Fundasul lui Manchester City, Jerome Boateng, si fundasul celor de la Schalke, Benedikt Howedes, sunt curtati intens de catre gruparea bavareza.

boateng

În ultimele săptămâni Bayern a fost în centrul atentiei din cauza mai multor zvonuri despre transferuri. În urma pierderii calificarii in sferturile Ligii Campionilor, directorul sportiv al bavarezilor, Christian Nerlinger, a dezvăluit că Bayern va transfera 2-3 fundaşi în vară. Fabio Coentrao de la Benfica este ţinta pricipală pentru postul de fundas stanga, dar pana acum era neclar ce fundasi centrali sunt in vizorul celor de Bayern.

Boateng este dorit de Bayern datorita abilitatii sale de a juca pe orice post defensiv. Deşi scopul principal al bavarezilor e să intareasca centru defensivei, Boateng ar putea fi folosit ca un jucator de rezerva pentru Philipp Lahm. Jucatorul de 22 de ani s-a tranferat vara trecuta de la Hamburg la Manchester City, dar pentru ca nu joaca, ar putea fi convins să se mute la Munchen.

howedes

Höwedes este si el dorit de Bayern, dar va fi mai greu de transferat deoarece Schalke il va vinde pe Manuel Neuer, cel mai probabil la Bayern, conform presei din Germania.

La capitolul plecari, este de aşteptat ca Breno să plece de la Bayern în această vară. Jucatorul de 21 de ani nu a confirmat la Bayern dupa transferul sau de la Sao Paulo în 2008. Recent, el a anuntat pe Twitter ca isi doreste sa se intoarca la Sao Paulo.

 

0 0 vote
Article Rating
12 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
Vlad
Vlad
31 March 2011 21:07

@ gery76 – din cate stiu Hummels a semnaat o prelungire de contract cu BVB

gery76
31 March 2011 20:18

@Christiy
Si Holtby are contract cu Schalke,eu doar spuneam ce mi-ar place si ce cred eu ca ar fi util[ din pacate nu toate dorintele pot fi si realizate].Practic si aducerea lui Hummels pare deocamdata iluzorie.

Christiy
Christiy
31 March 2011 17:05


Schurrle nu are cum sa vina la bayern pentru ca a semnat din iarna pentru bayer .. leverkusen 🙁

gery76
31 March 2011 15:27

@Vlad
Daca tu speri in aducerea lui Vidal eu sper ca aducerea a trei jucatori practic ar fi suficient daca acestia s-ar numi Neuer,Hummels si unul dintre Schurrle si L.Holtby[Holtby a facut un meci excelent la tineret marti seara].

Vlad
Vlad
31 March 2011 11:44

Höwedes e un ok.. cred ca s-ar descurca mai bine decat Badstuber, Breno sau van Buyten… despre Boateng nu stiu ce sa zic intrucat nu s-a adaptat la City si asta nu-l recomanda.

Sper totusi sa-l vedem si pe Vidal la vara la Bayern ca sa faca pereche cu Schweini la mijloc.

gery76
30 March 2011 15:10

Devil
Pai tocmai de aceea am zis si eu ca aducerea lui De Geea la Manchester si declaratia de care spui tu ca-i apartine lui Neuer ca nu vrea sa paraseasca Bundesliga ma fac sa cred ca fortificarea apararii mult prea permeabile a lui Bayern va incepe cu principala caramida a acestei temelii si anume aducerea lui Manuel Neuer la Bayern.Readuc aminte iubitorilor lui Bayern ca recladirea acestui club s-a facut dupa sezonul de cosmar’91-1992 prin repatrierea simbolului Lothar Matthaus in toamna lui 1992 si prin fortificarea echipei cu aducerea lui Olli Kahn in 1994,iar dupa acest moment a urmat o serie impresionanta de titluri si cupe ,cupa U.E.F.A in ’96,finala Ligii in ’99 si castigarea Ligii in 2001.

gery76
29 March 2011 17:00

@Casian Florin
Sperantele mele in venirea lui Neuer la Bayern au crescut dupa ce am vazut stirea ca De Geea portarul lui Atletico Madrid ar fi semnat cu Manchester United pentru o suma in jur de 20 milioane Euro,ceea ce ma face sa cred ca Bayern ar fi favorita pentru aducerea lui Neuer la Munchen.

Casian Florin
Casian Florin
29 March 2011 15:00

Mai degraba sa vina Hummels decat Boateng,eu cred ca Hummels e mai bun! STIE CINEVA DACA MAI VINE NEUER LA BAYERN MUNCHEN?

gery76
28 March 2011 19:00

Eu pe Boateng nu pot sa-l inghit de la meciul cu Rusia decisiv de la Moscova cand a dovedit ca este un smintit,a luat un rosu care ne putea costa calificarea directa ,noroc ca a prins Adler meciul carierei altfel jucam barajul cu Slovenia+ca n-a reactionat fata de declaratiile mai mult decat ostile Germaniei facute de nesimtitul sau frate Kevin-Prince Boateng.

bavarezu13
bavarezu13
28 March 2011 18:03

sa vina boateng :D…howedes poate sa ramana unde vrea el…daca il transferam pe howedes iar ne batem joc de bani :-j

Subscribe via Email

Introdu adresa de e-mail pentru a primi notificare pentru orice postare noua adaugata pe site

Urmareste-ne pe Facebook
Parteneri
Help us run this site…
12
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x