Este foarte posibil ca pe Van Gaal să nu-l prindă sfîrşitul sezonului la Bayern. Olandezul e sub o presiune imensă după ce, miercuri, echipa sa a ratat şi al doilea obiectiv al sezonului după titlu:  Cupa Germaniei.

van gaal

Eliminarea suferită în semifinala cu Schalke (0-1) a întins nervii conducătorilor clubului la maximum. Avertizat deja de preşedintele Uli Honess, “voi interveni dacă prezenţa în viitoarea ediţie a Ligii e în pericol”, olandezul va avea de acum numai meciuri de a fi sau a nu fi.
Primul, mîine, în Bundesliga, la Hanovra, unde Bayern nu-şi poate permite să cedeze nici măcar un punct. Altfel riscă să piardă contactul cu gazdele şi cu Leverkusen, principalele contracandidate la poziţiile doi şi trei în clasament, cele care garantează alinierea în toamnă la startul C1, alături de noua campioană a ţării.

0 0 vote
Article Rating
15 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
lordi211
lordi211
6 March 2011 18:25

@DevilMayCry:
da poate dar tot cred ca era mai bun decat ceea ce avem acum,fara sa jignesc acutalii fiinda si ei sunt buni dar nu toti la nivelul echipei.

lordi211
lordi211
6 March 2011 14:49

@DevilMayCry:
poate ca neuer e noul khan dar nu avem nevoie de el avem nevoie de aparare cineva gen lucio

lordi211
lordi211
6 March 2011 13:32

@Claudia:
nu trebuia sa-l vanda pe lucio,indraznesc sa spun ca era singurul aparator care se ridica la nivelul lui bayern
@Peter:
ai si tu drepate cat despre portar KRAFT a fost senzational in celelalte meciuri goluriile nu le-a luat din cauza lui,ATI UITAT CATE FAZE E SCOS CU INTER?oameni mai gresesc asta nu inseamna ca trebuie sa stea pe banca(sau in cazul lui gaal sa fie demis,desi nu ar fi asa de rau sa vina altul dar nu acum pe sf de sezon)
UN LUCRU E SIGUR TREBUE SA AVEM INCREDER IN ECHIPA NOASTRA SI SA NU O LASAM BALTA IN ACESTE MOMENTE!!!

Peter
Peter
6 March 2011 12:42

: Care-i problema cu portarii la Bayern? Atat Butt, cat si Kraft sunt foarte buni, dar este imposibil sa nu greseasca si ei. Kraft pana acum a fost senzational,(meciul cu Inter, cu Wolfsburg, cu Basel) dar se intampla sa greseasca si el. Si Kahn a gresit de multe ori, si Buffon a gresit aseara, si Casillas si Neuer gresesc. Clar, in defensiva sunt multe hibe, si eu ii imput vinzarea lui Lucio, dar asta este. Van Gaal este antrenorul care ne-a dus in finala de Champions League, a castigat campionatul si cupa anul trecut. De ce se uita asa usor aceste lucruri, nu voi intelege niciodata. Oare noi, ceilalti, suntem mereu cei mai buni la scoala, respectiv locul de munca? Nu prea cred. Si plus, demiterea unui antrenor pe final de sezon cu ce ne ajuta? Cine vine?

Claudia
Claudia
6 March 2011 10:52

@bavarezu13: Si eu n-am spus acelasi lucru chiar daca nu cu aceleasi cuvinte ?

Catalin
6 March 2011 10:36

pare foarte rau…pentru Van Gaal dar alta varianta Bayern nu are…

bavarezu13
bavarezu13
6 March 2011 9:43

@Claudia: sezonul e ratat din cauza olandezului mai ales pentru ca nu am tranferat nimic,daca nu ai aparare,atac si portar e greu sa-ti castige doar mijlocasii meciurile(mentionez k nu cred sa existe echipa in lume cu doar 2atacanti pentru intreg sezonul-klose si gomez…bine k ar mai putea juca si muller dar ink nu a jucat pana akm atacant…olic accidentat tot sezonul)

Claudia
Claudia
5 March 2011 19:18

Trebuie sa recunosc ca n-am fost niciodata fana lui Van Gaal. Cum sa admir un om care l-a vandut pe Lucio, unul dintre cei mai buni aparatori ai Bayern-ului ? Astazi, din disperare, apeleaza la Van Buyten care n-a mai jucat de nu mai stie nici el cand si de la care, dupa eliminarea lui Breno, are pretentia sa joace si atacant ? It’s so lame. In plus, incerc sa-mi inchipui cum a marcat Gomez golurile de pana acum ? Pentru ca este, practic, incompatibil cu golul. In ce ma priveste, sezonul este ratat si asta doar din cauza olandezului.

gery76
5 March 2011 18:29

Din pacate ce am scris cu indoiala aseara s-a confirmat astazi van Gaal a pierdut si ultimul argument care-l mai tinea in ”viata”si anume vestiarul.Sunt trist ,nervos chiar imi vine sa sparg calculatorul dar n-are nici o vina asa ca sper ca noul antrenor va reusi sa salveze o corabie in vrie si un vestiar dezbinat.Din acest moment van Gaal nu mai are nici un argument pentru a mai ramane pe banca lui Bayern.Multumiri pentru ce a facut si succes in continuare.

lordi211
lordi211
5 March 2011 9:13

@gery76:
MUlt drepatate in ce spui el a “reinviat” echipa dar nu perea vreu ca tot el sa o “ingroape” dinnou
cum a zis si darkmac tin cu bayern nu cu lvg chiar daca a fost(sau inca mai este) un antrnor bun.

gery76
5 March 2011 3:44

Toate esecurile din cariera lui van Gaal s-au datorat exclusiv orgoliului nemasurat si incapatanarii exagerate si nicidecum incompetentei profesionale.La Barcelona desi a facut si lucruri foarte bune a persistat in folosirea unor jucatori care-i erau foarte dragi desi randamentul lor a adus numeroase prejudicii echipei si aici ma refer la Hesp,Reiziger si mai ales Winston Bogarde.Faptul ca a ajuns in semifinalele Ligii dar a fost eliminat de Valencia,precum si divergentele cu unii lideri ai echipei cum ar fi Rivaldo a fost considerat un mare esec si despartirea s-a produs.A urmat apoi cel mai mare esec al carierei profesionale si anume ratarea calificarii la world cup 2002 datorat in mare masura divergentelor pe care le-a avut cu jucatorii experimentati si datorita dorintei sale de a inlocui vedetele[Fde Boer,R de Boer,R Witschge cu jucatori tineri si astfel Olanda nu a prins nici macar barajul la mondiale mergand Portugalia si Irlanda [dupa baraj].Episodul Bayern eu l-as incadra ca si cel de la Ajax la capitolul succese deoarece a venit intr-un moment greu al echipei noastre favorite mai ales pe plan extern si intr-un… Citeste mai mult

DarkMac
DarkMac
4 March 2011 23:05

A fost un antrenor bun, chiar foarte bun, dar din pacate acum nu mai poate. Si cum eu tin cu Bayern nu cu LVG, ii doresc drum bun si ii multumesc pentru ceea ce a facut pana acum pt. Bayern.

lordi211
lordi211
4 March 2011 18:57

Speram sa nu se ajunga la asta:( gaal e un antrnor bun dar tot nu stiu ce sa-ntamplat cu el,poate trece printr-o faza mai rea a carierei lui…

Subscribe via Email

Introdu adresa de e-mail pentru a primi notificare pentru orice postare noua adaugata pe site

Urmareste-ne pe Facebook
Parteneri
Help us run this site…
15
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x