Bayern Munchen a facut inca un meci mare si a castigat cu 5-0 impotriva celor de Hamburg. Golurile bavarezilor au fost inscrise de Van Buyten in minutul 13, Franck Ribery min 17, Arjen Robben min 34, Mario Gomez min 57 si Ivica Olic in minutul 80.

0 0 vote
Article Rating
11 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
fcdm3
fcdm3
22 August 2011 7:54

In meciul cu HSV, Bayern a avut 25 de ocazii si a inscris 5 goluri iar echipa oaspete nu a avut decat o mini-ocazie. BILD a acordat nota 2 (f. bine) pe linie echuipei bavareze iar lui Robben i-a dat nota 1 (clasa mondiala). Cei de la HSV au primit aproape toti nota 6 (catastrofal) mai putin portarul lor care a primit nota 5 (f.slab).
In primele 5 meciuri Bayern a castigat de 4 ori la 0 (3-0,1-0,2-0,5-0).
In aceste 5 meciuri Bayern a primit doar 5 suturi pe spatiul portii de la echipele adverse. Spre comparatie, in “era” van Gaal Bayern primea, in medie, 3,8 suturi pe poarta/meci.
Se vede deja ca aparea este mai sigura decat anul trecut dar este si meritul mijlocasilor defensivi care “taie” atacurile adverse.
Suntem pe drumul cel bun!

PS: O veste proasta este ca Olic s-a accidentat la golul marcat si va absenta 6-8 saptamani!

Un_fan
Un_fan
22 August 2011 6:52

Este adevarat ca Olic s-a accidentat si va sta 2 luni pe bara?? :((

Un_fan
Un_fan
22 August 2011 6:04

Eu unul sunt fan al lui Gomez dar as vrea sa-l vad si pe Petersen jucand pentru ca mi se pare un atacant interesant si poate ar trata fazele de gol mai serios decat Gomez.Poate sa fie titular la Zurich? Eu zic ca ar fi bine sa fie ca avem deja 2-0, sa incercerce poate si o noua formula de joc.

Peter
Peter
21 August 2011 16:00

Este clar ca Hamburg nu este in cea mai buna forma, dar si Bayern a jucat bine, se vede o evolutie inspre bine. Concluzii nu trebuie trase, este doar inceputul. Sa vedem cum vor sta lucrurile mai incolo in sezon, ca sa putem spune ceva concludent despre echipa, jucatori si antrenor. Mie mi se pare un drum bun, cu o defensiva organizata, si o buna circulatie a mingii spre partea ofensiva. Dar, cum am zis, nu trebuie sa tragem concluzii.

Un_fan
Un_fan
21 August 2011 13:10

Pe mine nu ma impresionat jocului lui Bayern care a jucat ( parerea mea) cu cea mai slaba echipa la ora actuala din Bundesliga (ca relatii de joc sunt dezastru cei de la Hamburg), astept sa vad cum ne descurcam cu adversari mai puternici. Si mie mi se pare ca Lahm joaca mai slab pe partea stanga si cred ca ar trebui luat un fundas stanga de calitate si poate Rafinha scos din echipa .

Schweinsteiger_31
Schweinsteiger_31
21 August 2011 11:46

Eu cred ca victoria de acum este revansa din CUPA TOTAL LIGA,pentru zeci de ocazii ratate atunci,acum au intrat aproape toate :D.Sper sa fie o multime de goluri si la Zurich,cel putin 3 pt FCB:x:x:x:x:x.Astept cu nerabdare ca intreaga echipa sa se omogenizeze si mai bine si sa vedem la fiecare meci,pe putin 3 goluri pe tabela in dreptul FCB.—-MIA SAN MIA!!!!!

Rava
Rava
20 August 2011 23:27

@Florin: Elia a jucat 4 minute a intrat in min 87

fcdm3
fcdm3
20 August 2011 21:24

Eu, ca economist statistician, pot sa spun ca cifrele ofera niste informatii foarte interesante.
Iata cateva date statistice ale favoritilor nostri la acest meci:

Precizia paselor:
1.Rafinha – 97%
2.Van Buyten – 94%
3.Lahm – 94%
4.Badstuber – 93%
5.Tymo – 93%
6.Gomez – 92%
……..

Dueluri in doi castigate:
1.Van Buyten – 91%
2.Gomez – 72%
3.Badstuber – 71%
4.Tymo – 63%
5.Lahm – 60%
……

Ocazii de gol:
1.Muller – 7, 0 goluri!
2.Robben – 5
3.Gomez – 4
4.Ribery – 3
5.Olic – 2
6.Tymo – 2
7.Lahm – 1
8.Van Buyten – 1

Cei mai faultati:
Robben – 3
Ribery – 3
Muller – 3
….

Florin
Florin
20 August 2011 21:09

A fost un meci bun facut de Bayern. Ribery incepe sa dea semne ca revine la standardele la care era cotat acum doi ani, Gomez a inceput sa inscrie din nou. Ma bucur pentru Olic ca si-a a reusit sa dea gol insa s-a vazut ca nu are meciuri in picioare, a fost destul de inexact in combinatii. Muller a ratat incredibil de mult, cred ca trece printr-o pasa mai proasta, dar la ambitia si devotamentul sau va depasi momentul destu de repe. Despre Robben a devenit ceva normal sa spunem ca a fost omul nr 1 de pe teren. Acum intrebarea se pune, am batut cu 5-0 pentru ca Bayern chiar este in forma sau a fost mai mult datorita adversarului extrem de slab? sa nu uitam ca totusi la Hamburg n-au mai fost nici Petric, nici Pitroipa si nici Elia, au mai jucat doar Jarolim, Aogo, Jansen si Westerman si restul niste jucatori de la echipa a doua a lui Chelsea.

fcdm3
fcdm3
20 August 2011 20:38

Bayern o “demoleaza” pe Hamburg si face spectacol! Cel mai bun meci al bavarezilor care, pe langa cele 5 goluri, au mai avut inca 7-8 ocazii rarisime! Apararea a fost la inaltime, Hamburg neavand nici o ocazie clara. Jocul favoritilor nostri creste de la meci la meci iar astazi au demonstrat ca pot juca si in viteza si legat, avand in Ribery si Robben doua “motoare” turate f. tare. Robben, nerefacut, a reusit sa fie din nou cel mai bun de pe teren (1 gol si 2 assist-uri) iar Muller campionul ratarilor. Neuer somer aproape tot meciul. Incepe sa imi placa Bayern-ul lui “don Jupp”!

DarkMac
DarkMac
20 August 2011 18:19

Primul meci in care mi-a placut Gomez. 🙂

Subscribe via Email

Introdu adresa de e-mail pentru a primi notificare pentru orice postare noua adaugata pe site

Urmareste-ne pe Facebook
Parteneri
11
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x