Bayern Munchen a reusit o partida incredibila pe propriul stadion: 7-1 cu Hoffenheim, intr-un meci contand pentru etapa cu numarul XXV din Bundesliga.

Bayern a început meciul în forţă şi a atacat încă din primul minut, rezultatul fiind un gol marcat în minutul 5, prin Mario Gomez, după un şut respins de portarul Starke, iar jocul a continuat să curgă într-o singură direcţie, spre poarta oaspeţilor, în minutul 12, Robben a dublat avantajul bavarezilor de la 11 metri.

După al doilea gol marcat, echipa pregătită de Jupp Heynckes părea că a ridicat piciorul de pe acceleraţie, nu a mai presat atât de mult şi le-a permis adversarilor să avanseze la mijlocul terenului, însă Hoffenheim nu a reuşit să pună probleme apărării bavareze şi tot Bayern a punctat prin Kroos, în minutul 19.

În mai puţin de jumătate de oră Bayern a marcat 4 goluri, ultimul nume pe listă fiind cel al aceluiaşi Robben(29), care a fost servit excelent de Ribery, scorul la pauză fiind stabilit de Mario Gomez(35). Hoffenheim nu a reuşit să-şi creeze nici măcar o singură ocazie notabilă de a înscrie.

Repriza a doua a început cum nu se putea mai prost pentru vizitatori, cu un gol al lui Bayern reuşit de Mario Gomez în minutul 48. Practic Bayern a marcat un gol la fiecare 10 minute şi golul reuşit de Ribery în minutul 58 a confirmat acest lucru.

Golul oaspetilor a fost de fapt un autogol, Luiz Gustavo trimitandu-si mingea in poarta în minutul 85.

sursa: asport.ro

0 0 vote
Article Rating
25 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
neamtmischu
neamtmischu
13 March 2012 15:56

asa e flo,sper sa avem un 5-0 sa le aratam la aia de la basel ca sau inselat si ca noi nu santem man united,FFOORRTTAA BBAAYYEERRNN !!!! UUBBEERR AALLEESS!!!MAMA CE FAN INFOCAT A LUI BAYERN SANT,CEL MAI RAU IS EU :))

flo
flo
12 March 2012 18:53

Aproape in toate domeniile germanii au oameni de top. Asta arata ca este un popor special.

lesas
lesas
12 March 2012 17:08

gery76 in mare parte ma refeream la Neuner care e extraordinara si sper sa nu se retraga, Henkel sa mai stins ca are si ea o varsta; am inceput sa urmaresc sportul acesta din 2005 , am prins ultimele sezoane ale lui Disl, Fisher Gross Apel si multi alti campionii, la masculin sa dus echipa cu Gros , Greis si Fisher sper sa nu se intample si la feminin

gery76
12 March 2012 16:13

@lesas:
-Poate-si va pierde una din stele pe Andreea Henkel,dar Germania va ramane nr1 mondial in jurul marii stele a biathlonului mondial Magdalena [ Lena] Neuner,asta in cazul ca nu se retrage la finalul lui 2012 cum a declarat,cea care chiar daca a avut o prestatie mai slaba in stafeta,a fost germana cea a luat aurul la individual+alte 2 medalii argint si bronz.
-Germania a existat si dupa retragerea legendarelor Uschi Disl[ poreclita Turbo]si inegalabilei Kati Wilhelm,iar Lena Neuner chiar daca are o vatrsta la care putea dobora toate recordurile[ eu totusi mai sper sa nu se retraga]si ea la randu-i poate fi inlocuita de Tina Bachmann sau Miriam Gossner,la inceput cu mare greutate,iar pana in 2014 la Soci poate sa apara o noua Regina a biathlonului din Germania!

flo
flo
12 March 2012 14:28

Sper sa fie un 5-0 macar 😀 si Gomez sa dea cel putin 4 boabe, sa-l ajunga pe messi 😀

Catalin
12 March 2012 13:32

@Dany:
Da sunt si eu de acord cu tine. O sa-i spulberam pe Basel la Munchen

Dany
12 March 2012 11:05

Vazand meciul cu Hoffe sunt siur ca Bayern va trece de Basel,mai ales ca Bayern acasa e printre primele 3 din lume.

lesas
lesas
12 March 2012 7:57

gery76 pacat ca germania isi va pierde steaua la biathlon fete dupa anul asta, poate se trezeste si Heynckes dupa meciul asta

gery76
12 March 2012 0:32

-A fost o dupa-amiaza superba pentru mine,mai ales ca dupa victoria extrem de clara a lui Bayern Munchen impotriva lui Hoffe, a urmat o victorie senzationala a echipei de stafeta biathlon fete a Germaniei in fata a 30.000 de bavarezi extraordinari la Ruhpolding,cu Andrea Henkel in ultimul schimb, ajunsa la 35 de ani dar facand una din cele mai bune curse ale carierei[ scuze celor ce vor zice ca n-are legatura cu Bayern ,dar eu sunt un mare fan al superbelor sportive germane de la biathlon, fete ce au adus Germaniei in ultimii 20 de ani o multime de medalii de aur la Olimpiadele Albe,transformand Germania in forta nr.1 a lumii la sporturile de iarna-mai ales la Olimpiade]!!!
-Deutschland Uber Alles!!!

fcdm3
fcdm3
11 March 2012 19:58

7-1! Asa da, Bayern! Baiatul meu ma intreba in dimineata zilei de sambata cand mai joaca Bayern si daca mai castiga si ei… I-am spus ca azi, sambata, la 16.30 si poate se enerveaza si bat cu 7-0. Din anumite motive am ajuns la meci prin minutul 60 iar scorul era 7-0! “Tati, exact cum ai zis tu!” imi zicea baiatul meu sarind in sus de bucurie iar eu ramasesem mut de placere! Este exact reactia unei mari echipe si-mi doresc tot mai des asemenea eficienta! Dupa ce remarcasem lipsa de eficienta din retur (m-a “ajutat” BILD) iata ca azi au marcat 7 goluri din 10 suturi pe poarta! Super! Mentionez ca au jucat excelent atat Ribery (1 gol si 3 assist) cat si Robben (2 goluri si 2 assist) iar lui Gomez i-au intrat 3 goluri! Foarte important! Heynckes a rotit din nou jucatorii:pe linia de fund, Lahm a jucat pe dreapta iar Alaba pe stanga. In mijloc, Muller a jucat in centru iar Kroos in spatele lui lateral dreapta. De asemenea, salutam revenirea lui Schweini. De “chifla” lui… Citeste mai mult

paprika
11 March 2012 19:49

eu zic ca meciul in care trebuie sa ne aratam valoarea este cel cu basel
personal cred ca este foarte posibil ca heynckes sa o faca lata marti,caci am vazut ca la capitolul jucatori nu stam mult in urma unor echipe ca real madrid sau barcelona insa antrenorul e undeva mai jos decit elvetianul vogel asa ca pazea

Florin
Florin
11 March 2012 19:27

Meciul a fost superb, asa cum ar trebui sa joace Bayern. Chiar daca Hoffe a fost slaba in momentul in care dai 7-1 este clar ca lumina zilei ca valoare exista. Mutarea lui Lahm pe partea dreapta a fost exact asa cum ma asteptam o miscare foarte buna, asa ar trebui sa ramana. S-a vazut ca Robben se simte mult mai bine cu Lahm decat cu Rafinha. Insa sunt foarte bucuros ca acest pusti, David Alaba, a ramas in echipa de titulari. Austriacul are valoare si o demonstreaza la fiecare atingere de balon. Dupa parerea mea daca era Heynckes a facut ceva bun a fost cu siguranta acordarea de sanse acestui pusti minune.

Catalin
11 March 2012 18:01

Ma bucur foarte de mult ca am cistigat,si sincer chiar mi-a placut mutarea lui Lahm pe partea dreapta,si Alaba pe stinga,arata mai bine echipa asa,acum au o super motivatie in meciul cu Basel,si speram din suflet sa le dam o lectie de fodbal elvetienilor.
Felicitari si asa sa mergem inainte ! ! !

bulldog
11 March 2012 17:39

meci mare forta bayern 😡 sper sa imi indeplinescu visu de mic copil sa ajung odata sa vad un meci de avostru pe alianz arena 😡 forta robben e jucator mare .. se va transmite meciul ?pe tvr1 ?

NEXTevolution
11 March 2012 14:28

Chiar daca jocul a aratat foarte bine si se vede ca jucatorii chiar au vrut sa arate cine sunt, mai astept vreo 3-4 etape + meciul din UCL sa ma bucur.Degeaba facem un meci foarte bun si 5 proaste.Se vede ca la Bayern calitate exista, problema e de antrenor si de motivatie ( de care raspunde tot antrenorul). Sa vedem ce se mai intampla si sa speram ca macar jumate din goluri vor fi si in poarta Basel-ului.

Andrei89
Andrei89
11 March 2012 13:09

aveam impresia ca vad meciul barcelona-leverkusen…

flo
flo
11 March 2012 13:08

Asa baga-mi-as P$#@ in ea de treaba. Ma simt si eu bine ca am calcat in picioare un adversar, cu toate ca nu a fost un adversar de calibru.

Se pare ca baietii au fost motivati de antrenor si de sefi foarte bine.

Robert
Robert
11 March 2012 10:05

Asta e o victorie bine venita, mai ales ca Dortmund si cu Gladbach au afcut egaluri, 0-0.

West
11 March 2012 9:53

Un meci Fabulos sai dam 5 si lui Basel Hai BAYERN

gery76
11 March 2012 2:55

-Este o victorie frumoasa si clara,insa nu cred ca trebuie sa ne entuziasmam peste masura,Hoffe a jucat precum o echipa venita cu sansa dinainte pecetluita,nu ne-a pus probleme deosebite,asa ca adevarata fata a echipei o vom vedea in meciul cu Basel,este totusi de admirat pofta de joc a intregii echipe!

shopybayern
shopybayern
11 March 2012 0:39

Buna partida aveam nevoie de asa ceva …au jucat foarte bine si se vede ca atunci cand conducem jucam alt tip de fotbal ..bine ar fi sa jucam asa si in CL …iar Robben azi a aratat iar ca e fotbalist mare ….

Schweinsteiger_31
Schweinsteiger_31
10 March 2012 23:20

SUPERB MECI…sper sa dam macar jumatate si marti cu FC BASEL :d.Pentru intreg fan clubul ..meciul FC BAYERN – BASEL va fi marti in direct pe TVR1 si TVR HD…..FC BAYERN FOREVER NUMBER ONE – MIA SAN MIA !!!!

sursa : http://tvr.ro/program.php?c=0&d=3&z=0

AlexFCBM
AlexFCBM
10 March 2012 22:39

Felicitari jucatorilor si antrenorului pentru jocul prestat astazi,sa speram ca echipa va face un meci bun si in UCL cu Basel

Yo Bayern fans
Yo Bayern fans
10 March 2012 22:35

Bravo Bayern Munchen!!!

Subscribe via Email

Introdu adresa de e-mail pentru a primi notificare pentru orice postare noua adaugata pe site

Urmareste-ne pe Facebook
Parteneri
Help us run this site…
25
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x