Trupa antrenată de Louis van Gaal a învins Hoffenheim cu scorul de 4-0 şi a urcat pe locul trei, depăşind astfel Mainz şi Hannover, formaţii care vor juca duminică.

robben

Bavarezii au spulberat Hoffenheim, formaţie aflată pe locul şapte, cu scorul de 4-0. Partida a debutat cu gol în poarta oaspeţilor, după ce Gomez a profitat de o deviere şi a marcat în poarta goală în minutul 2.

Muller a dublat avantajul gazdelor în minutul 15 când a înscris cu un şut sec la colţul scurt. În partea secundă a ieşit la rampă Arjen Robben, olandezul marcând două goluri după acţiuni personale.

robben

Mai întâi, a punctat în minutul 63 după o fază în care a driblat tot ce a întâlnit în cale iar în minutul 82 a închis tabela cu un şut fenomenal în vinclu din marginea careului.