Bayern Munchen va juca in optimile Ligii Campionilor contra elvetienilor de la FC Basel.

Meciul tur din optimi e programat pe 14-15 si 21-22 februarie, în timp ce returul va avea loc la 6-7 si 13-14 martie.

0 0 vote
Article Rating
16 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
gery76
19 December 2011 16:04

Este o veste buna reantoarcearea lui Mehmet Scholl,el fiind un fotbalist reprezentativ al lui Bayern Munchen,foarte iubit de suporterii mai ales pentru tehnica sclipitoare!
-Eu cred ca F.C.Sion va fi sanctionata de catre federatia elvetiana de fotbal asa cum a cerut U.E.F.A si astfel se va pune capat intregii tevaturi asupra suspendarii echipelor elvetiene din cupele europene!!

fcdm3
fcdm3
19 December 2011 9:47

, asta e o veste nu prea buna pentru noi.
Alte stiri:
– Heiko Vogel, antrenorul lui Basel, este fostul antrenor al echipei a 2-a a lui Bayern, de acum cativa ani! Dupa cum se stie el l-a inlocuit pe Thorsten Fink, fostul fotbalist bavarez, actualmente antrenor la Hamburg.
– Hoeness: “Allianz Arena, care are o valoare totala de 345 mil. euro, va fi achitata in 5-6 ani iar, dupa aceea, vom avea circa 25 mil. euro pe an mai multi, bani pe care ii vom investi in jucatori!”
Tot el: “Mehmet Scholl se va intoarce la echipa a 2-a a clubului de la 1 iunlie 2012! Olandezul Andries Jonker nu este vazut ca un antrenor care sa poata promova in liga a 3-a cu echipa.”

Catalin
18 December 2011 22:09

Apropo in legatura cu Elvetienii de la Sion,am auzit ca FC Basel poate fi scoasa din UCL si Ajax din Europa L. din cauza echipei Sion,in asa caz Man.United va juca in locul lui Basel cu Bayern Munchen. Asta ar fi o veste nu prea buna pentru echipa noastra.

alex
alex
18 December 2011 0:32

FC Bayern Munchen Road to Final 2012

DarkMac
17 December 2011 18:35

Offtopic: Stefaneee… pai sa curga berea la meci. Astept “meciul” . 🙂
Ontopic: Basel nu reprezinta deloc pericol pentru noi. In schimb NOI reprezintam cel mai mare pericol pentru noi.

Schweinsteiger_31
Schweinsteiger_31
16 December 2011 20:42

Aggr. Basel – Bayern München

Wed 22/02/12 Basel 21 : 45 Bayern München
Tue 13/03/12 Bayern München 21 : 45 Basel

SURSA : http://www.soccerway.com/international/europe/uefa-champions-league/2011-2012/final-stages/

dan
dan
16 December 2011 17:41

Ce meciuri tari erau altadata pirn optimi, acum ma uit si vad 2 echipe din rusia, una din cipru, elvetia, pot spune ca anul asta avem mai multe meciuri tari in Europa League decat in ucl (ma refer strict la faza asta a competitiei). Cat despre meciul lui Bayern, sper sa obtinem calificarea din meciul tur, valoarea lotului in comparatie cu cel al lui Basel remcomanda acest lucru.

West
16 December 2011 17:06

Nu conteaza cu cine jucam trebuie sa ne calificam daca tratam meciurile foarte serios nu cred ca vom avea probleme cu Basel Hai Bayern

Schweinsteiger_31
Schweinsteiger_31
16 December 2011 15:29

Sper sa obtinem un rezultat bun din tur si daca nu primim gol ar fi si mai super.In rest despre tragere mie mi s-a parut ca Paul Breitner a cam tras putin cu privirea bila cu BASEL pt a ne pica un adversar accesibil si bineinteles o deplasare scurta.Poate in pauza aceasta de iarna echipa va mai transfera un atacant mai de creatie,si un fundas central + un mijlocas central cu valente ofensive.Sper ca diseara sa facem un joc frumos si sa ne bucuram din nou de un festival de goluri de la 3 in sus :D.

FCB 1900 – FOREVER NUMBER ONE!!!

shopybayern
shopybayern
16 December 2011 15:07

Tot Lyon as fi vrut si eu 🙂 dar e bine si asa sa speram ca o sa facem un joc bun la Basel pentru a nu ramane cu emotii in meciul de la Munchen …

Alex31
Alex31
16 December 2011 15:07

Un adversar modest dar trebuie sa avem grija si sa nu-i subestimam , avand avantajul de a avea returul pe Alianz de putem califica din tur , la fel cum a spus gery.

Am si eu o intrebare .Nu am resusit sa urmaresc tragerea , dar am vazut tragerea pentru Europa League , iar la acestea am observat ca au tras si pentru optimi pe langa 16-imi . Si la UCL au facut la fel? adica s-au tras si pentru sferturi? sau doar la Europa League.

Petraru Vlad
Petraru Vlad
16 December 2011 15:02

Eu ii preferam pe cei de la Lyon in dauna celor de la Basel ca sa le aratam un pic de fotbal. Lyon nu cred ca mai sperie pe nimeni.

Andrei89
Andrei89
16 December 2011 15:00

Un adversar accesibil,parerea mea.totusi trebuie tratat cu seriozitate primul meciul de la basel.

gery76
16 December 2011 14:48

Este o tragere la sorti destul de convenbila,avand in vedere ca puteam pica cu echipe gen A.C.Milan,Marsseille sau Lyon.
-Sa nu uitam ca Basel i-a scos din lupta pe Manchester United ,luandu-le 4 puncte din din 6 posibile.
-Cu toate acestea eu sper sa ne asiguram calificare inca din prima mansa!

Subscribe via Email

Introdu adresa de e-mail pentru a primi notificare pentru orice postare noua adaugata pe site

Urmareste-ne pe Facebook
Parteneri
16
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x