Bavarezii au terminat la egalitate meciul din etapa a 8 din Bundesliga, 0-0 in deplasarea de la Hoffenheim. Acesta este ce-l de-al 11-lea meci consecutiv in care Bayern nu primeste gol.

0 0 vote
Article Rating
12 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
Gorjanu
Gorjanu
8 October 2011 19:53

Robben sa operat si va lipsi cateva saptamani….:(

fcdm3
fcdm3
3 October 2011 21:47

Intr-adevar, ne-am mai distantat la inca un punct in clasament si asta conteaza cel mai mult. Sper ca meciul cu Hoffenheim nu a fost decat un mic accident. As fi vut sa-l vad mai mult pe Petersen, mai ales acum cand Olic a fost accidentat. De asemenea as fi vrut sa-l vad mai mult pe Alaba (care mie mi se pare intr-o mare crestere de forma) si mai putin pe Tymo sau chiar si Kroos. De asemena sunt curios sa-l vad pe Usami peste cateva luni, cand se va pune la punct si cu limba si cu altele. Mi se pare un mare talent. Dar sezonul e lung si probabil o sa-i vedem si pe ei mai mult pe teren.

Petraru Vlad
Petraru Vlad
3 October 2011 15:02

Nu cred ca partitda cu Hoffe e relevanta, a fost un meci mai slab, se mai intampla, bine ca sa intamplat acuma si nu cu Manchester City.

gery76
3 October 2011 13:45

Boateng vad ca a luat nota 5 ,intr-adevar pe faza defensiva a fost ezitant mai ales in prima repriza cand Firmino si Ryan Babel l-au intors cum au vrut ,insa trebuie spus ca a jucat fundas dreapta,iar el randamentul cel mai bun l-a dat ca fundas central la Bayern,totusi singurele faze cu adevarat periculoase in atac le-am avut dupa urcarile si centrarile lui.
Kroos in continuare joaca mult sub ce a aratat la Leverkusen si chiar sub ce arata la nationala,iar Tymo si van Bayten[ mai ales primul]sunt mult sub pretentiile unui club de talia lui Bayern Munchen!
Echipele mari insa precum Bayern Munchen si cand joaca mai slab si chiar nu castiga,in clasament se mai detaseaza cu un punct ,profitand de pasii gresiti ai lui Werder si Borussia M,iar acum dupa victoria lui Schalke la Hamburg cu 2-1, ne putem da seama de importanta victoriei de la Gelserckinchen obtinuta intr-un mod imperial de catre Bayern Munchen!

fcdm3
fcdm3
3 October 2011 8:18

La meciul de sambata, Neuer a stabilit un record in Germania: 1018 minute fara gol primit in toate competitiile! In Bundesliga are 658 minute si se afla doar pe locul 4. Podimul arata asa: 1.Hildebrand (Stuttgart) – 884 minute in sezoanele 2002/03 si 2003/04 2.Kahn – 802 minute (2002/03) 3.Kahn – 736 minute (1998/99) Nu pot explica jocul echipei in meciul cu Hoffenheim, meci dominat clar de gazde. Este primul meci din acest sezon cand Bayern nu are nici posesie si este dominata la aproape toate capitolele. Rafinha s-a accidentat la incalzire, Ribery a ramas la cabine la pauza din cauza unor probleme musculare, Robben a intrat nerefacut iar Badstuber a avut o gripa puternica acum cateva zile. Celilalti, cu exceptia lui Neuer (f. bun si sambata!) nu au nici o scuza! Atacul aproape inexistent, mijlocul echipei lent si previzibil, nici nu a construit, nici nu a oprit atacurile gazdelor care, la un moment dat, nu se mai opreau si punea apararea in situatii f. grele (vezi van Buyten). Dupa parerea mea Kroos a fost trompeta meciului iar de la… Citeste mai mult

Andrei89
Andrei89
2 October 2011 20:28

Totusi…e bine ca Hannover a batut pe Werder astazi….si Bayern e la 3 puncte de locul 2. 😀

gery76
2 October 2011 13:33

Nu trebuie ignorata nici echipa gazda Hoffenheim,o trupa cu cativa jucatori excelenti si ma refer aici in primul rand la fundasul dreapta Beck si atacantul olandez Ryan Babel,care a facut o risipa de efort foarte mare,iar Stanilawski antrenorul sau este un tip foarte apropiat de jucatori,anul trecut a avut un ghinion teribil cu St Pauli,caci incepand cu etapa a 25-a a pierdut nu mai putin de 5 titulari accidentati,iar cum lotul in afara de primul 11 era foarte subtire a retrogradat,insa repet pana in etapa 25-a St.Pauli cu Stanislawski la conducere fusese surpriza campionatului,asa ca eu cred ca Hoffe va termina in primele 6-7 echipe.

Alex31
Alex31
2 October 2011 10:50

Dar sa nu uitam de schimbarea lui Ribery cu Robben . Dupa parerea mea mai bine il inlocuia pe Kroos si Muller venea in centru .Poate Ribery o fi fost obosit ( dar nu cred , schimbarea s-a facut la pauza ) , aceasta schimbare nu am inteles-o.

In acest meci s-au vazut clar greselile lui van Buyten , problema era ca cei de la mijloc nu isi faceau treba iar DvB era victima sigura in lupta 1 la 1 .

Sa fie oboseala scuza pentru acest meci slab , dar problema a fost creativitatea , nu am vazut niste faze foarte buna.
Per total Neuer si Schweini au mai miscat dar restul nu au facut nimic .

Petraru Vlad
Petraru Vlad
2 October 2011 10:23

Parerea mea este ca schimbarea lui Gomez a fost o greseala. Asa joaca Gomez de obicei. Cred ca ar fi pus probleme mai mari celor de la hoffe cu Gomez tot meciul.

gery76
2 October 2011 0:23

@fcdm3:
Sper si cred c-a fost vorba doar de oboseala,cat despre schimbari si in meciul cu Schalke04 din deplasare dupa schimbarea lui Peterssen inlocuit cu Alaba in min 70 daca nu ma insel,Thomas Muller a fost trecut varf impins si a si marcat dupa vreo cinci minute de la schimbare,acum Heynkes a incercat aceeasi mutare mai ales ca Gomez fusese total inexistent,insa de data aceasta mijlocul lui Bayern[in primul rand Kroos] a fost total apatic si rare au fost momentele in care Bayern si-a creat faze de poarta si atunci au fost creeate de Boateng pe partea dreapta!

fcdm3
fcdm3
1 October 2011 22:14

Mie mi s-a parut ca jucatorii nostri au jucat dubios de slab. Au jucat ca si cum ar fi suferit vreo toxiinfectie alimentara sau parca erau toti bolnavi. Cu exceptia lui Neuer, nici unul nu a fost in apele lui. Nu am inteles nici schimbarile lui Heynckes care, in repriza a doua, a facut schimbari astfel incat am jucat fara atacant!

gery76
1 October 2011 21:57

Un meci mai slab al lui Bayern,dar asta se mai intampla ,munchenezii sunt si ei oameni nu roboti,iar dupa un maraton de 10 meciuri aproape perfecte este normal sa mai apara si sincope.
Neuer a fost excelent dand dovada de o siguranta specifica doar marilor portari ai Europei ,in rest nu pot decat sa salut risipa de efort a lui Schweini si Muller -desi fara prea mari realizari,in schimb ma ingrijoreaza jocul efectiv catastrofal al lui Kroos care a fost cap de linie la mai toate fazele ofensive ale lui Bayern,iar suturile sale pareau mai mult incercari de a scapa de minge.
Egalul de azi nu trebuie sa ne ingrijoreze insa in mod deosebit ,s-a vazut clar o oboseala majora la majoritatea baietilor dar senzatia a fost ca acest meci ,mai putin reusit era oarecum planificat asa ca nu ne ramane decat sa asteptam optimisti viitoarele etape care cu siguranta vor arata o cu totul alta fata a lui Bayern!

Subscribe via Email

Introdu adresa de e-mail pentru a primi notificare pentru orice postare noua adaugata pe site

Urmareste-ne pe Facebook
Parteneri
Help us run this site…
12
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x