Cel mai scump jucator din istoria lui Bayern, Javi Martinez, a gasit intelegere la Del Bosque (antrenorul Spaniei) si nu a fost convocat pentru meciurile nationalei Spaniei din acest weekend si de saptamana viitoare. Astfel el a ramas sa se antreneze cu jucatorii care nu au fost convocati la nationalele tarilor lor plus cativa jucatori de la echipa a 2-a si sa continue astfel procesul de integrare la Bayern.

0 0 vote
Article Rating
26 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
VelbuoD
VelbuoD
12 September 2012 21:54

Cît privește stream-ingul pe internet, dacă nu vă deranjează limba, intrați pe http://www.livetv.ru sau http://www.livefootball.ws și alegeți meciul prin sopcast comentat de ruși. Au calitate foarte bună, chiar și hd.

ionut1900
ionut1900
12 September 2012 13:50

Din pacate si urmatoarele 2 meciuri ale lui bayern trebuie sa le vedem pe internet ,sambata cu Mainz si meciul din uefa champions league cu Valencia.:|

bayernvlad
bayernvlad
12 September 2012 12:25

Multumesc pentru ca mi-ati raspuns. Si mie mi se pare la fel de stupida ideea celor de la sport.ro sa dea numai 20 de minute dintr-un meci si apoi sa dea altul mai ales ca Anglia – Ucraina nu a avut nici pe departe incarcatura pe care a avut Austria-Germania.

West
12 September 2012 12:18

Cei de la sport.ro penibili ca intodeauna un fel de tv de sport de 2 lei dai 20 de minute din Austria – Germania si la 10 fix dai Anglia – Ucraina noroc cu internetul ca am vazut meciul

Die Roten
Die Roten
12 September 2012 10:56

@bayernvlad Nu a fost nicio problema de transmisie, cei de la sport.ro au ales, pur si simplu Anglia in defavoarea Germaniei.

bayernvlad
bayernvlad
12 September 2012 10:22

Mi-a placut mult golul lui Reus, fotbalist pentru e care inca plang ca a semnat cu Dortmund, dar nu mi-a placut penaltiul executat de Ozil, s-a oprit inainte sa suteze, a ezitat si a tras destul de prost, noroc ca portarul a ezitat si el. Eu am urmarit meciul pe internet dupa ce am vazut ca pe sport.ro au inceput sa dea alt meci. A fost o problema cu transmisia sau ce? Nu inteleg de ce au oprit difuzarea meciului.

bayernvlad
bayernvlad
12 September 2012 10:13

Nu mi-a placut deloc jocul Germaniei ieri cu Austria, mai ales pe plan defensiv, Hummels a fost cu capul in nori, Schmelzer la fel de slab ca Hummels. Se pare ca jucatorii lui Dortmund nu sunt destul de experimentati pentru a juca la nivel international sau poate ca inca nu s-au angrenat in echipa, nu stiu ce sa zic dar m-au dezamagit doi jucatori de la care aveam mari pretentii. De asemenea vroiam sa va intreb ce parere aveti despre declaratia lui Rummenigge in care a spus ca Germania nu va castiga WC 2014 ci o echipa din America de Sud, cel mai probabil Argentina sau Brazilia. Pai la cum arata jocul nostru nu prea avem sanse dar eu sunt optimist si sper ca-l vom castiga. In incheiere as vrea sa spun ca ii apreciezi foarte mult pe domnii Fcmd3 si gery76 pentru informatiile pe care le posteaza pe site si pentru “micile curiozitati” pe care n-i le impartasesc.

gery76
12 September 2012 5:37

-Cat l-am laudat pe Schmelzer,mai bine zis ,l-am considerat cel mai apt de a ocupa postul de fundas stanga,a facut 3-4 greseli mari de tot,cea de la golul austriecilor ,de 1-2 a fost flagranta,insa cea mai mare vina i-o acord tot lui Low.
-Nu se poate ca intr-un meci ”semiamical”cu Faroe acasa,sa nu-l utilizezi de nici o culoare pe Schmelzer,iar intr-un meci cu miza mult mai importanta,sa-l bagi titular,cred ca a vrut sa-i dea un anume tip de lectie,insa era sa ne coste destul de mult,s-a vazut clar ca relatiile de joc ,inclusiv cu Gotze nu sunt deosebite la nationala,ma refer la angrenajul trupei in sine,desi la Dortmund sunt coechipieri,dar acolo este vorba de cu totul alt sistem.

gery76
11 September 2012 23:03

-Imaginile cu Horst Eckel langa Uwe Seeler ,absolut impresionante,mai ales ca el este mezinul acelei minunate echipe din 1954,campionana mondiala in fata celei mai mari echipe din istoria fotbalului ungar si cel putin din istoria Europei de Est si Centrale.
-Eckel a trecut peste un atac cerebral,insa este un om puternic si din pacate alaturi de Ottmar Walter si Schaffer,ultimii supravietuitori ai acele generatii uluitoare,adunata din ”’cenusa razboiului”si din care trebuie neaparat mentionati,Toni Turek,portarul pe care ,inimitabilul comentator german Herbert Zimmermann[ decedat tanar ,in urma unui dramatic accident,fiind un mare pasionat auto-moto],l-a numit dupa o interventie salvatore in fata atacantilor unguri in finala de la Berna ,”Dumnezeul Fotbalului”,lucru criticat de multi in epoca ,ca o blasfemie,Liebrich fundasul de fier,Helmuth Rahn ,autorul dublei din finala ,in urma careia la golul trei acelasi inimos Zimmermann zbiera celebrul TOOOOOOOR,TOOOOOOR,TOOOOR,ce nu se mai oprea si care l-a facut celebru in analele comentatorilor de fotbal si nu in ultimul rand Fritz Walter,cel care alaturi de Franz Beckenbauer si Lothar Matthaus,sunt ilustrii norocosi ce au reusit sa ridice deasupra capului Cupa Mondiala pentru nationala Germaniei.

gery76
11 September 2012 21:19

-CEL MAI COMPLET ,COMPLEX SI INTELIGENT OM DE FOTBAL DIN ISTORIA ACESTUI MINUNAT SPORT,ATAT CA FOTBALIST,ANTRENOR,PRESEDINTE DE CLUB SI O VOCE DE A CAREI GREUTATE ,TREBUIE SA TINA CONT ORICINE ARE LEGATURA CU FOTBALUL.
-LA MULTI ANI LUI ”KAISER”FRANZ BECKENBAUER ,UNUL DINTRE MARILE REPERE MONDIALE ALE ISTORIEI FOTBALULUI!!!!!!!!

NEXTevolution
11 September 2012 21:14

A revenit pe teren. Deci m-am alarmat degeaba:))

NEXTevolution
11 September 2012 21:11

Mandzukic s-a accidentat la nationala. Sa vedem cat de grav e…

Schweinsteiger_31
Schweinsteiger_31
10 September 2012 23:06

scuze 11.09.2012 😛

Schweinsteiger_31
Schweinsteiger_31
10 September 2012 23:06

*MARTI 11.05.2012

sursa : port.ro

Schweinsteiger_31
Schweinsteiger_31
10 September 2012 23:05

INFORMATIE :

Austria – Germania (live)

ORA : 21:30

Calificări World Cup 2014

CANAL : SPORT.RO

gery76
10 September 2012 3:47

-Oauu!!!….ce fotbalisti,fcdm3,pentru ca ai inceput cu Lothar Matthaus,mai ai 5000 de puncte peste cele foarte multe,pe care eu le am mereu pentru tine si pentru efortul pe care-l depui ,pentru ca noi sa avem ce comenta desprea echipa noastra draga. -Elber, a fost,este si va fi varful pe care l-am respectat cel mai mult,dintre atacantii centrali,pe care i-am vazut de la Voller ,Klinsmann si Rieddle incoace si singurul din punctul meu de vedere care se aseamana cu alt fotbalist ce-mi place mult,Radamel Falcao. -Pentru Bayern,acest brazilian,ce a dovedit un bun simt remacarcabil,in contradictie cu multi dintre conationalii sai,reprezinta ceea ce ar trebui sa fie cu adevarat un numar 9 ,iar in CH.League 2001 a fost unul dintre cei mai importanti jucatori ai lui Bayern,an in care am castigat marele trofeu. -Fiind un tip foarte sincer,nu pot sa spun acelasi lucru despre Helmer,cel care a avut principalul rol in excluderea lui Lothar Matthaus,pentru o perioada de 3 ani din nationala Germaniei,cu complicitatea lui Klinsmann,cel care in lipsa lui Lothar ,a devenit automat capitanul Germaniei. -Despre Michael Rummenigge,am amintiri placute ,mai ales… Citeste mai mult

shopybayern
shopybayern
10 September 2012 3:28

Cum pot face rost de un bilet la un meci acasa , unde pot intra ? Multumesc

flo
flo
9 September 2012 13:35

E bine ca a ramas.. se mai acomodeaza cu atmosfera din Munchen 😀

Die Roten
Die Roten
9 September 2012 10:43

A zis del Bosquito ca oricum nu era convocat, dar apreciaza telefonul lui Heynckes. Mai bine pentru el, pentru ca se antreneaza cu alde Schweinsteiger.

Catalin
9 September 2012 3:29

hmm nu a fost convocat ? asa jucator si sa nu fie convocat macar ca rezerva…

gery76
8 September 2012 21:52

-Chiar daca ma bucura faptul ca Bayern ,continua sa aiba detasat cei mai multi titulari in echipa nationala a Germaniei,nu pot sa nu observ incapatanarea lui Low de a nu-i da nici sansa la titularizare pe postul de fundas stanga,unui fundas stanga de meserie cum este Marcel Schmelzer ,nici macar cu Feroe.
-Cu toata simpatia pe care i-o port lui Holger Badstuber,locul sa nu va fi niciodata acolo,vrem nu vrem,pe benzile laterale ne trebuie oameni extrem de rapizi,iar la Badstuber aceasta este principala hiba ,n-are viteza si cu asta basta.
-Compenseaza excelent ,printr-un spirit de anticipatie fantastic,dar acest plus ,i-aduce beneficii ,doar din postura de fundas central,acolo unde mereu este cu fata la minge si handicapul vitezei lipsa ,dispare prin acest simt deosebit al anticipatiei.

Subscribe via Email

Introdu adresa de e-mail pentru a primi notificare pentru orice postare noua adaugata pe site

Urmareste-ne pe Facebook
Parteneri
26
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x