Bayern Munchen a invins in deplasare cu 3-0 pe Kaiserslautern, meci contand pentru etapa a 4 a din Bundesliga. Mario Gomez a inscris toate cele 3 goluri ale partidei.

0 0 vote
Article Rating
24 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
robben
robben
31 August 2011 13:48

am auzit ca chelsea il vrea pe ribery si vrea sa dea 35 de milioane de euro pe el

fcdm3
fcdm3
31 August 2011 12:55

Userii Transfermarkt.de au votat echipa tip a etapei a 4-a din Bundesliga. Bayern are 5 jucatori in echipa: Lahm, Boateng, Ribery (ales a 2-a oara in echipa etapei), Muller si Gomez.
Bild si TZ le acorda nota 1 (clasa mondiala) lui Gomez si T.Muller iar Kicker ii acorda 1 lui Gomez si 1,5 lui T.Muller. Ceilalti primesc note de 2 (f. bine) si 3 (bine). Nici un jucator advers nu a primit nota mai mare de 4 (mediocru).

lordi211
lordi211
30 August 2011 20:58

Un meci destul de frumos,bravo pt Mario si noul aspect al site-ului pare mai preimitor buna treabe adimini:)

gery76
30 August 2011 15:35


Bayern-ul’74,75,76 a fost cu siguranta cea mai buna echipa de club din istoria Germaniei si alaturi de Real-ul anilor55-60[ Puskas,Di Stefano,Gento],Ajax-ul’71,72,73[ Crujff,Neeskens,Krol,Kaizer,Arie Haan],Milan-ul lui Arrigo Sachi88-90[Baresi,Tasotti,Maldini,Virdis Rijkaard,Gullit,Van Basten,Donadoni,Ancelotti]sau Barca de acum,una din cele bune echipe de club din istoria fotbalului mondial.Maier,Swarzenbeck,Beckenbauer,Breitner,Ulli Hoennes si Gerd Muller ,deci sase jucatori de la Bayern au format osatura nationalei germane campioana mondiala in 1974,iar pe langa acestia evolua un fotbalist incredibil Franz Roth autorul golurilor decisive din 1967-finala Cupei Cupelor,1975 si 1976-C.C.E,ghinionul acestui adevarat simbol fiind acela de a fi contemporan cu alti corifei germani ca Overath sau Bonhoff si astfel n-a putut strange decat vreo3-4 selectii!!!

Peter
Peter
30 August 2011 14:00

: conform spuselor lui Hoeness, pana in 2017 stadionul va fi platit in totalitate. Pana atunci se vor investi in jur de 40-50 de milioane in echipa in fiecare an, daca este necesar, iar dupa aceea, se vor putea face investitii mai mari. Suma exacta nu a fost numita.

Revolution
Revolution
30 August 2011 13:43

Iar dupa ce Allianz Arena va fi complet platita de Bayern,atunci clubul isi va putea permite transferuri de 40 de mil sau mai mari?

Revolution
Revolution
30 August 2011 13:33

Pai pana cand mai are Bayern de platit pentru Allianz Arena si cat mai are de platit?

fcdm3
fcdm3
30 August 2011 13:15

Da, Blatter conduce FIFA, nu UEFA. Greseala mea. Ideea e ca Rummenigge a ramas cam singurul care se cearta cu acest Blatter (care are 75 ani si este de 13 ani in fruntea FIFA) si aceasta problema a aparut mai ales dupa accidentarea lui Robben la un meci amical al Olandei iar acesta n-a mai jucat cateva luni! Din cate stiu Rummenigge a cerut despagubiri si de la Federatia Olandeza de Fotbal dar, mai mult decat un meci amical Bayern – Olanda cu incasarile meciului revenind clubului, n-a obtinut. In legatura cu fair-playul financiar am inteles ca marile echipe din Anglia si Spania nu sunt de acord. Si e posbil sa fie ca ele, pentru ca sunt oameni f. influenti acolo. “Sfanta Treime” zicea ca daca se aplica fair-playul financiar (unde marile echipe din Anglia, Spania si Italia au restante uriase) Bayern va avea castig de cauza, fiind clubul cu cea mai sanatoasa politica financiara. Si, dupa ce va plati in intregime stadionul Allianz, va putea scoate din visteria clubului zeci de milioane cu care ca putea cumpara jucatori de… Citeste mai mult

fcdm3
fcdm3
30 August 2011 9:12

Cum spuneam, “mana” lui Heynckes incepe sa se vada iar echipa condusa de el a ajuns pe primul loc in Bundesliga dupa 477 de zile! Echipa este mult mai sigura pe ea (chiar daca nu joaca f. spectaculos), multi jucatori au sarcini defensive, se dubleaza excelent, alearga f. mult, viteza este in crestere iar fundasii sunt f. siguri pe ei astfel incat Neuer, de cand a venit, nu a fost nevoit sa faca nici o parada! Iar in cateva meciuri a “somat” pur si simplu! De f. mult timp nu am vazut la Bayern o aparare asa compacta si greu de strapuns!
PS1: De neinteles dezvaluirile lui Lahm in cartea sa autobiografica. A ales un moment f. prost!
PS2: Au devenit tot mai dese contrele lui Rummenigge cu Blatter care conduce o UEFA din ce in ce mai corupta. Eu am inteles ca e vorba de “fair-play-ul financiar”. Poate ne spune DevilMayCry sau alti colegi despre ce e vorba.

fcdm3
fcdm3
30 August 2011 8:23

@gery76: K’lautern este una din putinele echipe din Bundesliga impotriva caruia Bayern are bilant negativ in deplasare. Vorba comentatorilor: “pe Stadionul Betzenberg Bayern niciodata nu s-a simtit prea bine”… In Bundesliga editia 90-91 Bayern a terminat pe 2, la 3 puncte de K’lautern iar in meciurile directe scorurile au fost Bayern – K’lautern 4-0 si 1-2. Iar in editia urmatoare, 91-92, Bayern a avut o clasare dezastroasa in clasament: locul 10, 13-10-15, golaveraj negativ 59-61! Iar Heynckes a fost demis dupa cateva etape (deci vina nu ii apartine in totalitate). Insa am inteles ca rivalitatea celor doua a inceput de la meciul din toamna lui 1973 cand K’lautern a invins Bayern-ul lui Sepp Meier cu 7-4 dupa o rasturnare de scor halucinanta, de la 1-4! Filmuletul il puteti vedea aici http://www.youtube.com/watch?v=liZha3XMdDw In vara lui 1973 Bayern pierduse finala C.C.E. in fata lui Ajax cu 0-4, razbunandu-se 5 ani mai tarziu (in 1/4 competitiei) cand a invins Ajax-ul lui Johann Cruyff, chiar in Olanda, cu 8-0!!! Puteti vizualiza filmuletul aici http://www.youtube.com/watch?v=Sb0BvJne2-0&feature=related Era marea echipa a lui Bayern unde jucau, printre altii:… Citeste mai mult

gery76
29 August 2011 14:44

@fcdm3 Cred ca-ti mai aduci aminte editia 90-91 a Bundesligii[ fiindca esti mai apropiat de varsta cu mine chiar daca putin mai mare] cand ‘Lautern a castigat titlul chiar in fata lui Bayern antrenata atunci chiar de Jupp Heynkes,cu o trupa in care stralucea chiar actualul presedinte al lor Stefan Kuntz si in care mai jucau ,Labbadia,Schupp-ambii trecand apoi si pe la Bayern dar fara mare succes,americanul Dooley sau cehul Kadlec senior, vice -campion european cu Cehia in 96, iar la Bayern iesea golgheter al Bundesligii Roland Wohlfart,insa apararea dadea mari rateuri cu Aumman-nesigur in poarta ,Augenthaler din ce in ce mai lent[ nu pot uita niciodata autogolul sau din semifinala 90-91 a C.c.e la Belgrad in min 90 cand Bayern conducea cu 2-1 si meciul se indrepta spre prelungiri]si cu Pfugller -fundas stanga de care mai ramasese doar numele.Si in acel an suporterii lui ‘Lautern au provocat incidente atat la Munchen dar mai ales la Kaiserslautern- ura lor impotriva lui Bayern fiind de pe vremea in care la ei jucau Briegel,Bongartz sau Brehme in anii 82-84,bateau pe Real Madrid… Citeste mai mult

Peter
Peter
29 August 2011 13:11

: Este cunoscuta ura pe care o poarta cei de la Kaiserslautern celor de la Bayern, si atmosfera a fost mult mai dura si in trecut. Dar important este cum au jucat echipele, si ca cei de la Bayern nu au fost timorati de presiunea publicului.

Danny99
Danny99
29 August 2011 9:16

Bayern Munchen 4 Ever: Dacă vrea cineva să asculte melodii cu Bayern vă scriu aici adresele:

Imnul lui Byaern Stern des Sudens:
http://www.youtube.com/watch?v=Q6jl9C3V0mw
Și o melodie obișnuită:
http://www.youtube.com/watch?v=py2giojmR

BAYERN MUNCHEN 4 EVER

fcdm3
fcdm3
29 August 2011 8:39

Endlich, tabellefuhrer! In sfarsit, pe primul loc! Bayern a castigat de o maniera categorica meciul cu Lautern. M-a surprins rautatea fanilor din K’lautern care au huiduit cum nu am mai vazut in Germania plus ca au si aruncat cu diverse obiecte in teren spre jucatrii nostri. De ex., am vazut cu surprindere cum la un corner executat de Ribery stateau stewarzii cu umbrelele pt. ca obiectele aruncate din teren sa nu-l loveasca! Nu ma asteptam la atata lipsa de civilizatie in Germania! Despre Bayern: incepe sa se vada “mana” lui Jupp Heynckes care isi consolideaza apararea meci de meci iar gazdele nu au avut nici o ocazie clara de gol, cu toata ura ce le-o purtau bavarezilor! Heynckes zicea “atacul iti castiga meciurile iar apararea iti castiga trofeele”. Si iata ca incepe sa se tina de treaba iar jocul creste in valoare, jucatorii se dubleaza excelent, presingul este naucitor iar adversarul nu prea mai poata sa “respire”. Bayern este la al 5-lea meci consecutiv fara gol primit! Nu mai ramane decat sa nu se mai rateze atat in fata portii… Citeste mai mult

Petraru Vlad
Petraru Vlad
29 August 2011 7:09

2 Rezultate interesante off-topic sunt 8-2 lui Man Utd cu Arsenal si 5-1 Man City cu Tottenham. Urmareste cineva Premier league dintre voi?

Schweinsteiger_31
Schweinsteiger_31
29 August 2011 1:24

TSV Pähl – FC Bayern 1-22 (H-T: 0-11) 28.08.2011

Stadium : Penzberg Nonnenwald

FC Bayern Neuer (Butt 46) – Rafinha, Tymoshchuk (Boateng 46), Luiz Gustavo (Badstuber 46), Contento – Lahm (Alaba 46), Pranjic – Usami, Kroos (46. Schweinsteiger), Müller (46. Ribéry) – Petersen

Spectators : 6,000 (capacity)

Goals: 0-1 Usami (1), 0-2, 0-3, 0-4 Petersen (7, 11, 13), 0-5 Usami (17), 0-6 Lahm (18), 0-7 Müller (19), 0-8 Tymoshchuk (24), 0-9, 0-10 Kroos (28, 37), 0-11 Usami (45), 0-12 Petersen (55), 0-13 Alaba (60), 0-14 Ribéry (65), 1-14 Mühlbauer (68), 1-15 Schweinsteiger (73), 1-16 Contento (77), 1-17 Ribéry (80), 1-18 Schweinsteiger (81), 1-19, 1-20 Petersen (85, 87), 1-21 Ribéry (88), 1-22 Petersen (89)

Serban
Serban
28 August 2011 19:19

@vaicarelile

Serban
Serban
28 August 2011 19:18

Eu va propun sa terminati cu vaicarile si sa-l admirati pe Jupp pt faptul ca roteste jucatorii si ca le da incredere la toti. Cand a fost ultima data cand am avut atatia jucatori in forma??? Iar despre echipa sunt foarte multumit, apararea este una foarte buna si solida. Intr-adevar Lahm a fost depasit usor in unele faze, dar a participat fantastic la faza de atac si totusi este capitanul echipei. Ii urez sa-si revina cat mai repede pe faza de aparare, in rest tin sa felicit echipa pt rezultatele frumoase de la inceputul acestui sezon.

Petraru Vlad
Petraru Vlad
28 August 2011 5:26

Hamburg o cam ia rau de la toate echipele. A pierdut 4-3 la Koln si e candidata serioasa la retrogradare . Mie mi-ar parea rau daca ar retrograda Dinozaurul, o echipa de traditie si candva puternica chiar si in Europa. Despre Bayern, am fost surprins un pic de neputinta celor de la Lautern, iar Lahm desi a facut un meci foarte bun in ofensiva , Walch a trecut de 3 ori ca prin branza pe langa el, si nu stiu ce o sa faca contra unor adversari de calibru, sper totusi ca pana la meciurile de CL sa-si revina.

gery76
27 August 2011 22:44

M-a bucurat foarte mult cresterea evidenta de forma a lui Thomas Muller,coautor la toate cele trei goluri ale lui Bayern!!!
Jocul lui Bayern a fost destul de consistent,insa nu trebuie uitat ca Lautern este o candidata serioasa la retrogradare!!!

vladt
vladt
27 August 2011 18:42

Din pacate nu am putut vedea meciul iar cand am vazut ca “Super Mario” a inscris toate cele 3 goluri am ramas uimit dar apoi cand m-am uitat la rezumat mi-a trecut uimirea si am ramas la aceeasi parere despre “super atacantul” nostru. Trecand peste toate sunt fericit ca echipa marcheaza si nu primeste goluri. Hai Bayern!

Subscribe via Email

Introdu adresa de e-mail pentru a primi notificare pentru orice postare noua adaugata pe site

Urmareste-ne pe Facebook
Parteneri
Help us run this site…
24
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x