Bayern Munchen ar dori sa-l transfere pe atacantul lui Inter, Goran Pandev, in perioada de transferuri din vară.

pandev

Potrivit Sportal, internationalul mcedonean a atras interesul bavarezilor inca de pe vremea cand juca la Lazio, iar bavarezii cred că acum este momentul potrivit pentru a lansa o ofertă pentru jucător.

Cu Mario Gomez accidentat din weekend-ul trecut si cu posibilitatea ca Miroslav Klose sa plece la sfârşitul sezonului, germanii sunt în căutarea unui atacant şi il vad pe jucatorul de 27 de ani ca o posibilitate.

In acest sezon, Pandev nu a fost capabil sa continue forma din sezonul trecut cand i-a ajutat pe italieni sa castige 3 trofee. Pandev a jucat 12 meciuri in campionat şi a marcat numai un gol acest sezon.

Inter si Bayern se vor intalni în optimile Ligii Campionilor.

0 0 vote
Article Rating
25 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
vladt
vladt
10 February 2011 20:42

@DevilMayCry: asa este, greseala mea.

bavarezu13
bavarezu13
10 February 2011 8:17

nu m-as mira sa-l aduca si pe asta…la urma urmei ce alta optiune mai proasta de atacant ar fi…niciuna…tocmai de asta cred k o sa fie adus:))

gery76
10 February 2011 3:39

Pandev este un jucator foarte bun la echipe de mijlocul clasamentului dar niciodata nu o sa dea un randament satisfacator la echipe cu mari pretentii cum este Bayern datorita in primul rand labilitatii psihice,iar asemenea jucatori Bayern mai are in lot si trebuie sa scape urgent de ei si ma refer aici la Tymosciuk,Pranjc sau Ottl.Vad ca multa lume il da ca exemplu de varf pe Toni dar daca stam sa analizam cu atentie Toni a avut doar doua sezoane cu adevarat mari in toata cariera sa ,unul cu Fiorentina si unul cu Bayern ceea ce este foarte putin pentru un fotbalist sa devina unul de referinta.La Bayern ca atacant de referinta in ultimii 10-12 ani putem sa-l punem fara sa gresim de loc pe brazilianul Elber care intr-adevar si-a pus amprenta pe stilul de joc si pe rezultatele lui Bayern,iar alti stranieri de referinta ar putea fi Lizarazu,Salihamizic , Kouffur sau chiar Makaay.

vladt
vladt
9 February 2011 22:17

Parerea mea este ca Pandev nu prea are unde juca, poate doar in locul lui Gustavo(nu imi place deloc acest jucator, dar este drept ca nici nu a avut timp sa confirme)

vladt
vladt
9 February 2011 22:16

@Claudia: din nou o idee buna…dar nu cred ca se va concretiza. Desi Toni juca apropae fantastic, Klinsmann avea o mica obsesie.

catalin
catalin
9 February 2011 19:51

nu ar strica pandev la bayern.

Sorin
Sorin
9 February 2011 19:16

Robben a fost printre cei mai buni jucători de la Real Madrid, în sezonul 2008-2009. A fost decisiv, în multe momente. E diferență mare între el și Pandev, în acest sens și nu numai.

Robben
Robben
9 February 2011 19:13

asa ati zis si cu robben cand nu era in forma la real dar cum a venit la bayern si-a revenit asa si cu pandev

Sorin
Sorin
9 February 2011 18:31

Sunt de acord cu faptul că Podolski nu a confirmat la Bayern și nu e cazul să fiu transferat din nou. Nu sunt de acord cu ceea ce insinuează Claudia și anume faptul că Podolski ar fi fost mai util decât Toni, în sezonul 2008-2009. Toni venea după un sezon fabulos și nu puteai să-l ți pe bancă, mai ales că se completa excelent cu Klose. Mai degrabă un Podolski-Toni ar fi mers, decât un Podolski-Klose, pentru că Toni este un atacant veritabil de careu, care joacă bine cu spatele la poartă. Klose deschide spații pentru colegi, iar Podolski apare din linia a doua. Niciunul nu are un fizic impresionant, precum Toni. DevilMayCry, cred că ești prea drastic. E deplasat să spui că Podolski nu merită si fie la națională, din moment ce e în top 10 golgeteri all time ai naționalei, la doar 25 de ani. Low are cifre, statistici pe care noi nu le avem și cu siguranță se pricepe mai bine decât noi. Sunt de acord că Podolski, cel de la echipa de club a dezamăgit, dar… Citeste mai mult

Catalin
9 February 2011 18:10

Pandev sa stea la Inter . Nu are ce cauta la Bayern. eu cred ca la Bayern terbuie un atacant brazilian cum era pe vremuri Elber. Pato sar potrivi cel mai bine eu cred.

Claudia
Claudia
9 February 2011 17:55

@DevilMayCry: E parerea ta si nimic mai mult. Ti-o respect dar nu o aprob.

Claudia
Claudia
9 February 2011 17:06

@DevilMayCry: Podolski forma impreuna cu Klose la Bayern Munchen cel mai bun cuplu de atacanti din campionatul german. In ultimul lui sezon la Bayern, 2008 – 2009, n-a mai avut sansa sa dovedeasca nimic pentru ca nu a mai fost introdus deloc in teren de catre Jurgen Klinsmann ce avea o preferinta aproape bolnava pentru Luca Toni. In conditiile in care nu joci, cum sa nu-ti doresti sa pleci? Si asta a facut. Cat despre evolutia lui Poldi la Koln, e piesa de rezistenta a echipei.

Peter
Peter
9 February 2011 16:16

Astea mi se par povesti, Pandev n-are ce sa caute la Bayern, dupa parerea mea. Mai degraba Barrios de la Dortmund. Cu siguranta Bayern va aduce un atacant, daca nu descopera un pusti in gradina proprie.Suarez trebuia luat, se plia bine pe stilul lui Bayern.

Andy
Andy
9 February 2011 15:37

:-??

Andy
Andy
9 February 2011 15:36

Am putea chiar sa il luom si pe Drogna,de la chelsea,chiar daca e putin batran,sau de ce nu pe un jucator tanar,si in forma,gen Aguero,Pato,etc…stiu ca suna ca un transfer de fifa :P,dar cine stie,nu pe Pandev,nu este nici in forma,si nici un tanar talent….:-?

Claudia
Claudia
9 February 2011 15:23

Pai daca nu mai e in forma din sezonul trecut, ce sa caute la Bayern ?
Cand vine vorba de atacanti, nu imi vine in minte decat un nume : Lucas Podolski. Acum e momentul sa fie readus la coroana diamantul pierdut din prostia lui Klinsmann.

Serban
Serban
9 February 2011 13:11

Sper ca nu, sunt atacanti de mai mare valoare ca si el.

bavarezuta
bavarezuta
9 February 2011 12:55

Doamne da sa nu vina.

Subscribe via Email

Introdu adresa de e-mail pentru a primi notificare pentru orice postare noua adaugata pe site

Urmareste-ne pe Facebook
Parteneri
25
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x