Borussia Dortmund si Bayern Munchen au jucat un meci aproape cu titlul pe masa. Gazdele s-au impus cu 1-0 dupa un final de infarct, in care Arjen Robben si-a ingropat echipa.

Cu patru etape inainte de fina, Dortmund s-a distantat la sase puncte de Bayern Munchen si se poate considera campioana.

In fata a peste 80 de mii de spectatori, cele doua echipe s-au inchis reciproc pana in minutul 77, cand Lewandowski a deviat cu calcaiul un sut din marginea careului si a deschis scorul.

Cu cinci minute inainte de final, Bayern a avut sansa egalarii. Robben a tras insa modest din penalty, iar Weidenfeller a parat.

Peste alte doua minute, Robben a avut o sansa si mai mare, dar, din patru metri cu poarta goala, a trimis mult peste.

Si Dortmund a avut o sansa uriasa pe final, insa a lovit doar bara.

sursa: onlinesport.ro

Se pare ca golul marcat de Dortmund a fost unul neregulamentar la fel ca in meciul tur. In imaginea de mai jos se vede cum s-a executat cornerul din care s-a inscris unicul gol de aseara.

0 0 vote
Article Rating
49 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
fcdm3
fcdm3
16 April 2012 21:53

“Nu are VOIE sa aiba puncte slabe” am vrut sa scriu, dar probabil ca v-ati dat seama…

fcdm3
fcdm3
16 April 2012 21:51

Sigur ca Borussia e de batut insa de echipele din Europa, nu de cele din Germania. Deja au stabilit un nou record cu 25 de meciuri fara infrangere si fac pariu ca nu o va mai invinge nimeni pana la final! Iar Bayern nu a fost in stare sa scoata nici macar un egal in cele doua meciuri…
Intr-un interviu in BILD, “generalul” Hitzfeld a dezvaluit secretul unei echipe pentru a deveni campioana: “nu are nevoie sa aiba puncte slabe si are nevoie de foame, constanta in joc si concentrare. De asemenea starea mentala si fizica este foarte importanta.”
Bayern nu a avut constanta alternand meciuri fantastice cu unele penibile iar starea mentala dar mai ales fizica a fost precara, jucatorilor lipsindu-le concentrarea.
Hitzfeld a mai declarat ca Bayern a pierdut campionatul in deplasare unde a jucat destul de slab, avand 10 puncte mai putin decat Dortmund.

fcdm3
fcdm3
15 April 2012 18:49

@AlexFCBM, eu m-am legat de arbitraj ca factor secundar dupa ce m-am legat de jocul echipei. Si, da, in fotbal micile detalii legate de greselile de arbitraj fac diferenta. Mai ales cand doua echipe sunt cam egale ca valoare asa cum cred ca sunt Bayern si Dortmund. Insa unele greseli de arbitraj sunt, pur si simplu, scandaloase cum a fost faza cu Jones (Schalke04) si Pisczek (Dortmund). Daca era eliminat Piszcek in min. 8 la scorul de 0-0, fii sigur ca nu mai castiga Dortmundul. Si este una din multele greseli de arbitraj in favoarea lui Dortmund… Dar, ce ma deranjeaza, cum zice si gery76, Bayern a aratat de multe ori ca o echipa mica (exceptand cateva jocuri), mai ales in aceasta primavara. Tu, Bayern, sa tii mingea in coltul terenului si sa tragi de timp in min. 90 asta nu-mi amintesc ca marii jucatori ai lui Bayern din anii ’80, ’90, ’00 sa fi facut vreodata… Pe primul loc il gasesc vinovat pe Heynckes, antrenor care se pare ca va primi credit din partea conducerii clubului si pt. anul… Citeste mai mult

gery76
15 April 2012 16:12

@AlexFCBM:
-Asa este ,ne-am chinuit si cu Nurnberg si cu Hannover si cu Augsburg,nu poti castiga campionatul,ducandu-te meci de meci in coltul de corner in ultimile minute sa incerci sa tragi de timp cu echipe din a 2-a jumatate a clasamentului,asa cum faceau Robben si Ribery,atitudine de echipa mica girata tacit de Heynkes,lipsit mereu de idei si initiativa!

AlexFCBM
AlexFCBM
15 April 2012 14:40

@West: Dortmund merita campionatul.

Nu va inteleg de ce dati vina pe arbritaj,Bayern nu a jucat nimic in ultimul timp.. de la meciul cu Hertha in care am inscris 6 goluri, nu am mai inscris in nici un meci mai mult de 2 goluri.

West
15 April 2012 13:17

Oricum cei de la Dortmund nu merita campionatul asta este lau cistigat nu avem ce face oricum avem doua obiective foatre importante sper si cred ca le putem cistiga Hai Bayern

Basty31Basty
Basty31Basty
15 April 2012 12:43

eu am vz si meciul lui bayern si al lui dortmund.la bayern am vz un meci slab dar cred k si-a odihnit jucatorii pt ca nu mai conteaza campionatul,iar la meciul lui dortmund….piszczec trebuia sa primeasca ROSU CLAR,trebuie sa ia si dortmund cumva campionatul=))….

fcdm3
fcdm3
15 April 2012 11:01

Exact cum anticipam, Bayern s-a impiedicat si de Mainz. Astfel, dupa ce acum cateva zile am implinit 40 de ani, bavarezii au vrut cu tot dinadinsul sa-mi amarasca sufletul. Ma refer la infrangerea cu Dortmund si mai putin la egalul cu Mainz, desi si acesta din urma a fost un meci slab. Nici in meciul cu Mainz nu prea am reusit sa desfacem apararea oaspetilor, Bayern neavand un jucator care sa limpezeasca actiunile echipei si sa ajute varfurile cu pase filtrante. Nu se trage la poarta (decat foarte rar) asa cum fac marile echipe. Sunt nevoit sa repet ca echipa joaca batraneste lent, previzibil si, daca nu se schimba ceva la echipa asta, in curand ne vom numi VIZE-BAYERN, adica vom fi echipa care mai sus de locul doi nu va termina campionatul. Pentru ca nu vad cum ii putem depasi pe cei din Dortmund, echipa care joaca un altfel de fotbal dar echipa care este si ajutata de arbitrii. In timp ce la meciul Bayern – Mainz au fost cateva faze litigioase, toate judecate impotriva alor nostri(N.Muller face un… Citeste mai mult

fcdm3
fcdm3
15 April 2012 11:00

PASTE FERICIT TUTUROR!

Edy
Edy
15 April 2012 0:24

Eu incerc sa imi mentin optimismul si ca vom reusi sa eliminam Real Madrid! Real nu este o echipa invincibila chiar daca nu boxam la aceas categorie cu ei dar le puteam da KO , meciu e clar ca se va decide pe Santiago Bernabeu dar e important sa castigam la Munchen macar 2-0 sau 1-0 ar fi scoru ideal pentru ca putem avea 3 variante la retur daca vom reusi sa ii batem pe Real fara sa primim gol.Sper intr-o mobilizare nemteasca la meciu cu Real si atunci cand neamtu se mobilizeaza si daca Bayern va prinde o zi mare vom castiga cu Real si inca putem spera la visul de a juca finala pe Allianz Arena

gery76
15 April 2012 0:15

@Catalin:
-Nu este vorba de plictiseala ,este vorba de esecul unui proiect -Jupp Heynkes,care practic n-a existat niciodata,caci este un lucru evident faptul ca Heynkes este un antrenor cu o mare experienta,dar cu reusite profesionale anul acesta egale cu zero,toate succesele lui Bayern nevenind nicidecum pe o tactica exceptionala ,ci mai degraba pe niste reusite personale ale jucatorilor.
-Poate vor spune unii ca un eventual succes cu Real ,sterge cu buretele sezonul cenusiu,dar este extrem de greu,sa dea Domnul sa -i eliminam pe spanioli si poate altele vor fi reactiile,insa optimismul meu este limitat,asta neansemnand ca nu-mi voi pastra speranta!

Catalin
14 April 2012 22:05

Vad ca toata lumea sa plictisit … 🙁 ai nostri au facut un egal astazi cu Mainz ,ACASA…pff acum putem spune adio de la titlu cu siguranta !

pupp3tmast3r
pupp3tmast3r
14 April 2012 15:53

@gery frumoase amintiri,sper si eu sa vad germania campioana mondiala odata,trebuie sa recunosc,nu urmaresc fotbalul decat din 99 incoace,macar am apucat sa vad bayern-ul castigand champions league,si sper ca voi vedea din nou acest lucru anul acesta,ca si cel aterior trebuie sa recunoastem,dortmund a fost mai buna si trebuie sa ne impacam cu gandul ca a meritat sa fie campioana tin minte ca Udo Lattek a spus ca dortmund are cele mai mari sanse la titlu anul asta,atunci mi-am dat seama ca daca poate cel mai mare antrenor din istoria lui bayern(printre alte echipe mari antrenate) se exprima astfel,nu e o opinie ce poate fi disconsiderata,din pacat a avut dreptate referitor la ratarea penaltyului,tin minte ca in finala contra valenciei mehmet scholl a ratat un penalty,cu toate ca a fost unul dintre cei mai buni ai lui bayern anul acela cat si de-a lungul timpului,insa in momente de o asa incarcatura e nevoie de oameni cu caracter de fier cum a fost effenberg care a egalat pana la urma ptr noi din penalty in acel meci,un adevarat lider care tragea… Citeste mai mult

gery76
13 April 2012 22:36

-In continuarea ideii anterioare,vreau sa mai spun o singura problema si anume ,opinia apasata a lui Franz Beckenbauer de a-l culpabiliza oarecum pe Robben pentru ratarea penalty-ului= in proportie covarsitoare cu ratarea titlului de campioana a Bundesligii. -Desi am fost si voi fi in continuare un fan Arjen Robben,eu considerandu-l singurul sclipitor jucator al nostru din ultimii 3 ani,opinia lui ”KAISER” FRANZ BECKENBAUER, pentru orice fan al lui Bayern Munchen,chiar daca n-am fi de acord cu ea ,trebuie respectata in mod deosebit,pentru ca aceasta legenda a fotbalului german si a lui Bayern Munchen si-a castigat ca nimeni altul dreptul de a-si spune public si deschis opiniile referitoare la orice subiect ce are legatura cu fotbalul german in general si cu Bayern in mod special. -Eu numai cand aud numele lui ”KAISER”Franz ,fac automat legatura cu una din cele mai frumoase veri din viata mea,vara lui’90 cand intrasem la Liceul sportiv ,desi parintii erau cam suparati,fiindca alesesem liceul sportiv desi rezultatele scolare erau peste medie mai ales istoria si geografia,dar in primul rand pentru titlul mondial obtinut de R.F.Germania lui Matthaus,Brehme,Littbarski,Voller… Citeste mai mult

fcdm3
fcdm3
13 April 2012 22:30

Cei de la KICKER il desfiinteaza pe Robben si ii acorda nota 6 – catastrofal! Dar iata notele:
BAYERN: Neuer 2,5 – Lahm 3, Boateng 3, Badstuber 2,5, Alaba 2,5, Luiz Gustavo 3,5, Kroos 3 – Robben 6, T. Müller 4,5, Ribery 4,5 – Gomez 4,5.
Atmoafera in cadrul lotului este de mare suparare si nu e exclus sa ne impiedicam si de Mainz, maine!
Inca o data o spun: la BAYERN ne trebuie un alt proiect care sa cuprinda aducerea unui nou antrenor, improspatarea masiva a lotului (adica plecarea a mai multor jucatori si venirea altora) etc etc.
Despre Robben: este primul penalty pe care il rateaza la Bayern. De cand e la Bayern a marcat toate penalty-urile, 10 la numar.
Doua vorbe si despre Dortmund: nu ma asteptam la rautatea fanilor gazda (au aruncat in permanenta cu banane inspre poarta lui Neuer!) si a unor jucatori (manifestarea lui Subotic la Robben dupa ratarea penalty-ul) si chiar a mascotei albinuta care, se pare, a fost surprinsa facandu-si nevoile pe autocarul lui Bayern!!!

gery76
13 April 2012 22:12

@shopybayern:
-Desi apreciez pasiunea ta fata de Bayern,nu trebuie sa-i judecam pe cei care au alte opinii fata de noi,eu sunt un admirator al lui Robben si m-am luptat pe site pentru opinia mea dar asta nu inseamna ca cei care nu-l simpatizazeaza pe Arjen, nu au dreptul de a fi suporterii lui Bayern Munchen.
-Eu la randu-mi n-am simpatizat niciodata cu Gomez,Gustavo sau mai demult cu Kraft si Pranjic si chiar cu van Bommel ,ceea ce mi-a atras antipatia multora ,dar asta nu m-a facut niciodata sa-i subestimez pe cei cu alte opinii,neferindu-ma sa-mi afirm atasamentul fata de Schweini,Lahm,Muller si Badstuber-copiii Bayern-ului,chiar daca randamentul lor n-a fost totdeauna perfect.
-In cadrul unei comunitati tot timpul vor exista simpatii si antipatii,totul este sa ne respectam intre noi,pentru ca avem o cauza comuna,speranta in -REINSTAURAREA HEGEMONIEI BAYERN MUNCHEN,CEA MAI REPREZENTATIVA ECHIPA DE FOTBAL GERMANA, in fotbalul german si european!!!!

flo
flo
13 April 2012 19:21

Parerea mea e ca mascota echipei e de vina.

ionut1900
ionut1900
13 April 2012 17:18

Nu inteleg de ce toata lumea da in robben ca si cum el ar fi vinovatul pentru infrangerea de miercuri….robben e un jucator exceptional si trebuie sa ramana la bayern.Dupa parerea mea antrenorul este vinovat pentru infrangere.

Basty31Basty
Basty31Basty
13 April 2012 17:17

II clar ca nu s-a terminat campionatul da mai mult ca sigur Borrusia ia titlul.Trebuie sa se concentreze pe UCL si sa uite de aceste momente,iar in plus putea robben sa dea 2 goluri dar oricum daca a pierdut Bayern ii vina intregii echipe(toti pt unul si unul pt toti).In campionat a pierdut ambele meciuri k borusia m’gladbach dar in cupa si-a luat revansa.Sper sa fie la fel si cu Dortmund.Fortza Bayern Munchen!!!!Mia san Mia Fc Bayern!!!!

Basty31Basty
Basty31Basty
13 April 2012 17:13

@Florin:

shopybayern
shopybayern
13 April 2012 15:17

Robben nu trebuie atacat …e un jucator care trebuie sa aiba tot respectul nostru …e un jucator special …cu un salariu sub cel care il are Ribery …iar cu un randament peste cel a lui Ribery din 2010 pana acum ..pacat ca lumea uita momentele frumoase de care am avut parte ,create de acest fotbalist Robben in care lumea la un Penalty ratat incepe sa arunce cu ,,pietre,, nu sunteti suporteri …

flo
flo
13 April 2012 11:31

Totusi… un jucator de talia lui Robben nu bate in stilul ala penalty-urile. Si Neuer batea mai bine cred…

Franck Ribery
Franck Ribery
13 April 2012 8:28

nu prea inteleg ce aveti cu Robben….ati uitat tot ce a facut pentru noi? se mai intapla sa ratezi un penalty , chiar si la cei mai buni

B@v@r3zU
B@v@r3zU
13 April 2012 7:17

Cat de repede uita unele persoane lucrurile bune facute de Robben pentru Bayern.

gabi
gabi
13 April 2012 0:19

@ANGEL PODAR: da cu manchester nu te-a dezamagit

Franck Ribery
Franck Ribery
12 April 2012 21:55

Antrenorul are toata vina pentru pierderea acestui campionat…in unele meciuri suntem adormiti pe teren

ANGEL PODAR
ANGEL PODAR
12 April 2012 21:00

GO FROM US ROBBEN!
0% sanse de a ramane…

ANGEL PODAR
ANGEL PODAR
12 April 2012 20:56

Robben eu un ratalau, un penalty shoot ratat, ocazie cu poarta goala si l-a scos pe Lewandowski din offside…
Ne-a dezamagit crunt… imi pare rau de Schweinsteiger a muncit mult si merita macar un egal, a fost foarte afectat.
XOXO BAD B0Y

ionut1900
ionut1900
12 April 2012 18:38

Eu sunt de parere ca antrenorul are toata vina pentru pierderea campionatului ….pentru ca este inadmisibil ca bayern munchen sa aiba jucatori asa slabi pe banca ,imi pare rau ca spun asta dar chiar sunt foarte slabi ,sunt jucatori de liga a doua din germania.Asta este numai vina antrenorului care dupa parerea mea nu este de Bayern Munchen.Mie frica de meciurile cu Real Madrid pentru ca real e o echipa in forma, au si un antrenor extrem de bun spre deosebire de bayern si un lot foare solid cu jucatori exceptionali pe banca.

gery76
12 April 2012 17:41

-Raman la parerea ca dubla cu Real Madrid este ultima sansa a lui Frank Ribery de a demonstra ca este cu adevarat un mare fotbalist si nu doar un excelent fotbalist impotriva echipelor mici,mici de tot si un fotbalist oarecare in meciurile cruciale,cu miza enorma,unde nixciodata n-a dovedit ca poate fi salvatorul.
-Robben cu toate gafele sale de aseara,isi poate lega numele de anul de senzatie 2010,cand a avut un rol esential pentru Bayern,fiind decisiv atat in marile meciuri din Liga contra Manchester si Fiorentina,cat si in Bundesliga unde a marcat goluri fabuloase cum a fost la acel gol de 3-2 in deplasare cu Werder Bremen marcat de pe linia de tusa in vinclul opus,dar mai ales meciurile de senzatie din sferturi cu Schalke si din finala Cupei cu Werder.
-Ribery care are un salariu fabulos pentru fotbalul jucat,nici macar in 2010 n-a avut vreun merit deosebit,ba mai mult ca in toate meciurile decisive,a fost nervos si iresponsabil in semifinala cu Lyon ,luand rosu si privandu-ne de aportul unui om de baza in finala blestemata cu Inter.

gabi
gabi
12 April 2012 14:34

eu nu am inteles de ce nu am atacat asa si in timpul meciului nu numai cand am fsot condusi nu poti sa te duci la dortmund care era cu 3 puncte inainte sa faci egal

West
12 April 2012 12:44

Gata sa terminat am pierdut campionatul acuma trebuie sa ne concentram pe UCL si Cupa Germaniei sper ca la vara se va investi puternic in jucatori cea ce trebiua facut in iarna insa acest antrenor este depasit total

NEXTevolution
12 April 2012 11:08

Problema lui Emre Can e ca joaca mijlocas central unde e deja Schweini, Kroos Gustavo,Tymo,Alaba.Din cate am inteles poate juca si fundas central.L-am vazut is eu de cateva ori si e un jucator interesant,dar cred ca inca e prea tanar pentru un fundas central la Bayern.Oricum sper sa-l vedem in meciurile urmatoare din Bundesliga, macar acum sa mai incerce ceva deshumatul ala de Heynckes.Poate ii da o sansa si lui Usami.

Florin
Florin
12 April 2012 10:25

Nu stiu daca stie cineva dar Bayern are un real talent german in propria curte. Are 18 ani si joaca pentru nationala U18 a Germaniei. Numele lui este Can Emre. L-am vazut de cateva ori si mi s-a parut extraordinar pustiul. Este unul dintre remarcatii Campionatului Mondial U17.

NEXTevolution
12 April 2012 9:53

De acord la faza cu Real. Chiar daca Bayern castiga cupa, parca nu-i ca si campionatul.

Ar fi ceva sa fie vandut Robben si Ribery pe o.suma mare si sa vina 3-4 pusti la nivelul lui Shaqiri, unul.dintre ei putand fi chiar si Usami. Nu-i unul in forma, antrenorul il baga pe altu si astfel sunt tot timpul motivati, iar pe la 24-25 de ani se poate vinde unul, astfel Bayern are jucatori foarte buni si isi ia inapoi si banii platiti pe cei 3-4 pusti sau macar o mare parte.

NEXTevolution
12 April 2012 9:53

De acord la faza cu Real. Chiar daca Bayern castiga cupa, parca nu-i ca si campionatul.

Ar fi ceva sa fie vandut Robben si Ribery pe o.suma mare si sa vina 3-4 pusti la nivelul lui Shaqiri, unul.dintre ei putand fi chiar si Usami. Nu-i unul in forma, antrenorul il baga pe altu si astfel sunt tot timpul motivati, iar pe la 24-25 de ani se poate vinde unul, astfel Bayern are jucatori foarte buni si isi ia inapoi si banii platiti pe cei 3-4 pusti sau macar o mare parte

Alex31
Alex31
12 April 2012 9:43

Un lucru este cert in vara vor venii investitiile , este al doilea an consecutiv in care nu luam titlu .Shaqiri si Dante nu sunt de ajuns , ne trebuie un atacant . Gomez nu a facut nimic , insa mie mi-a placut cum a jucat Alaba , a combinat frumos cu Ribery , dar s-a precipitat la ocazia aceia de gol din finalul meciului . Nu am putut crea nimic , s-au aparat perfect cei de la Dortmund , ocaziile noastre de gol au avut sansa . Robben nu a suportat presiunii si de aceia a ratat . In momentul acela , eu consider ca ar fi trebuit sa execute Lahm sau Schweini , liderii echipei . Nu ne trebuie finete ci calm. Asta e Dortmund a fost mai buna , a avut ocazii clare de gol . Cel mai mult imi pare rau ca am pregatit mult meciul asta si acum am calcat stramb . In privinta titlului sunt convins ca va castiga Dortmund . Schalke si Gladbach nu vor 100% cu galbenii , sunt deja calificati in… Citeste mai mult

Florin
Florin
12 April 2012 9:09

In ceea ce priveste simifinala cu Real n-as crede ca este imposibil sa trecem de ei. Nu inteleg de ce toata lumea punea Real in aceeasi oala cu Barca. Si ei sunt ca si Bayern, castiga la scor cu echipele slabe din campionatul. Real nu este invincibila si indiferent ce ar zice lumea ei nu sunt nici pe departe la fel de buni ca Barca asa ca Bayern are sansele ei sa ajunga in finala. Iar in finala Cupei Germaniei sunt la fel sanse mari sa o castige, de unde stiti cum se va comporta Dortmund care nu e obijnuita cu astfel de meciuri. Faptul ca am pierdut aseara nu inseamna ca nu putem juca bine in alte meciuri. Nu inteleg cum vine asta, pana aseara toata lumea zicea ca Bayern are sanse in toate competitiile si ca vom trece de Real si acum gata, dupa o infrangere, sa plece Heynckes, sa plece Robben, exact cum se intampla in fotbalul romanesc.

fcdm3
fcdm3
12 April 2012 8:19

Gata, s-a terminat! Bayern a aratat ca nu poate face fata presiunii unui meci de “totul sau nimic” si a pierdut meciul crucial de aseara. “Oaia neagra” a meciului a fost Robben, cel care l-a scos din ofsaid la golul gazdelor pe Lewandowski, cel care a ratat penalty-ul din min. 85 si cel care a ratat de la 4 m in min. 90. Dar hai sa nu-l scoatem tap ispasitor numai pe Robben, avand in vedere cat de slabi au jucat castiva jucatori, in frunte cu Gomez care 75 de min. nu a avut nici o ocazie! Trebuie sa recunoastem ca gazdele au jucat mai bine si i-au anihilat f. bine pe ai nostri, cu exceptia catorva faze din final cand ai nostri puteau sa transeze meciul. Asta e, trebuie sa-i felicitam pe cei din Dortmund pentru castigarea campionatului, avand in vedere ca cele 6 puncte nu mai pot fi recuperate niciodata. Iar sefii lui Bayern trebuie sa faca o analiza serioasa a acestui sezon in care, presimt, vom pierde totul… Sunt multe de spus, incepand de la lotul restrans… Citeste mai mult

shopybayern
shopybayern
12 April 2012 1:51

Asta e …sa terminat ..atat am putut ..vina nu trebuie aruncata catre nimeni …..Robben nu a ingropat echipa ..nu trebuie sa stam intr,un penalty …daca eream mai buni bagam mingia in poatra din actiuni …Robben a ratat aici din prea multa dorinta de a da gol si de a intoarce partida …stim foarte bine ce lovituri bate pacat ca sa ratat aici asta e …Cu real inca sper sa facem o partida buna ce o fi o fi MIA SAN MIA .

Edy
Edy
12 April 2012 0:29

In vara va trebui regandit un nou Bayern pentru ca Dortmund se pare ca a impus o noua generatie ce vor domina Bundesliga macar 5 ani de acum iniante exact cum anticipam trebuie un suflu nou gata cu Ribery , Robben si batranii care mai sunt acolo eu sunt strict pe un suflu nou care sa poata da o replica celor de la Dortmund sezonul viitor pentru ca eu din start ii vad favoriti pe Dortmund pentru urmatoarele 4 5 editi de Bundesliga . Fie sa bagam 50 60 70 de miliaone de euro in jucatori care sa vina clar si sa impuna diferenta in Bundesliga fie aducem jucatori tineri de toate colturile Germaniei pentru ca eu asta vad ca singura solutie sa ne putem impune in fata celor de la Dortmund. Eu sunt extrem de incantat de ce vad la Dortmund chiar daca in Europa ei nu impun inca o forta dar atata timp cat in campionat par sa defileze fara ca cineva sa le puna probleme , e clar ca modelu Dortmund e de urmat chiar daca Bayern… Citeste mai mult

Edy
Edy
12 April 2012 0:22

Eu zic ca s-a incheiat totul dar totul vom fi eliminati fara drept de apel si in cupa o vom lua pe coaja rezultatu asta ne va afecta moral sunt convins de asta… trist dar sper sa nu fie asa

Catalin
11 April 2012 23:48

Mdee Real are un joc solid

gabi
gabi
11 April 2012 23:43

pai real are 4-1:))

Omul
Omul
11 April 2012 23:35

m-a ucis meciu asta. si m-a facut sa fiu si mai sceptic fata de meciurile cu real.

Pupp3tMast3r
Pupp3tMast3r
11 April 2012 23:30

cu gladbach?care e una din cele mai iesite din forma echipa din germania,n-au mai castigat de nu mai stiu cand,iar singurul jucator valoros reus era langa gotze in tribune,clar cat se va chinui sa ii fure campionatul viitoarei sale echipe nu? 🙂

atat doar schalke,care oricum e o echipa kamikaze,ori da 4 ori ia 4…si in rest cu freiburg si cu kaiserslautern,hai sa fim seriosi e dus sezonu asta,in cupa iar am ajuns degeaba,mai bine pierdeam in 8-mi sa fim mai odihniti ca dortmund ne domina copios de 2 ani incoace
si in cl,greu de crezut cu jocu asta lent si previzibil sa reusim mare lucru impotriva lui mourinho,da chiar dak printr-un miracol ajungem in finala iar ne bate barcelona cu 4-0

asta e maximum pe care-l puteam atinge in acest sezon,semifinale UCL,finala Cupa germaniei si locu 2 campionat…sa plece heynkees sa vina un antrenor la curent cu fotbalul modern si sa transfere jucatori adevarati nu pranjic si usami si numai stiu eu ce ciurucuri

gabi
gabi
11 April 2012 23:20

ba s-a incheiat macar sa luam cupa

Florin
Florin
11 April 2012 23:17

Jocul facut de Bayern a fost slab, mult inferior celui prestat de Dortmund. Acestia au castigat pe drept. Robben nu trebuia lasat sa bata acel penalty, se vedea foarte clar ca nu e concentrat si ca urmare s-a grabit si a trimis cum nu se poate mai prost, poate cel mai bine ar fi fost sa bata Schweinsteiger. Inca sper ca Dortmund se va impiedica cu Schalke si Gladbach, lupta pentru campionat nu s-a terminat inca.

Subscribe via Email

Introdu adresa de e-mail pentru a primi notificare pentru orice postare noua adaugata pe site

Urmareste-ne pe Facebook
Parteneri
49
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x