Mark van Bommel ar putea reveni in Bavaria la sfarsitul sezonului.

van bommel

Potrivit TZ, plecarea antrenorului Louis van Gaal în vara, ar putea inseamna reintoarcerea olandezului Mark Van Bommel la Bayern.

Van Bommel a fost forţat să plece în ianuarie de catre Van Gaal, deoarece antrenorul olandez dorea ca  Toni Kroos sa fie partenerul lui Bastian Schweinsteiger in mijlocul terenului. O data cu plecarea lui Van Bommel, Bayern a fost eliminata din Cupa Germaniei şi e în pericol sa rateze un loc de Liga Campionilor in sezonul urmator.

Într-un interviu recent, jucatorul de 33 de ani, a dezvăluit că a plecat în lacrimi de la Bayern, sugerând că inima lui rămâne la clubul german unde a jucat timp de patru ani şi jumătate.

0 0 vote
Article Rating
11 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
Vlad
Vlad
31 March 2011 11:46

Adios Marc… a fost bine cat ai fost dar e cazul sa-i vedem pe Schweini si Vidal dominand mijlocul terenului

lordi211
lordi211
12 March 2011 9:04

@gery76:
eu nu am zis ca lahm nu s-a descurcat bine,ba dinpotriva si eu cred ca este cel mai costant jucator el facen mai mereu jocuri bune(desi nu ai spune asta.).

gery76
11 March 2011 16:03

Van Bommel si-a facut datoria la Bayern dar nu plecarea sa este cauza rateurilor lui Bayern ,ba pot spune ca si cu el in turul campionatului cand de fapt s-a pierdut startul Bayern a facut destule jocuri mediocre.L-am urmarit si la Milan in doua meciuri si nu am fost deloc impresionat de jocul sau.Cat despre Lahm eu il contrazic pe lordi 211 si afirm cu tarie ca a fost cel mai constant jucator al lui Bayern pe intreaga durata a sezonului.

lordi211
lordi211
11 March 2011 14:27

dar se pare ca nu ne prinde bine faptul ca a plecat bommel de la echipa,poate ca nu e exceptional dar era bun un “lider agresiv” la bayern,nu ca lahm nu si-ar face treaba.ar fi bine sa vina inapoi.

ionutz
ionutz
11 March 2011 12:55

@gery76:
Gustavo este la inceput, eu zic ca promite destul de mult, nu cred ca poti spune de pe-acum ca merita sau nu tricoul.

gery76
11 March 2011 3:04

@paprika-Din pacate din cei 6 mijlocasi enumerati de tine Kroos,Ottl,Pranijc,Tymo,Schweini si Gustavo desi toti merita respectul nostru pentru ca au imbracat tricoul plin de glorie al lui Bayern,dupa parerea mea doat Schweini,Kroos si partial Gustavo pot spune ca-l merita pe cel de titular restul fiind niste rezerve decente care au incercat sa-si faca datoria onest fata de echipa ce-i plateste.

Casian Florin
Casian Florin
11 March 2011 1:04

A fost candva bun,dar acum nu cred ca mai are valoare de Bayern. Kroos si Gustavo sant mult mai buni decat Van Bommel. Forzza BAYERN MUNCHEN SPER SA VA REVENITI CAT MAI REPEDE,CA NE ASTEAPTA MECIURI GRELE. NUMBER 1!

Robben
Robben
10 March 2011 19:29

ar fi bine sa vina iapoi van bommel pentruca ottl,Kroos si Gustavo nu prea sunt in stare sa joace in locul lui

paprika
10 March 2011 18:19

nu inteleg de ce cautam doar mijlocasi si in special inchizatori cind in aparare sintem praf,pe linga kroos gustavo si ottl mai sint si schweini tymo,pranjic

ion
ion
10 March 2011 16:33

Kroos si Gustavo da, Ottl e o rezerva buna.

Bayern
Bayern
10 March 2011 13:14

Tot respectul pentru Van Bommel, dar timpul lui la Bayern a cam apus, sunt cel ptn 3 jucatori tineri care fac fata fara probleme: Kroos, Gustavo si Ottl

Subscribe via Email

Introdu adresa de e-mail pentru a primi notificare pentru orice postare noua adaugata pe site

Urmareste-ne pe Facebook
Parteneri
Help us run this site…
11
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x