Miercuri 28 martie, incepand cu orele 21:45, Olimpique Marseille va primi vizita celor de la Bayern München din cadrul sferturilor de finala a Ligii Campionilor.

Francezii nu au mai ajuns in sferturile acestei competitii din 1993, anul in care Olimpique a castigat titlul Ligii Campionilor.

Echipa antrenata de Didier Deschamps a ajuns in sferturi in pofida celor doua infrangeri din faza de grupe (cea mai slaba performanta din istoria clubului). In optimi, dupa ce i-a invins in tur pe italienii de la Internazionale Milano, Olimpique i-a eliminat dupa retur, inscriind un gol pe final si calificandu-se in sferturi in detrimentul acestora.

In ciuda acestei victorii, Deschamps este sub presiune, echipa sa nereusind sa castige un meci in Ligue 1 de noua etape. In plus, acum o saptamana, OM a fost eliminata din Coupe de France de catre Quevilly, echipa care evoulueaza in divizia a patra franceza.

Bayer München castigase sase din ultimele 9 confruntarei disputate in deplsare in Liga Campionilor inainte de infrangerea cu 1-0 suferita in fata celor de la Basel. In retur, Bayern si-a luat razbunarea umilindu-i pe elvetieni cu 7-0. Bavarezii se afla intr-o forma fizica foarte buna, cum demonstreaza faptul ca au inscris 20 de goluri in 3 meciuri in Bundesliga. In plus, trupa lui Heynckes a eliminat-o din Cupa Germaniei pe Borussia Mönchengladbach.

Echipele probabile:

Olympique Marseille: Bracigliano, Azpilicueta, Fanni, Nkoulou, Morel, A. Diarra, Mbia, Amalfitano, Valbuena, A. Ayew, Remy

FC Bayern München: Neuer, Lahm, Boateng, Badstuber, Alaba, Luiz Gustavo, Kroos, Robben, T. Müller, Ribery, Gomez

Va invitam sa discutati despre acest meci pe FORUM.

sursa: pronosticsportiv.ro

0 0 vote
Article Rating
24 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
neamtmischu
neamtmischu
28 March 2012 23:26

Schweinsteiger_31 asa e,si eu zis ca a venit timpul,dar cu cartonasele ai avut dreptate,fiecare isi sapa groapa singur fara sa stie,spaniolii sant in cazul asta

FC BAYERN FOREVER NUMBER ONE —- FCB 1900

Schweinsteiger_31
Schweinsteiger_31
28 March 2012 22:49

Si dupa cum ziceam “Un 2-0 sau 3-0 asa lejer cu multe faze la poarta gazdelor OM ar fi incantator.” Eram sigur ca acel arbitru cu cap de “capsuna zburlita”..incearca sa faca ce stiu spanioli mai bine…sa se evidentieze cat de penali sunt.
Sper ca este valabila si replica CELEBRULUI DOBRIN : “Daca poate sa ne bata sa ne bata,daca nu sa invinga cel mai bun”.Cu sau fara ajutoare pentru adeversari FCB… sa stie de la noi ca ne vom mai oprim dupa ce vom salta CUPA deasupra capului.

MIA SAN MIA.

FC BAYERN FOREVER NUMBER ONE —- FCB 1900.

Edy
Edy
28 March 2012 22:45

Felicitari Bayern si uite ca de ce mi-a fost teama am scapat am invins si ne-am calificat , ALEEZZZZZZZ BAYERN

West
28 March 2012 22:13

Golllllllllllllllllllll 0-2

West
28 March 2012 21:46

Da foarte bine este 0-1 sper sa cistigam la 2,3 goluri diferenta

pupp3tmast3r
pupp3tmast3r
28 March 2012 21:41

ce sto de echipa marseille,numai faulturi si duritati,orice sa intrerupa jocul cursiv al lui bayern,joc de echipa de B,si arbitru ala inchide ochii lasa jocu dur nepedepsit…
i-a ingalbenit pe lahm si kroos la aceasi faza dupa ce marseille au dat la geoale tot meciu…ce mizerie de arbitru,in conformitate cu jocul lui marseille

iar in atac marseille se bazeaza pe faze fixe sau bubuie mingea in fata si atacantii lor dau din coate si imping iar arbitru lasa jocu asta mizer nesanctionat…

normal ca toti fraierii vor sa vada o finala real – barca…parca imi aduc aminte de eliminarea lu ribery din semifinala cu lyon ca sa nu joace cu inter…si curios era ca arbitru era italian cum e asta azi madrilen

norocu e cu cei puternici, a dat gol dulapul cu soarta,a gresit portaru lor…

Gorjanu
Gorjanu
28 March 2012 19:35

om -FCB 0-3 Gomez x2 , Ribery

flo
flo
28 March 2012 18:52

ole!!!!

Schweinsteiger_31
Schweinsteiger_31
28 March 2012 18:46

@bay.mischu ..eu ma refeream sa nu ne dea cartonase aiurea si apoi sa avem jucatori importanti suspendati in meciul cu RM…Ca la ce dorinta au toti sa vada numai “aurolaci” barca si real in finala ar face orice.Jos bogati REAL si Barca…trebui sa domine FAIR-PLAY-ul si jocul onorabil,placut si nu manarit de guvern ca in spania.

MIA SAN MIA…

Ii distrugem pe toti anul acest REAL..BARCA..DORMUND…maturam cu ei….FC BAYERN FOREVER NUMBER ONE…MARELE GIGANT ESTE FC BAYERN nu altcineva…sa se stie!!!!!!!!!!!

neamtmischu
neamtmischu
28 March 2012 18:36

cum adica vine asta??daca bayern joaca bine si le da 5-0 ce sa mai zica arbitriii?pentru asta bayern se va califica si o va elimina si pe real,na..!!!

Schweinsteiger_31
Schweinsteiger_31
28 March 2012 18:15

Sper sa batem..si arbitri sa fie corecti…brigada la acest meci va fi din spania si culmea..centralul este din madrid…sper sa nu faca vreo “fapta mare” sa usureze munca lu real madrid care isi doresc din inima sa pice cu OM si nu cu noi.Ar fi super o victorie care sa ne ofere un retur linistit si cred ca baieti o pot obtine.
Un 2-0 sau 3-0 asa lejer cu multe faze la poarta gazdelor OM ar fi incantator.

MIA SAN MIA….FC BAYERN FOREVER NUMBER ONE!!!

Pentru mai multe informatii despre partida : http://www.soccerway.com/matches/2012/03/28/europe/uefa-champions-league/olympique-de-marseille/fc-bayern-munchen/1274342/

fcdm3
fcdm3
28 March 2012 18:08

In poarta lui Marseille va apara fostul rapidist Elinton Andrade (32 ani) al 3-lea portar al francezilor. Sper ca atacantii nostri sa-i faca o seara neagra. Meciul va putea fi urmarit pe DolceSport la 21.45.
MIA SAN MIA!

Yo Bayern fans
Yo Bayern fans
28 March 2012 14:34

Salomon Kalou se poate transfera la Bayern din vara gratis va fi un jucator super pentru banca de rezerve sper sal vad in tricoul lui Bayern…Remy va juca au spus Francezii…

pupp3tmast3r
pupp3tmast3r
28 March 2012 14:04

mandanda si diawara sigur lipsesc,loic remy are ceva probleme dar cred ca-l vor folosi…la fel si in cazul altora care nu sunt 100%,pana la urma,ptr ei e singura competitie in care pot spera sa spele imaginea proasta din sezonu asta
oricum bayern e favorita ,chiar daca nu batem azi sunt 99% sigur ca noi ne vom califica

un egal cu gol/goluri marcate ar fi multumitor ptr meciu asta,dar e f posibil sa si castigam

Dany
28 March 2012 13:08

4-0 bate Bayern 😀

shopybayern
shopybayern
28 March 2012 12:23

Sper sa vedem un meci frumos important e sa marcam si daca se poate sa castigam …nu as vrea sa mai vad nervi lu Ribery din alte partide ca nu ii da ala pase sau altu nu stiu ce face ..iar Robben sper sa fie in zi buna ….daca astia doi joaca cum trebuie merge bine si echipa …Mia San Mia

flo
flo
28 March 2012 11:59

1-3 pronosticul meu.

neamtmischu
neamtmischu
28 March 2012 11:42

va spun eu,nu conteaza ce se intampla in acest meci,in retur BAYERN va bate si se va califica,stiti ca BAYERN prima data ne da emotii apoi se califica fara probleme,cateodata ne pun probleme echipe mici si pe acelea mari le batem fara probleme……….

Yo Bayern fans
Yo Bayern fans
28 March 2012 10:29

Marseille este o echipa slaba de UCL,chear daca a trimiso acasa pe Inter echipa arata foarte prost…Sper sa invingem la scor MIA SAN MIA

Edy
Edy
28 March 2012 8:34

@DevilMayCry: Bine teoretic ar trebuii sa ne impunem din prima mansa dar OM vine dupa o perioada nefasta si tare imi e teama ca se vor remonta fix la meciul asta si cu putina sansa chiar pot da lovitura in seara asta , la asta fac eu referire.

Edy
Edy
27 March 2012 23:34

Eu ca fan tin sa cred ca meciu din seara asta va fi foarte dificil si nu cred ca vom castiga daca as fi sa merg pe un pronostic m-as duce spre un X cu goluri 1-1 probabil, sper totusi sa batem.

Subscribe via Email

Introdu adresa de e-mail pentru a primi notificare pentru orice postare noua adaugata pe site

Urmareste-ne pe Facebook
Parteneri
Help us run this site…
24
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x