Beckenbauer spune ca nu a auzit niciodata de jucatorul spaniol in varsta de 23 de ani.

“Javi Martinez? Nu-l cunosc. Nu l-am vazut niciodata jucand”, a declarat Beckenbauer pentru Sport1.

“Dar trebuie să fie bun, dacă Bayern e interesata de transferul lui. Trebuie să fie un jucător special altfel Bayern nu ar fi fost interesata de el..”

“Desigur, el este destul de scump, dar care e diferenta atunci cand vorbim de aproximativ 30 de milioane de euro sau 40 de milioane de euro? Bayern isi poate permite un astfel de transfer.”

0 0 vote
Article Rating
9 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
florin.b
florin.b
19 August 2012 10:06

Tymoschtschuk a venit la Bayern de la Zenit St. Petersburg, la Sahtior a jucat inainte de Zenit. Ar fi bine sa-l vanda, pt ca e putin probabil sa mai prinda echipa dupa transferul lui Martinez.
Cu Gustavo ar putea sa mai incerce, e totusi inca tanar. Sa nu uitam ca pe la echipa au trecut in ultimii ani jucatori mult mai slabi decat Gustavo, gen Demichelis, Sosa, Ottl, Brafheid, Pranjic, Altintop, Breno. Atata timp cat e rezerva lui Martinez e ok.

gery76
19 August 2012 1:18

-Pai noi pe jucatori decisivi precum Radamel Falcao,Mario Gotze, Marco Reus sau Eden Hazzard nu dam bani mai mult de 20 de milioane E,ca deh ….sunt prea scumpi,insa pe jucatori precum Martinez dam 40 de milioane ca asa ne spune Del Bosque,desi el nu l-a folosit niciodata titular la nationala Spaniei. -Beckenbauer este chiar logic in ceea ce spune,hai sa fim cu totii sinceri,cine s-a gandit la sfarsitul sezonului ca avem nevoie de Martinez? -Ne gandeam la Dzeko,la Hazzard,la Falcao,nicidecum la ”uriasul”Martinez,pai fratilor 40 de milioane de E pe un inchizator[eventual fundas central]n-a dat nici o mare echipa din Europa,insa dupa atatia ani de zgarcenie ,”am reusit transferul secolului”! -Daca a fost optiunea lui Heynkes,nu ma mai mira nimic,pentru mine acest om nu va mai exista niciodata ca antrenor,sansa pe care am avut-o in aceasta vara cu Chelsea acasa,ca o incununare a unei mari victorii pentru fanii lui Bayern ,a ratat-o lamentabil ,numai si numai dintr-o frica bolnavicioasa,care niciodata nu-l va recomanada ca pe un reper in istoria fotbalului mondial. -Faptul c-a fot dat afara ca o masea stricata de… Citeste mai mult

fcdm3
Moderator
18 August 2012 22:31

Mijlocasul francez Alex Song (24 ani, Arsenal) se va transfera la Barcelona pe 19 mil. euro. De el se mai interesase si Bayern. Din punct de vedere financiar era mult mai bine pt. Bayern sa-l ia pe Song insa ca valoare, cred ca e mai bun Martinez.
Nu uitati ca si Barcelona si l-a dorit pe Martinez insa n-a vrut sa dea 40 de mil. de euro…
Ramane de vazut cine a facut afacerea mai buna.

fcdm3
Moderator
18 August 2012 22:26

Anatoly Tymoschtschuk (33 ani) este dorit cu insistenta de Dinamo Kiev. Ar fi bine ca si conducerea clubului bavarez sa-l lase sa plece. In locul lui ar putea sa promoveze unul din pustii de la echipa a 2-a. Tymo a venit acum 3 ani de la echipa lui Mircea Lucescu, Shahtior Donetk.
In schimb de Luiz Gustavo nu scapam. Sammer a spus f. clar: ”desi sunt oferte pentru el, brazilianul nu va pleca sub nici o forma!”
Iar despre Heynckes ca ”e posibil sa-i prelungim contractul scadent in vara lui 2013!”
Poate se razgandeste impreuna cu ceilalti oameni din conducere…

fcdm3
Moderator
18 August 2012 22:16

Beckenbauer a mai facut afirmatii halucinante. N-ar fi la prima de acest fel…
Interesant este interviul lui Del Bosque in BILD in care acesta vorbeste in termeni extraordinar de laudativi la adresa lui Martinez si spune ca acest transfer este f. bun pentru toata lumea, inclusiv pt. el, ca selectioner.
”Martinez s-a nascut lider” incheie el. Speram ca asa sa fie.
Martinez va semna cu Bayern la inceputul saptamanii viitoare. Insa suma de transfer este mai mare datorita faptului ca Bayern trebuie sa plateasca si TVA-ul, adica vreo 6 mil. de euro. Astfel, suma de transfer va ajunge la cca. 46 mil. de euro! Imi amintesc de aceeasi problema si cand Bayern l-a transferat pe Roy Makaay. Initial suma de transfer fusese de 17 mil., in final ajungand la 19,75 mil. euro.

olikahn
olikahn
18 August 2012 20:26

sa lasam transferurile de jucatori sa cautam antrenor ca poate face mosu acc vascular de la alcool si parca il vad pe nea caisa Sammer pe banca

olikahn
olikahn
18 August 2012 20:23

Beckenbauer: Nu am auzit de Martinez ROPOT BECKE MI SE PARRE RELEVANTA DECLARATIA ASTA SPUNE MULTE DESPRE CE JUCATOR SE STROFOACA EI SA IA

ionut1900
ionut1900
18 August 2012 20:21

nu, inca nu a semnat cu bayern …cred ca inca negociaza cele doua cluburi dar aproape sigur va ajunge la bayern

Dany Alex
18 August 2012 18:14

pana la urma a venit sau nu ca numai inteleg nimic 😕 ?

Subscribe via Email

Introdu adresa de e-mail pentru a primi notificare pentru orice postare noua adaugata pe site

Urmareste-ne pe Facebook
Parteneri
Help us run this site…
9
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x