Unul dintre cei mai doriţi fundaşi din Europa, portughezul Fabio Coentrao, este tot mai aproape de un transfer la campioana en-titre a Germaniei, Bayern Munchen.

coentrao

Conform cotidianului O Jogo, fotbalistul în vârstă de 23 de ani şi-a dat acordul pentru a juca la Bayern incepand din vară.

Suma de transfer ar urma sa fie de 25 milioane de euro, cu 5 milioane mai putin decat clauza de reziliere.

0 0 vote
Article Rating
15 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
fcdm3
fcdm3
8 April 2011 13:41

Chiar azi scrie pe http://www.kicker.de (preluat de pe Abola) ca Fabio Coentrao se simte f. bine in Portugalia, iubeste Benfica si vrea sa ramana pana in 2016 acolo! Deci, nu va veni la Bayern! Clar!

fcdm3
fcdm3
8 April 2011 13:35

, poate ca portughezul nu e chiar cel mai bun din lume pe postul sau dar e printre cei mai buni. Spune-mi, te rog, un fundas stanga mai bun decat Coentrao, care sa vrea sa plece de la echipa lui si sa coste peste 20 de mil. euro. Cu argumente, te rog! Kaiser Franz, Lizarazu si inca cativa au afirmat ca acest Coentrao e cel mai bun din lume pe postul lui si tu zici ca e departe…Ai vazut ultimele faze pe care le-a facut Coentrao la meciul Benfica – PSV 4-1? Ai vazut cum i-a umilit pe fundasii olandezi sau ce recuperari a facut?

hippy
8 April 2011 11:43

nu crezi ca ai exagerat cu afirmatia “Coentrao cel mai bun fundas stanga din lume” ?

intradevar , Coentrao ar fi adus un mare plus defensivei dar e departe de a fi cel mai bun fundas stanga din lume .

fcdm3
fcdm3
7 April 2011 18:37

Din pacate Coentrao a declarat ca se simte bine la Benfica si nu vrea la Bayern! O Jogo a dezimformat lumea… Deci Coentrao (cel mai bun fundas stanga din lume dupa mine) nu va veni la Bayern in proportie de 90%.

Casian Florin
Casian Florin
1 April 2011 19:17

Eu cred ca e binevenit la Bayern!

Serban
Serban
31 March 2011 19:40


Ar fi super. De asemenea Hazard este un jucator de clasa care in cativa ani va exploda

marius
marius
31 March 2011 19:35

sper sa si concretizeze transferul. pentru mine coentrao si eden hazard ar fi 2 mutari de vis.

Florin
Florin
31 March 2011 17:26

Asta este o veste buna pentru moment, dar sper ca odata cu venirea lui sa nu se uite ca mai este si Diego Contento, un fundas de banda cu un potential urias. In ceea ce-l priveste pe Van der Wiel cred ca unul dintre motivele pentru care a fost preferat Coentrao este faptul ca este stangaci, si avem nevoie de intariri pe banda stanga, ajutand cu centrari mult mai precise decat olandezul care este dreptaci.

ion
ion
31 March 2011 17:14

l-am vazut in mai multe meciuri..dupa parerea mea este un fundas de banda de mare clasa , printre cei mai buni din noua generatie, cu un aport ofensiv insemnat. Van Der Wiel este un alt jucator care imi place foarte mult, dar consider ca fabio coentrao este putin superior.

gery76
31 March 2011 15:31

Si eu cred ca este un fotbalist complet,de aceea consider eventualul transfer util.

Vlad
Vlad
31 March 2011 11:42

Asta e intradevar o veste buna mai ales ca de la perechea Liza/Sagnol Bayern nu a mai avut niste fundasi de top pe ambele benzi.

Catalin
31 March 2011 11:20

Eu zic ca isi merita banii…Vrem sal vadem cit mai repede pe teren la Bayern

lordi211
lordi211
30 March 2011 18:36

@bavarezu13:
Uite mai exista si fotbalisti buni care sa nu coste o avere,sper sa fie de bine,acolo avem nevoie de piese noi,in aparare!

bavarezu13
bavarezu13
30 March 2011 18:28

nu prea face banii…la orice ora l-as fi preferat pe van der wiel de la ajax:X

Subscribe via Email

Introdu adresa de e-mail pentru a primi notificare pentru orice postare noua adaugata pe site

Urmareste-ne pe Facebook
Parteneri
Help us run this site…
15
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x