Miercuri, 11 aprilie 2012, incepand cu orele 21:00 va avea loc confruntarea dintre Borussia Dortmund si Bayern Munchen in cadrul rundei cu numarul 30 din Bundesliga.

Dortmund si Bayern dau piept miercuri seara intr-o partida foarte importanta in ceea ce priveste camionatul german.

Bayern Munchen vine dupa 9 victorii consecutive, in vreme ce Dortmund vine dupa victoria de la Wolfsburg cu 3-1.

In campionat Dortmund este in continuare lider cu 66 de puncte, la 3 puncte de locul secund ocupat de bavarezi.

Va invitam sa discutati despre acest meci pe FORUM.

0 0 vote
Article Rating
12 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
gery76
11 April 2012 23:55

-In final,vreau sa spun ca acest meci extrem de dezamagitor,ne-a adus si 2 elemente incurajatoare si anume Manuel Neue[ demn urmas al lui Pfaff si Kahn],dar si acest superb sufletist si talentat jucator pe numele sau David Alaba,se vedea pe fata lui inocenta dorinta si sufletul pus pentru Bayern Munchen.
-Respect Alaba ,respect Neuer!

gery76
11 April 2012 23:47

-Acum vreau sa abordez un subiect care in mod cert imi va aduce un mare numar de critici,dar evident trebuie spus odata si odata in mod transant si acest subiect surprinzator pentru multi nu este Robben ,ci Franck Ribery. -Acest fotbalist ,cu certe calitati si de o valoare incontestabila,are la Bayern un statut cu totul nemeritat,fiind mereu privilegiat in ceea ce priveste salariul enorm ,nejustificat pentru prestatiile sale,iar in cateva fraze ma voi face explicit. -Ribery,vreau sa ma contrazica toti ce-i care nu sunt de acord cu mine,de cand a venit la Bayern ca un pilon extrem de valoros, in jurul caruia sa se recladeasca o mare echipa,a excelat in 10-15 meciuri ,insa marea majoritate,echipe din partea de jos a clasamentului,niciodata,Ribery cand efectiv ne-a ”crapat buza”,in vreun joc de capitala importanta in Bundesliga sau intr-un meci cu mare miza din Europa[ sa nu-mi spuna cineva de Basel,ca-i o gluma] francezul Ribery n-a fost altceva decat o crunta dezamagire,cum si astazi n-a facut altceva decat sa se certe cu adversarii dar si cu proprii coechipieri,fiind pur si simplu ridiculizat de Subotici… Citeste mai mult

gery76
11 April 2012 23:19

-Este total nedrept sa se dea vina pe Robben,cand de fapt ,vina intregului sezon este in proportie de 99% a tandemului Hoennes -Heynkes,un tandem din ce in ce mai obosit si foarte opac la noutatile din fotbal. -Nu se poate sa abordezi un meci capital pentru castigarea Bundesligii,cu un joc la alibi,din care majoritatea privitorilor aveau impresia ca Bayern este echipa ce se multumeste cu egalul,un urias brand precum Bayern n-are voie sa joace 75%din pase numai in spate,dar cand la mijloc jocul este facut de un fotbalist exclusiv din plastilina pe numele sau Gustavo[ fotbalist ”caricatura”,niciodata nu baga piciorul decisiv,se fereste ca o muiere ,cum zicem noi oltenii,fara viziune,fara curaj si atitudine,ce sa mai, m-a omorat acest om adus pe atatea milioane-16-18 nici nu mai conteaza ,in locul acestui penibil luam 3-4 jucatori decenti,se tavalea pe jos ca Surdu ,o rusine de fotbalist. -Eu care niciodata nu l-am simpatizat pe Gomez,de data aceasta chiar nu vreau sa-i reprosez nimic,el niciodata n-a fost un fotbalist care sa stie cu mingea sau mai mult ,sa stie sa desfaca aparari de unul… Citeste mai mult

Revolution
Revolution
11 April 2012 22:16

Asta ne-a fost destinul nu avem ce face… Cand ratezi penalty+ din 3 metri, e clar ca asa ti-a fost sortit…

Catalin
11 April 2012 22:14

Off un meci cu un spectacol,dar din pacate Bayern nu a cistigat 🙁 iarasi imi pare rau pentru echipa,Eu zic ca Meritam un EGAL .Robben e ”eroul meciului” din vina lui si a lui Gustavo in mare masura am pierdut meciul asta. Cum sa ratezi un penalti si din 3 metri in poarta goala ????? nu inteleg chiar e culmea . Daca cu BVB nu a mers,cu Real nici nu mai speram la asa meci.
Alaba a fost senzational si Neuer in rest echipa a jucat sub mediu. + comentatorii sunt jalnici,se vede clar ca tin cu Dormund ceea ce nu e normal la niste prezentatori de asa rang. chiar imi pare rau, au dat dovada ca nu sunt proffesionisti adevarati.

In rest Mai speram la o Minune UCL ,dar visul este din ce in ce mai departe din pacate…

Pupp3tMast3r
Pupp3tMast3r
11 April 2012 22:05

dortmund merita sa bata la scor,am jucat jalnic,asa cum am jucat si cu nurnberg si cu augsburg si cu hannover,cand joci atat de prost meci dupa meci e normal sa ti se termine norocul odata si odata

felicitari dortmund,joc senzational,bayern 0,singurii care au jucat bine au fost alaba si neuer,restu praf

ce ma deranjeaza la bayern si ce m-a deranjat mereu e ca desi e cel mai bogat club din germania si unul dintre cele mai bogate din lume nu baga mana in buzunar,pai si atunci de unde rezultate?!
vor rezultate?sa dea banii,cu zgarcenia nu faci nimic…asta e adevarul dortmund are jucatori mult mai valorosi…compara-l pe lewandowski cu gomez…aia spune totul

shaquiri e marele transfer a lui bayern,mda…in directia in care se indreapta bayern urmeaza ani buni de locuri doi

gabi
gabi
11 April 2012 21:55

m-a imbolnavit cheliosu

Cristi
Cristi
11 April 2012 21:39

1-0 pt dortmund 😐

DarkMac
11 April 2012 21:14

Indiferent care va fi scorul meciului (e minutul 52) cu fundasi ca si Gustavo si atacant ca si Gomez NU AVEM NICI O SANSA sa castigam nici Bundesliga nici Cupa nici Liga.
Suntem varza in aparare din cauza lui Gustavo, suntem inexistenti la mijloc, bunicei pe aripi si nu existam in atac.

ion
ion
11 April 2012 19:15

bayern trebue sai destruga …hai bayern cu voi pina la moarte

West