Atat Usami cat si clubul sau, Gamba Osaka, au declarat presei din Japonia ca tanarul jucator se va transfera la Bayern Munchen.

takashi

Japonezul este imprumutat timp de un sezon si daca va confirma atunci va fi cumparat definitiv.

0 0 vote
Article Rating
14 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
axxter
axxter
1 July 2011 20:41

Am vazut si eu filmulete cu acest japonez, dar mi se pare foate lent, avanad in vedere si campionatul in care joaca. Bayern a ucis o gramada de tineri, asa ca nu cred in el nici chiar cand o sa reuseasca sa confirme, in idee Kroos sau Muller sunt clar peste el si au aproape aceeasi varsta. Japonezul s-ar plia pe stilul lui Dortmund sau Leverkusen, dar nu la Bayern Munchen.

dani
dani
1 July 2011 20:37

welcome D:

ionut
ionut
1 July 2011 17:11

Pare jucator decent din clipurile youtube, aud vorbe bune spuse despre de catre mari fotbalisti, deci de ce nu ar putea fi un jucator bun de rezerva pentru robben si ribery. Eu personal speram la un hazard sau macar la un shaqiri, si inca mai sper:)). Oricum sper ca la anu sa se realizeze si tranferul definitiv al lui Usami(deci implicit sa confirme).

Peter
Peter
30 June 2011 19:41

: Nu am zis ca este, ci ca ar putea fi. Are doar 19 ani si are un stil asemanator. Nu se stie ce va fi, dar de ce sa nu avem incredere in el ca poate fi un jucator senzational? Si comparatia cu Messi este facuta de Guido Buchwald, un om care l-a vazut jucand pe Usami.

marian
marian
30 June 2011 18:07

@Peter: Hai sa nu exageram, e o tanara speranta si…deocamdata atat…Nu vreau sa critic, sa fiu contra…jucatorul imi place, dar sa luam in calcul si calitatea fundasilor japonezi si a fotbalului asiatic in general. Dar pana la a declara noul Messi sau ii scoate din echipe pe Robben sau Ribery e cale a dracului de lunga.
Eu personal inca astept adevaratele transferuri ale verii.

Peter
Peter
30 June 2011 14:46

Nu s-au platit bani pe el, si va fi un an jucatorul echipei. Dupa ce am vazut din filmulete pe Youtube si din ce am citit, pare sa fie un pusti extrem de talentat, pe care van Gaal l-a vrut inca din iarna, si stim cu totii ca van Gaal are ochi pentru tineri. Daca se va acomoda, s-ar putea sa il avem pe noul Messi la echipa, stilul sau de a juca fiind foarte asemanator.

gery76
28 June 2011 17:59


In legatura cu stilul de viata si seriozitatea nu pot fi probleme,japonezii cu foarte mici exceptii sunt tipi seriosi si foarte dedicati profesiei,singurele impedimente le-as vedea in legatura cu limba germana,eu cred ca poate fi o surpriza placuta Takashi Usami.

robben10
robben10
28 June 2011 16:27

eu il vreau pe Alex

fcdm3
fcdm3
28 June 2011 14:13

Daca de la mijloc in sus stam f. bine, ce naiba facem cu apararea? Rummenigge a declarat ca ii asteapta pe seicii lui City si pana la sf. lui august sa lase din pretul de 20 de mil. cerut pe Boateng. Si daca nu lasa? Chiar nu se poate cumpara alt fundas? Cred ca aducerea brazilianului Alex de la Chelsea ar fi o afacere buna. Sau chiar brazilianul Geromel de la Koln. K.H.R. & U.H., grabiti-va! Timpul trece!

fcdm3
fcdm3
28 June 2011 14:07

Multi cunoscatori au declarat ca ar fi mai talentat decat Kagawa iar din filmuletele de pe YOUTUBE chiar asa pare. Ramane de vazut cum se va acomoda cu limba, cu stilul de viata din Germania etc. Eu cred in seriozitatea si ambitia lui Usami. Sunt optimist.

gery76
28 June 2011 13:48

Sa speram ca va avea aceeasi explozie ca si Kagawa la Dortmund sezonul trecut cand pana la accidentare fusese printre cei mai buni jucatori ai Borussiei.

fcdm3
fcdm3
28 June 2011 7:08

Un transfer reusit. Pustiul e de mare viitor si, din filmuletele de pe YOUTUBE, pare chiar f. bun!

marian
marian
27 June 2011 18:37

Nu stiu daca e un transfer reusit sau nu, dar sa incepem sa aducem jucatori si pentru prima echipa, nu doar pentru Bayern II.

vladt
vladt
27 June 2011 11:17

Un transfer nereusit – parerea mea –
Tot ne trebuie unul, doi fundasi.

Subscribe via Email

Introdu adresa de e-mail pentru a primi notificare pentru orice postare noua adaugata pe site

Urmareste-ne pe Facebook
Parteneri
Help us run this site…
14
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x