Bayern a trecut cu brio şi peste deplasarea de la Hamburg invingand cu 3-0.

Bastian Schweinsteiger in minutul 40, Thomas Muller in min 48 si Toni Kroos in minutul 53  au fost marcatorii acestui meci. Dupa aceasta victorie, Bayern se mentine pe primul loc in Bundesliga cu un avans de 7 puncte fata de locul 2, ocupat in acest moment de Schalke.

0 0 vote
Article Rating
14 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
gery76
6 November 2012 4:20

-Sammer mi-a demonnstrat ca este un tip devotat lui Bayern Munchen,efectiv ,l-a luat in cel mai sincer mod in brate pe Jupp Heynkess si acolo s-a vazut ca n-a fost nimic teatral,Matthias Sammer ,eu cred ca poate deveni un om extrem de important pentru Bayern ,in primul rand prin seriozitatea sa!

Ribery7
5 November 2012 21:10

E bine, arbitrii romani sunt corecti in europa din ce am vazut eu, spre deosebire de altii ei stau tot timpul cu frica sa nu faca greseli, si sunt si impartiali.

Schweinsteiger_31
Schweinsteiger_31
5 November 2012 20:25

INFORMATIE :

Hategan a dat LOVITURA! Va arbitra o super confruntare in Liga Campionilor! Vezi ce meci i-au dat pe mana oficialii UEFA:

Meciul Bayern Munchen – OSC Lille, care se va disputa, miercuri, de la ora 21.45, in etapa a patra a Grupei F a Ligii Campionilor, va fi condus la centru de o brigada din România, avându-l la centru pe Ovidiu Hategan, informeaza uefa.com.

Hategan va fi ajutat de asistentii Zoltán Székely si Octavian Șovre, in timp ce rezerva va fi Cristian Nica.

Asistentii suplimentari pentru meciul de pe Fußball Arena din München vor fi Alexandru Tudor si Cristian Balaj.

Din Grupa F mai fac parte echipele Bate Borisov si Valencia.

sursa : sport.ro

MIA SAN MIA.

Ribery7
5 November 2012 16:09

Legat de fundasii centrali, parerea mea este ca Jupp ar trebui sa pastreze cuplul de anul trecut, Boateng si Badstuber, iar Dante sa joace atunci cand unul dintre cei 2 este indisponibil sau are nevoie de odihna, sau cand Bayern intalneste un adversar mai accesibil. Brazilianul este devotat, incearca sa se implice in joc, dar face destule greseli,chiar daca in meciul acesta a jucat bine.

Ribery7
5 November 2012 16:04

Asa este, atmosfera la Bayern este foarte placuta, ceea ce este grozav avand in vedere ca bavarezii veneau dupa o infrangere acasa, ceea ce demonstreaza cat de uniti sunt.

lesas
lesas
5 November 2012 13:08

Kroos a dat doar o pasa de gol nu 2 cum e scris mai sus , ca doar nu poti da 3 goluri din 4 pase decisive

fcdm3
Moderator
5 November 2012 10:20

Si vrea sa ma leg si de posibilul gol din ofsaid la 1:0, asa cum credeau unii. Am intrat pe WAHRETABELLE si am observat ca s-a votat pentru acea faza, insa rezultatul nu poate decat sa ne bucure, chiar daca nu e o decizie oficiala: golul a fost marcat regulamentar!
94% – au considerat ca golul a fost corect (au votat inclusiv fanii lui Dortmund, dar in Germania corectitudinea e unul din marile calitati ale oamenilor)
6% – au considerat ca a fost ofsaid.
Linkul este aici http://www.wahretabelle.de/wahretabelle/aktueller-spieltag-2012-2013.php?idgame=23301&nr=10

fcdm3
Moderator
5 November 2012 10:15

BILD considera ca aceasta (noua) ascensiune a lui Bayern se datoreaza lui Jupp Heynckes pe care-l numeste “bunicul” acestor realizari!
Referindu-se si la varsta lui, 67 de ani, cel mai batran antrenor din Bundesliga, BILD aduce in discutie declaratiile lui Sammer:” E o placere sa lucrezi cu Jupp! Se vede ca face o analiza foarte buna iar discursurile lui sunt clare.” Apoi:”Are toate lucrurile in cap. Este un antrenor cu o planificare pe termen mediu si lung. Este un rege al planificarii.”
De asemenea Hoeness a declarat si el:”Jupp tine jucatorii fericiti si uniti. Acest lucru mi se pare fantastic! Nu conteaza cine joaca, el ii integreaza perfect fara ca vreo unul sa se supere. Asta mi se pare o arta. Jupp face arta!”
Si declaratiile lui Jupp Heynckes, bucuros, dupa meci:”Suntem o echipa de mare calitate cu un accent puternic pe echipa (cred ca se refera la atmsofera). Asta este marea diferenta fata de sezonul trecut!”

fcdm3
Moderator
5 November 2012 9:53

La Bayern incepe sa se joace de placere! Se simte asta in jocul echipei!
Frank Ribery sau Thomas Müller sunt cele mai bune exemple! Cel de-al doilea cu un super-gol, aproape de pe linia de out (un fel de corner mai mic), cum nu am prea vazut! O incantare! Ca si driblingirile sau pasele lui Ribery! Cele cu exteriorul sunt superbe!
Mi-a placut si apararea, excelent pusa la punct de data asta. Mai ales in fata unei echipe care si-a dorit mult victoria, sau Van der Vaart, cel care inaintea meciului se lauda ca e o placere sa joace contra lui Bayern, el obtinand 3 victorii din 5 meciuri contra lui Bayern, in perioda cand a mai jucat la Hamburg.
Amuzante au fost si declaratiile dupa meci pe care Müller le-a dat postului ZDF spunand ca Ribery a fost cel mai slab de pe teren! Cu zambetul pe buze, evident!
Sunt convins ca glumele au continuat si dupa aceea…
O astfel de atmosfera nu poate decat sa ne bucure!

fcdm3
Moderator
5 November 2012 9:41

O victorie splendida, mai ales prin ardoarea cu care a fost obtinuta! Dar nici gazdele nu s-au lasat, jucand in unele momente la sacrificiu. A fost o victorie cu atat mai importanta cu cat urmaritoarele noastre nu au invins. Schalke 04 a pierdut la Hoffenheim cu 3:2, Dortmund a facut doar 0:0 acasa cu Stuttgart (cea pe care noi am spulberat-o cu 6:1), iar Frankfurt nu a putut trece de noua promovata Greuther Furth, 1:1 acasa. Asa se face ca ne-am distantat la 7 puncte de locul doi, Schalke 04, plus un supergolaveraj 30:4! In afara de scorul propriu zis, 3:0, mi-a placut jocul echipei prin care i-am anihilat perfect pe cei Hamburg, acestia neavand nici o ocazie clara in 90 min.! Cum ma asteptam, intrarea lu Ribery a fost din nou foarte importanta, acesta fiind motorul de pe flancul stang, cel care tragea dupa el cate 2-3 adversari. Eu cred ca si pauza luata de Th. Muller, Kroos dar si Schweini a fost importanta, acestia fiind mai proaspeti si cu mare “foame” de fotbal, primul aflandu-se intr-o forma excelenta… Citeste mai mult

West
4 November 2012 19:58

Sincer mam asteptat sa avem un meci mai greu la Hamburg insa a fost o victorie lejera si meritata urmeaza inca un meci greu cu Lille spar ca va fi a 3 noastra victorie din grupa sper sa tratam meciul foarte serios HAI BAYERN MUNCHEN

pizarro14
pizarro14
4 November 2012 12:08

: Asa este; Valencia si Bate trebuie sa faca = si Bayern sa castige => vom ajunge pe prima pozitie. Si am vazut ca… cameramanii nu au oprit videoul fix la momentul pasei; am facut-o eu si nu a fots Ofside. Fie real =-ul lui Valencia si BATE si victoria lui Bayern!!!

Ribery7
4 November 2012 10:05

Miercuri se joaca returul cu Lille din Champions League. Este important sa castigam ca sa ne detasam in fruntea clasamentului, momentan suntem pe 3 la egalitate de pcte cu Bate si Valencia.

Ps:scuzati greseala de mai sus (la cand la)

Ribery7
4 November 2012 10:01

Un meci reusit si o victorie meritata.Toate compartimentele au mers bine, personal am remarcat siguranta lui Boateng.
Iata ca apucam sa vedem si o greseala de arbitraj in favoarea noastra, nu numai impotriva! A fost , zic eu, offside la cand la Kroos cand i-a pasat Muller cu capul. Oricum nu mai conteaza, dar e bine sa vedem faza de genul si in favoarea noastra;))

Subscribe via Email

Introdu adresa de e-mail pentru a primi notificare pentru orice postare noua adaugata pe site

Urmareste-ne pe Facebook
Parteneri
Help us run this site…
14
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x