Internaţionalul olandez Arjen Robben îşi va prelungi contractul echipa germană de fotbal Bayern Munchen, până în 2015, a anunţat cotidianul Bild în ediţia sa de luni.

Potrivit celui mai citit ziar din Germania, mijlocaşul ofensiv urmează să parafeze noul acord la finele lunii aprilie, după cea cea de-a 34-a şi ultima etapă din Bundesliga.

În vârstă de 28 ani, Robben a venit la gruparea bavareză în anul 2009 de la Real Madrid, actualul său contract fiind valabil până în 2013.

Fotbalistul olandez a marcat în acest sezon 11 goluri în campionatul german şi 3 în Liga Campionilor, ultimul săptămâna trecută, în victoria cu 2-0 înregistrată de Bayern pe terenul francezilor de la Olympique Marseille, în manşa întâlni a sferturilor de finală ale celei mai importante competiţii continentale intercluburi.

0 0 vote
Article Rating
15 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
Pupp3tMast3r
Pupp3tMast3r
3 April 2012 23:40

presimt ca va fi 2-0,dubla olic 😉

West
3 April 2012 14:12

Ce cauta jegul de JIJI pe acest site hai sa fim seriosi este un personaj despre care nu merita sa vorbesti pe nici un site . Bun sa schimbam subiectul si sa vorbim despre fotbal adevarat nu despre cascadori risului “‘Liga 1” da diseara trebuie sa cistigam cred ca va fi un 3-0

Revolution
Revolution
3 April 2012 13:52

Nu stiu de unde are jegul asta de cioban informatia ca Bayern le-a dat bani celor de la Stuttgart dar ar face bine sa nu mai comenteze despre Bayern si despre footballul nemtesc in general. Aceasta stire nu a aparut nicaeri pe nici un site si vine un cioban infect care pateaza clubul bavarez…

fcdm3
fcdm3
3 April 2012 8:23

In legatura cu meciul de diseara cu Marseille, sunt cativa jucatori la limita in ceea ce priveste suspendarea. Muller, Boateng, Kroos si Gustavo au deja un galben si daca iau astazi inca unul sunt suspendati automat in meciul urmator cu Real. Asa ca pericolul e mare avand in vedere ca francezii ii vor provoca iar banca noastra de rezerve e foarte “subtire”!
Trebuie sa invingem si azi chiar suntem calificati si cu un egal.
Orgoliul ne obliga!
Pentru ca noi suntem FC BAYERN!

fcdm3
fcdm3
3 April 2012 7:58

Va rog, macar aici nu poluati forumul cu ciobanul de la Steaua! Si asa apare pe toate posturile de televiziune si in toate ziarele romanesti online… Probabil ca a fost o gluma de 1 aprilie.

gery76
3 April 2012 0:50

-Becali este un om care nu cred ca merita prea multe cuvinte in acest site,dar in speta aceasta este o mare pierdere de timp,legal niciodata in lumea aceasta,nu poti fi acuzat ca premiezi pe cineva,pentru a-si apara sansele in mod corect,cel mult poti sa-l acuzi sa-si plateasca impozitul pe suma respectiva,pe Becali daca acest stat mafiot voia sa-l traga de urechi,putea sa-l intrebe de preluarea Stelei ca majoritar sau de averea acumulata pana in ’98,dar cand Basescu consuma alchool cu Becali si apoi pleca cu masina conducand,atunci nu vad nici o diferenta intre cei 2 si nici nu am vreo speranta intr-u mai bine!

Pupp3tMast3r
Pupp3tMast3r
3 April 2012 0:35

@Schweinsteiger_31:

pozitia oficiala a lui bayern referitoare la rezultatul meciului dortmund-stuttgart este una “indiferenta”,jucatorii lor cand au fost intrebati expres despre acest fapt au raspuns ceva in genul “nu ne intereseaza ce fac altii,noi ne concentram doar asupra evolutiei noastre”,in opinia mea mi se pare o atitudine ipocrita,sunt sigur ca au sarit in sus de bucurie cand a egalat stuttgartul la ultima faza,pana la urma aici s-ar putea sa fie cheia campionatului,deci despre premiere nu cred ca a fost ceva oficial,daca ar fi fost…probabil speculatii ale presei,desi se poate sa fie posibila,oricum sincer nu mi se pare nimic gresit in a motiva adversarul contracandidatei echipei tale,pana la urma i-a motivat sa joace corect nu sa se dea la o parte,deci chiar opusul unui blat,dar ma rog,legea nu inseamna mereu neaparat si dreptate

nici eu nu sunt fan Steaua Crestina,cu atat mai putin Berbecali dar ce e corect e corect…

Schweinsteiger_31
Schweinsteiger_31
2 April 2012 22:04

*echipei

Schweinsteiger_31
Schweinsteiger_31
2 April 2012 22:03

Am si eu o intrebare daca este adevarat sau nu ce se spune in acest articol…astept raspuns/raspunsuri?

Bayern Munchen o poate salva pe Steaua de la retrogradare! Cum vrea Becali sa ii impresioneze pe judecatori inainte de decizia in cazul “Valiza”:

Becali asteapta cu sufletul la gura sa afle decizia din cazul “Valiza”. Procesul i-ar putea aduce patronului din Ghencea o condamnare de 4 ani.

Orice decizie negativa pentru Becali ar putea atrage retrogradarea Stelei.

Gigi Becali este hotarat sa aduca maine un argument in plus pentru a-si demonstra nevinovatia – faptul ca premierea adversarelor din campionat este practicata in continuare in fotbalul mare din Europa.

“Ii rog pe domnii judecatori sa citeasca presa germana si sa vada ca Bayern Munchen a procedat la fel ca mine si i-a premiat pe cei de la Stuttgart inaintea meciului cu Borussia Dortmund”, a declarat Becali la Digi Sport.

Inalta Curte de Casatie si Justitie va anunta marti verdictul in dosarul “Valiza”.

PS:Nu sunt simpatizantul echipe prezentate mai sus!!!

neamtmischu
neamtmischu
2 April 2012 21:51

2015?deci din 3 ani cat ar mai fi… 2 o sa fie accidentat 🙂 si restu de 1 an marcheaza cat altu in 5 ani 🙂 🙂 🙂

gery76
2 April 2012 15:53

-Eram sigur de 3 saptamani ca-si va prelungi contractul,am si spus asta de multe ori ,ca acele mici amenintari voalate la adresa conducerii clubului sunt in realitate tatonari in vederea prelungirii contractului lui Robben cu Bayern.
-Aceasta prelungire este reciproc avantajoasa,Robben chiar daca a mai strambat el din nas,la Munchen a jucat cel mai bun fotbal al sau din cariera,iar clubul s-a purtat cu el regeste,chiar si atunci cand sirul de accidentari parea sa nu se mai sfarseasca.
-La randu-i clubul are nevoie de un fotbalist de talia lui Arjen,nici o mare echipa din lume n-a avut mari performante fara 1-2 jucatori de geniu,iar Robben chiar este un jucator genial!

West
2 April 2012 14:27

Foarte bine

Yo Bayern fans
Yo Bayern fans