Golgheterul din Zweite, Nils Petersen, a semnat azi un contract valabil pe 3 sezoane cu Bayern.

[nggallery id=1]

0 0 vote
Article Rating
11 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
gery76
20 May 2011 13:36

Jupp Heyckes este un antrenor cu mare experienta,dar mereu a avut slabiciuni la fotbalisti al caror nume pentru marea masa a suporterilor nu spunea nimic.Vad ca si acum insista pentru nume ca Vidal,Rafinha care mie personal nu-mi inspira deosebita admiratie [desi Vidal are o anume versatilitate,insa Rafinha este un mare ciudat]sau Boateng ,insa lui Heynckes trebuie sa-i acordam credit neconditionat macar la inceput avand in vedere ca in precedentul mandat plin de succese la Bayern in anii ’90 a facut treaba buna cu o echipa in care pe langa vedete consacrate au jucat cu destul succes si nume mai putin cunoscute in fotbalul mare pana la venirea lui Jupp Heynckes la Bayern si ma refer la Roland Grahammer,Manfred Bender,Hans Dorfner,Hand dieter Flick sau Ratmilo Mihailovic,fotbalisti cu care Heynckes a castigat vreo trei titluri consecutive si a jucat semifinale de Liga Campionilor deci are antecedente pozitive cu astfel de jucatori[ desi repet mie nu-mi plac deloc sud-americanii fiindca mereu provoaca disensiuni in cadrul loturilor si in ciuda credintei religioase afisate ostentativ ,in marea majoritate sunt betivi,puturosi si afemeiati].

Peter
Peter
20 May 2011 12:17

@fcdm: Mie unul imi pare rau ca a plecat Altintop, era un jucator pe care te puteai baza oricand, un allrounder perfect. In ceea ce priveste jocurile la Bayern, cred ca acolo sunt trecute numai jocurile si golurile din Bundesliga, el jucand mai mult de 100 de meciuri pentru Bayern in cei patru ani, in toate competitiile. Si imi pare nespus de rau ca a plecat la Real, deoarece urasc echipa din Madrid, si nu-mi place cand un jucator care a jucat la Bayern sa plece acolo. Totusi, am un respect deosebit pentru Hamit, el fiind un jucator la locul lui, care desi nu a jucat mult in ultimul timp nu a facut scandal. Personal, ii doresc tot binele din lume, dar numai pe plan personal, deoarece Realului nu-i pot dori trofee si victorii.

fcdm3
fcdm3
20 May 2011 8:05

Jucatorii lui Bayern vor avea vacanta pana pe 1 iulie (mai putim cei de la nationala care vor mai avea 3 meciuri de jucat) cand vor incepe antrenamentele. Apoi, calendarul va arata astfel:
– 19 iulie incepe Ligatotal! Cup 2011 in Mainz iar Bayern va juca semifinala cu Hamburg,
– 20 iulie se va juca finala si jocul pt. locul 3, tot in Mainz,
– 26 iulie AUDI Cup 2011, semifinala pe Allianz Arena,
– 27 iulie AUDI Cup 2011, finala si jocul pt. locul 3,
– 29 iulie DFB Pokal, etapa 1,
– 5-7 august incepe Bundesliga!
Pe langa aceste meciuri importante vor mai fi si cateva meciuri amicale cu echipe de amatori din ligile inferioare.
Abia astept sa vad noua echipa a bavarezilor!

fcdm3
fcdm3
20 May 2011 7:40

Conform TZ, Heynckes isi doreste doar urmatorii jucatori: – Neuer (portar, Schalke 04) care va semna zilele viitoare, – Vidal (mijlocas, Leverkusen), – Rafinha (fundas dreapta, Genoa), – Boateng (fundas central, Man. City), – Petersen (atacant, Cottbus) care a si semnat deja. Lui Reus nu-i da drumul M’gladbach (nici el nu vrea sa plece), Hoewedes nu e lasat sa plece nici el de sefii lui Schalke 04, cu Sagna cred ca a fost o gluma iar de van der Wiel nu se mai aude nimic, probabil Heynckes nu-l vrea, desi era dat ca sigur la Bayern! Pacat, eu il consider mai bun decat Rafinha, mai ales ca acesta are si un renume nu prea grozav. Asadar, se pare ca astea vor fi noutatile din aceasta vara. Ramane de vazut daca nu intervine ceva intre timp! O stire surprinzatoare e ca Altintop a semnat pe 4 ani cu Real Madrid! Nu stiu ce a vazut Mourinho la el dar, pana la urma, bine ca a plecat pentru ca nu avea nici un viitor la Bayern. A jucat 4 ani la bavarezi,… Citeste mai mult

fcdm3
fcdm3
20 May 2011 7:06

Si eu l-am vazut in cateva meciuri (secvente) pe Petersen. Pot sa afirm ca este un jucator gen Gomez, asa cum zicea si Peter. Dar cum Miro Klose va ramane la Bayern in proportie de 90% (“don Jupp” si-l doreste f. mult), Petersen va lustrui banca de rezerve.

Peter
Peter
19 May 2011 18:57

@gery: La prezentare a declarat ca este un atacant de careu tipic, cu forta, cu pozitionare si demarcare buna, ca loveste bine mingea cu ambele picioare si cu capul. Sa vedem ce va fi, dar daca va ramane si Klose, cred ca va fi mai timp in tribuna, decat pe teren sau pe banca de rezerve. S-ar putea sa ma insel, dar un jucator care nu a jucat in Bundesliga niciun minut si ajunge din prima la Bayern nu stiu ce sanse de reusita are, mai ales ca stim ca la Bayern nu se are rabdare cu jucatorii tineri. Asta este doar o presupunere, s-ar putea sa fie un atacant care ne va ajuta mult timp de acum incolo.

gery76
19 May 2011 18:42


L-am vazut eu in doua meciuri pe Eurosport2 lunea intr-un meci a egalat in min90 din faza fixa ,iar in al doilea meci jucat in deplasare au fost invinsi cu 2-0 si nu s-a remarcat deloc.In primul meci in care l-am vazut pe Petersen ,in care a si marcat ,la calitati pot spune c-ar avea forta buna,fizic bun si protejeaza acceptabil balonul,in schimb la ce mi-a facut impresia ca ar schiopata este viteza dar doar din 2 jocuri nu poate spune nimeni cat de valoros este.

lordi211
lordi211
19 May 2011 18:07

Totul e posibil,Mario nu e un atacant foarte ‘stralucit’majoritatea goluriilor(sau chiar mai multe)le-a marcat din faze simple unde nu trebuia decat sa impingi mingea in poarta,coechipierii facand partea grea….

Peter
Peter
19 May 2011 16:05

Nu stiu ce va fi, dar daca ramane sistemul cu un singur atacant, Petersen nu va putea evolua mult. Nu stiu ce poate, nu l-am vazut niciodata jucand, dar nu cred ca poate sa ii ia locul lui Mario.

lordi211
lordi211
19 May 2011 13:52

Inseamna ca v apleca sigur Klose,ehhh…nu prea a facut mare lucru ultima vreme,timpul lui la bayern s-a afarsit din pacate.

Subscribe via Email

Introdu adresa de e-mail pentru a primi notificare pentru orice postare noua adaugata pe site

Urmareste-ne pe Facebook
Parteneri
Help us run this site…
11
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x