti, organizati si nu se lasa deloc usor pana nu obtin ce vor.

Ar fi superb anul asta ca Bayern sa obtina Tripla: Campionat, Cupa, UCL.

Mia san mia!

Ribery7
12 November 2012 20:31

Diego, brazilianul lui Wolsburg straluceste din nou! A inscris 2 goluri rapide si a fost omul meciului. Pe parcursul confruntarii in care au invins-o pe Leverkusen a inventat cateva pase pur si simplu geniale. Diego este unul din jucatorii mei favoriti, in top 5, inca de cand era la W.Bremen, si mi-a parut foarte rau ca nu i-a mers in Italia, motiv pt care a scazut ca valoare si nivel. Insa acum este din nou un jucator de talie mondiala, a impresionat la Athletico Mardrid si impresioneaza si acum, dupa plecarea lui Magath, chiar daca e destul de devreme sa ne exprimam. Pentru mine el este un jucator de clasa mondiala, in aceeasi categorie cu Robben, Ribery, si mi-as dori sa il vad prestand pentru Bayern Munchen.

PS: faptul ca atat Robben, cat si Diego si-au revitalizat cariera atunci cand au revenit in Germania, si nu numai ei, arata ca Bundesliga e,daca nu cel mai bun, printre primele 2-3 campionate. Aici stelele rasar, nu sunt zdrobite ca de exemplu Robben, Sneijder, Shahin, kaka la real, etc

Ribery7
12 November 2012 20:22

Eu sunt de parere ca se scuza doar ca sa nu-si jicneasca tara si sa-si faca o imagine proasta, dar sunt convins ca adevarul este ca ii place mai mult germania ca tara, civilizatie, fotbal, economie, tot.

pupp3tmast3r
pupp3tmast3r
12 November 2012 19:37

omul a fost sincer,a spus ceea ce gandeste,anume ca bayern este #1 in inima lui
este de apreciat!asta se vede si pe teren ,unde da totul pentru acest club,palaria jos ptr ribery!

Subscribe via Email

Introdu adresa de e-mail pentru a primi notificare pentru orice postare noua adaugata pe site

Urmareste-ne pe Facebook
Parteneri
Help us run this site…
12
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x