Dupa cum cred ca stiti, contractul lui Jupp Heynckes se va termina la 1 iulie 2013 si, daca nu intervine ceva iesit in comun pana atunci, acest contract va fi onorat pana la sfarsit. Dintre posibilii antrenori care ar putea veni la Bayern se pare ca actualul antrenor al celor de la Hannover 96 are cele mai mari sanse. Pe lista ar mai fi, dar fara sanse: Guardiola, di Matteo (vorbeste germana) si Favre.
Slomka (44 ani) a mai antrenat urmatoarele echipe:
– Tennis Borussia Berlin (iul. 2000 – nov. 2000): 15 jocuri, 4 victorii, 2 egaluri, 9 infrangeri.
– Schalke 04 (ian. 2006 – apr. 2008): 109 jocuri, 55 victorii, 27 egaluri, 27 infrangeri.
– Hannover 96 (ian. 2010 – prezent): 101 jocuri, 48 vitorii, 24 egaluri, 29 infrangeri.
In perioada 2001 – 2006 a fost antrenor secund la Hannover 96 si Schalke 04.
Nu a castigat niciun trofeu niciodata.
Dragi fani bavarezi, va las pe voi sa comentati daca acest antrenor vi se pare unul bun pentru Bayern, echipa ce a ratat in mod incredibil castigarea trofeului Ch. League…

sursa:tz-online.de

0 0 vote
Article Rating
13 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
SG
SG
8 June 2012 16:12

@fcdm3: Cine era Mourinho înainte de a câștiga CL cu Porto? Ce echipe importante a antrenat? Ce mare antrenor Guardiola înainte de era Barcelona? Cine era Del Bosque înainte de a prelua Real Madrid, cu care a câștigat CL? De unde știi tu că Slomka nu va face treabă bună la Bayern?

gery76
8 June 2012 14:54

@fcdm3:
-Desi mereu sunt interesat de opiniile tale[ ma simt si eu mai tanar fata de cineva pe acest site,evident glumesc],de data aceasta nu sunt de acord cu opinia ta in legatura cu Slomka.
-Mirko Slomka,chiar este un antrenor merituos,cand a venit la Hannover ,aceasta echipa era la un pas de retrogradare,sub conducerea lui Slomka revenind miraculos,chiar daca nu are un joc spectaculos,a resuscitat foarte multi jucatori,redandu-le stralucirea mai ales lui Schlaudraff si Schmiedebach.
-Nici Beckenbauer nu antrenase pe nimeni,nu avea nici licenta si a castigat un titlu mondial si unul de vicecampion mondial[ e adevarat Kaiser Franz a fost si va ramane unic in istoria fotbalului mondial].

flo
flo
8 June 2012 11:14

Ca sa pui o poza vezi ca le editare ai sub titlu un buton “Upload/Insert” un aparat foto si o nota muzicala

fcdm3
fcdm3
7 June 2012 14:14

Bayern a dovedit ca este una din cele mai bune echipe din Europa. Prin echivalenta, nu credeti ca ar trebui antrenata de unul dintre cei mai buni antrenori din Europa? Asta inseamna antrenor cu experienta, unul care e obisnuit sa castige an de an trofee, un bun pshiholog, tactician etc etc.
@NEXTevolition: cum poti sa spui ca Slomka e cea mai buna solutie cand n-a castigat niciun trofeu in viata lui! Ce experienta are el daca nu a antrenat decat 3 echipe, dintre care una de divizia Regionala? Nu a antrenat niciodata vreo vedeta si nu cred ca poate tine in frau o cearta ipotetica (dar posibila) intre Ribery si Robben, de exemplu!
Daca aveti posibilitatea sa vedeti comentariile fanilor nemti sa vedeti acolo puncte de vedere…Cred ca 80% sunt impotriva lui Slomka si eu cred ca punctul lor de vedere ar cam trebui luat in seama,mai ales ca sunt mai aproape de fotbalul german…

Catalin
7 June 2012 8:49

pentru mine cel mai potrivit pentru Bayern este Joachim Low sau reintoarcerea lui Ottmar Hitzfeld .

Schweinsteiger_31
Schweinsteiger_31
7 June 2012 0:02

La FCB…ne trebui un antrenor cu “mana de fier” si un bun tehnician,cu ampla viziune asupra jocului,cu un stil ofensiv si de ce nu chiar ultra ofensiv daca ar fi posibil.

Pana atunci sa luam noi CL,cupa si campionatul si cu nationala EURO 2012,si poate veni oricine daca luam aceste trofee :P.

MIA SAN MIA.
FC BAYERN FOREVER NUMBER ONE!!!

bavarezuta
bavarezuta
6 June 2012 22:58

di matteo pe lista,nu-mi vine sa cred.

flo
flo
6 June 2012 22:35

mai bine ne gandim la sezonul viitor nu la antrenorul de peste 1 an.

NEXTevolution
6 June 2012 22:15

DA DA DA.
E cea mai buna alegere. In sfarsit o veste cu adevarat buna. Sa nu uitam ce a facut la Hannover. Faptul ca s-a calificat din nou in Europa League dovedeste ca nu a fost o intamplare.Sa nu uitam unde a ajuns Hannover in Europa League. Sa nu uitam ce joc are.Sa nu uitam ca e profesor de matematica ceea ce dovedeste ca are si creier. E exact ceea ce trebuie la Bayern. La Bayern trebuie mai multe idei in fata si un joc ceva mai direct, iar exact asta a facut Slomka la Hannover.

Subscribe via Email

Introdu adresa de e-mail pentru a primi notificare pentru orice postare noua adaugata pe site

Urmareste-ne pe Facebook
Parteneri
Help us run this site…
13
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x