Peruanul Claudio Pizarro va fi noul atacant al lui Bayern. Marti va veni la Munchen impreuna cu impresarul sau sa parafeze actele. Are 33 ani si va semna un contract pe un an de zile. Vine liber de contract de la Werder, dar salariul sau nu va fi nicicum unul mic, avand in vedere ca la Werder a avut 4,5 mil. euro. Claudio Pizarro a mai jucat la Bayern intre 2001 – 2007, iar pana acum, in Bundesliga, a marcat 160 de goluri fiind fotbalistul strain cu cele mai multe goluri marcate in Germania.

0 0 vote
Article Rating
19 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
JulianFCB
JulianFCB
24 May 2012 13:33

@flo: pe raul nu poti sa il compari cu pizzaro niciodata… .nu ma intelege gresit nu am nimic cu el. sa dea Domnul sa inscrie mai multe goluri k Gomez doar sunt sceptic pentru ca nu transfera un atacant de valoare si achizitioneaza numai ”mosnegutzi” de astia. asta e nu noi suntem in staff acolo

pupp3tmast3r
pupp3tmast3r
23 May 2012 18:33

da mai semneaza sau e alta bomba de la BILD cum e aia ca o sa dea bayern 60 de milioane pe transferuri vara asta..niciodata,or sa dea 5,6,7 pe ciurucuri gen pranjic petersen etc si cand or sa dea intradevar 15-20 mil or sa-i dea pe “bijuterii” gen gustavo,o fi tare bayern la capitolul finaniar dar la tranferuri e cel mai slab dintre marile cluburi,de departe!

flo
flo
22 May 2012 13:23

@JulianFCB uite.. Raul are 34 de ani si joaca foarte bine…

JulianFCB
JulianFCB
22 May 2012 11:01

@lizard: o fi stricat el finalul de sezon sunt de aceeasi parere dar tot un jucator care poate sa iti inchida un meci va ramane. ce o fi fost in capul lui spre sf sezonului numai el stie la felul cum a jucat,dar asta e mergem inainte si poate se revanseaza dublu fata de Bayern cel putin pt penalty-urile alea irosite aiurea !

JulianFCB
JulianFCB
22 May 2012 10:53

@flo: nu a zis nimeni ca e mort doar ca are 33 de ani si in 2-3 ani max e out din fotbal

Revolution
Revolution
22 May 2012 0:03

Bayern a facut o oferta oficiala pentru Howedes. Rafinha+5 mil de euro. In opinia mea oferta e destul de jenanta, insa daca reusim acest transfer am cam rezolva toate probleme din aparare. Ne-ar mai trebuii un mijlocas si un atacant de clasa mondiala mai bun ca Gomez cum ar fi Dzeko.

geo_rge
geo_rge
21 May 2012 23:46

transferuri de acoperire doar atat,starke, dante,pizza, e greu sa crezi ca vor putea macar sa faca concurenta titularilor, desi la cum joaca gomez… se vorbea de giroud, vertonghen, belhanda…bayern va continua sa mearga pe plus dar sincer cred ca e si nevoie de niste “mercenari”

Catalin
21 May 2012 22:02

sa Dea Domnul sa fie un transfer bun, dar totusi na mai trebuie un atacant de valoare.

flo
flo
21 May 2012 20:07

Sper ca Pizzaro sa faca treaba buna, poate face minuni si-l scoate din primul 11 pe Gomez 😀

Ribery7
21 May 2012 17:30

Ar fi bine sa fie adus howedes de la shalke04, si cred ca ar costa cam 8 mil€, sau rafinha+4

flo
flo
21 May 2012 17:19

Eu zic ca Pizzaro isi va face treaba. Nu cred ca un jucator la 33 de ani e mort.. fiti seriosi

pupp3tmast3r
pupp3tmast3r
21 May 2012 17:18

e bine,pizza inca mai poate(anul asta a terminat goalgetter la bremen),si ce drogba are 34 de ani si ati vazut cum joaca,foarte bine,ne trebuia un atacant cu experienta
dar neaparat trebuie adus inca un atacant de perspectiva,sincer cred ca il vor cumpara pe giroud
daca ar veni si mertens pe stanga sa avem solutie pentru cand nu joaca ribery (cum e shaqiri ptr robben)am fi acoperiti pe toate posturile
trebuie sa avem incredere!

gery76
21 May 2012 16:50

-Mi-am mai spus parerea despre acest transfer,situatia este limpede cu jucatori de ”perspectiva”ca Pizzaro la 33-34 de ani si cu un om anchilozat in trecut -Heynkes sunt”mari sanse”pentru viitor.
-Heynkes ,incep sa cred ca nu doreste achizitionarea a inca unui atacant de valoare mare prin faptul ca nu este capabil sa abordeze alt sisitem de joc ,decat cel cu un singur varf de meserie,in nici un meci din sezonul acesta n-a facut macar o modificare a sistemului de joc ,indiferent de adversar sau de rezultatul din acel joc!

lizard
21 May 2012 15:09

nu cred ca este de ajuns are 33 de ani din pacate bayern nu prea face transferuri spectaculoase …se vorbea de higuain sau dzeko pe unu din ei ias vrea la bayern in atac langa gomez si sa iasa robben pentru ca nea distrus sezonu cu dortmund penalty ratat iar acum cu chelsea vine xerdan acuma de la basel sper sa faca treaba buna… se vorbea de di maria dar nu cred ca il vor cumpara nu cred ca bayern ar da 30 – 25 de milioane pe el

lesas
lesas
21 May 2012 15:06

daca pleaca Jupp Heynckes o sa fie ca mai buna afacere acum , sa vazut cine a vrut sa ia cupa cu adevarat restul trebuie treziti sau sa plece, robben parca dadea in plasa laterala cum acum a dat pe centru , chiar tymo a vrut cupa mai mult ca uni din atac daca e sa comparam jocul prestat, daca pizzaro joaca cum joaca acum poate-l scoate pe gomez din echipa ( cea mai tare afacere ar fi )

JulianFCB
JulianFCB
21 May 2012 14:29

la 33 de ani nu inteleg la ce se pot astepta de la el. a fost un atacant bun si poate inca mai poate dar anii de glorie s-au cam dus dupa parerea mea. sunt de acord cu ribery7 NU ESTE DE AJUNS !

Ribery7
21 May 2012 13:12

Mi-as dori sa fie adus Dzeko, sa fie concurenta intre ei 3, mias mai fi dorit(dar e nerealist) sa fie adus Diego de la wolsburg(el e imprumutat acum la Athletico Madrid) sa joace in spatele varfului, el facand foarte bine si faza defensiva si faza ofensiva, este un jucator tehnic si rapid, chiar daca la Juventus a decazut foarte mult. si mi-as mai dori sa fie adus un fundas central, poate hummels, mertesaker(dar nu cred) si poate si un fundas lateral.

doar visez si eu…stiu ca asta nu se va intampla niciodata

Ribery7
21 May 2012 13:06

Da, este bun, este foarte tehnic, dar batran…si din pacate au facut exact ce ma asteptam sa faca: sa aduca jucatori liberi de contract… iar acum ca il avem pe pizarro ca rezerva a lui Gomez, ma tem ca nu va mai fi adus nici un atacant… Imi pare rau dar eu nu cred ca e destul…

Subscribe via Email

Introdu adresa de e-mail pentru a primi notificare pentru orice postare noua adaugata pe site

Urmareste-ne pe Facebook
Parteneri
Help us run this site…
19
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x