Nils Petersen (23 ani) va fi imprumutat la Werder Bremen un an – gratis! Asta dupa ce i s-a prelungit contractul pana in 2015 cu Bayern! Pustiul adus in vara trecuta de la Cottbus in calitate de golgheter al 2.Bundesliga  nu a jucat la Bayern decat 109 minute! La Werder insa va avea mult mai multe sanse sa joace, cu siguranta. Pentru el era important sa joace ori cu atacanti precum Gomez, Pizzaro sau Mandzukic nu avea nici o sansa.

0 0 vote
Article Rating
15 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
flo
flo
2 July 2012 12:11

Atacanti sunt destui acum la Bayern, trebuie apararea betonata.

Schweinsteiger_31
Schweinsteiger_31
2 July 2012 1:08

Petersen presimt ca poate fi un nou Toni Kroos…daca are ambitie si va juca cu daruire la Werder,va marca si totodata va presta un joc foarte bun… sunt sigur ca la revenirea la FCB…sa fi un jucator prolific….si demn de primul 11.

MIA SAN MIA.

gery76
1 July 2012 3:10

-Nu pot sa spun ca este confortabil sa traiesti in trecut,dar de obicei meciurile importante de la turneele finale,le-am urmarit in proportie de 70-80% cu acelasi grup de 4-5 prieteni si in acelasi timp fosti colegi ,iar distanta ce ne desparte casele nu depaseste 200-300m,asa ca locatia vizionarii meciurilor este de cele mai multe ori comuna si amintirile automat sunt aduse pe tapet,ca sa nu mai spun ca aceste amintiri de dupa meciuri ”fac toti banii’!

flo
flo
30 June 2012 21:30

Macar cupa si campionatul sa le luam anul viitor.

gery76
30 June 2012 20:46

-Mai degraba astept Olimiada de vara si vreo 10 zile la Eforie,sfarsitul asta de an fotbalistic ,m-a obosit mental mai mult ca niciodata,mai ales cruntele dezamagiri -finala Ch.League si semifinala Euro2012. -Eu zic ca este nevoie de o analiza completa si complexa a federatiei germane de fotbal,pentru ca viitorul sa nu mai insemne eternele locuri 2,3 si 4,de care practic sunt satul pana la refuz si care Low le porezinta ca succese indubitabile. -Norocul meu este ca o am memorie f buna si pot sa-mi amintesc cu mandrie si maxima placere de anii ’86-’96,cand colegii si prietenii ma ocoleau dupa turneele finale,iar ei mari fani Brazilia,Italia,Franta,Anglia ,Olanda etc,trebuiau sa recunoasca suprematia Germaniei mandre si PURE pe atunci. -Trebuie sa aduc aminte un lucru ce mi-a facut adolescenta mult mai frumoasa ,ca microbist vorbesc,in vara lui 1990-R.F.Germania era cea mai puternica natiunea din istoria fotbalului mondial cu 3 Cupe Mondiale si 2 Campionate Europene,ceea ce m-a facut cel mai mandru ”boboc”al liceului ,iar atat de mare era mandria mea si pasiunea pentru nemti si Matthaus ,incat colegii ma strigau ”Lothar”,stiind cat… Citeste mai mult

flo
flo
30 June 2012 17:18

Nu mai am rabdare… sa vina odata campionatul 😀

Schweinsteiger_31
Schweinsteiger_31
30 June 2012 15:33

*criticat

Schweinsteiger_31
Schweinsteiger_31
30 June 2012 15:33

Dante mi se pare un fundas bun….la Shaqiri ma astept sa de-a un randament foarte bun…insa ramane de vazut.Sper ca noii veniti sa dezvolte o ambitie foarte mare si mai ales o “foame” incredibila de trofee.Imi doresc ca Mario Mandzukic sa fie acum criticam si apoi sa “rupa gura targului” cu goluri multe si importante.

Un video de prezentare cu Dante,de remarcat ca a inscris si cu Dortmund,si a prestat un joc bun contra noastra :

http://www.youtube.com/watch?v=GLxvMJwgF-U

MIA SAN MIA.

flo
flo
30 June 2012 12:06

Sunt curios cum va juca Pizzaro/Mandzuic/Shaqiri/Dante in noul sezon. Sper sa nu-i tina antrenorul pe banca si sa-i bage doar cu echipe gen furth / freiburg etc.

dan rusti
30 June 2012 11:43

pt(gery76) Daca si acesti 2 atleti se numesc atacanti care dau gol din 2 merti cu echipe gen freiburg,herta,nuremberg atunci cei de la BAYERN isi merita soarta e greu sa aduci atacanti adevarati ge FALCAO,DZEKO,AGUERO,BENZEMA dar dupa un european obositor daca nu aducem un atacant adevarat si un fundas central nu avem nici o sansa in duelul cu dormund in campionat si de UCL ACOLO CHIAR SUNTEM DEPARTE

ionut1900
ionut1900
30 June 2012 10:30

dupa parerea mea …bayern ar trebui sa cumpere jucatori tineri si dupaia sa-i imprumute …cred ca e cel mai normal asa

gery76
30 June 2012 2:27

-Desi atacantii lui Bayern,cu exceptia lui Pizzaro[care are o tehnica net superioara celorlalti 2,insa are dezavantajul major al varstei destul de mari pentru un varf veritabil],sunt pe acelasi stil,Petersen din punct de vedere strict tehnic, era cel mai vulnerabil ,asa ca transferul sau ,char daca provizoriu nu poate fi decat benefic pentru jucator!

Subscribe via Email

Introdu adresa de e-mail pentru a primi notificare pentru orice postare noua adaugata pe site

Urmareste-ne pe Facebook
Parteneri
15
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x